Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu 1.4 TSI 140KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Moja Skoda 1,4 140 ma 95 tys i w kwietniu 7 lat. Co z tym rozrządem? Wymienić?
    Przem74

    Komentarz


    • #52
      Wymieniać.
      Moja CHPA ma 91k km i 6 lat dobija i będę w przeciągu miesiąca wymieniał.
      Jak nie zapomnę zrobię foty nowego rozrządu i zdjętego z auta.
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #53
        Po robocie podajcie koszty i czy robiliście w ASO.

        Komentarz


        • #54
          Też czekam na info o koszt wymiany.

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
            Wymieniać.
            Moja CHPA ma 91k km i 6 lat dobija i będę w przeciągu miesiąca wymieniał.
            Jak nie zapomnę zrobię foty nowego rozrządu i zdjętego z auta.
            Ale tylko pasek czy komplet z pompą?
            Przem74

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez Przem74 Zobacz wpis

              Ale tylko pasek czy komplet z pompą?
              W moim CHPA pompa wody jest po drugiej stronie silnika niż rozrząd, miałem ją wymienianą na gwarancji 3 lata temu, bo ciekła, więc na razie jej nie ruszam, póki nie cieknie, ani nie wydaje dziwnych dźwięków.

              Będę wymieniał to co jest w zestawie o numerze 530 0592 10 od firmy INA
              Schaeffler Automotive Aftermarket
              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
                Po robocie podajcie koszty i czy robiliście w ASO.
                U mnie wyszło ok. 900 PLN jeśli dobrze pamiętam poza ASO na zestawie Conti. W Skodzie pan doradca oszacował wymianę na ok. 3000!

                Komentarz


                • #58
                  Ja osobiście wymieniałam w Polmozbycie, okolice Legionowa przy przebiegu 90 000km, samochód z 2013r. Wzięłam zestaw Conti wraz z pompą wody. Mechanik powiedział, że to był już jego czas najwyższy. Przy odbiorze samochodu zakręcił mi rolkami, by pokazać jak huczą a pasek miejscami był poparciały. Auto odstawiłam i odebrałam tego samego dnia. Polecam każdemu

                  Komentarz


                  • #59
                    Wątek dotyczy 1,4 TSI a nie 1.6 TDI...

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez teps Zobacz wpis

                      U mnie wyszło ok. 900 PLN jeśli dobrze pamiętam poza ASO na zestawie Conti. W Skodzie pan doradca oszacował wymianę na ok. 3000!
                      Jestem umówiony na wtorek. Wstępnie oszacował na ok 800zl bez pompy bo pompa jest po drugiej stronie.
                      Jak zrobię to wyślę fotkę paska i podam dokładna kwotę
                      Przem74

                      Komentarz


                      • #61
                        To chyba nie tem wątek ale wymienię tez pasek wielorowkowy. Wymienialiscie kiedyś? Jakie są objawy kiedy pasek jest zużyty?
                        Przem74

                        Komentarz


                        • #62
                          Przem74 pasek zazwyczaj ocenia mechanik wzrokowo, bo po nim widać czy nadaje się już do wymiany (jest wtedy spękany). Możesz go też wymienić profilaktycznie, to nie jest duży koszt.

                          Komentarz


                          • #63
                            Jakby się ktoś zastanawiał jak wygląda zestaw rozrządu do CHPA 1.4 TSI 140 KM firmy INA to proszę oto fotki.
                            Po wymianie go zrobię fotki tych samym elementów, ale wyjętych z auta.






































                            Pozdrawiam,


                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                            Komentarz


                            • #64
                              Witam,

                              Mój obecnie ma 112 tys. km i prawie 6 lat. Planuję wymienić przy 120 tys. km.
                              Wg informacji podanych przez ASO, przeważnie wymieniają przy 150-160 tys. na życzenie klienta. Koszt to ok. 2000 PLN. Z tego co pamiętam to bez pompy wody.

                              Komentarz


                              • #65
                                Za godzinę odbieram. Wyślę fotki starego paska ...
                                Przem74

                                Komentarz


                                • #66
                                  Fotek nie zdążyłem jeszcze zrobić. Zapłaciłem niecałe 800. Pasek nie jest popękany ani specjalnie zużyty. Wielorowkowy, który tez wymieniłem jest bardziej zmęczony niż rozrządu
                                  Przem74

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Przem74, te 800zł to raczej nie w ASO?

                                    Co w tej cenie zrobiłeś?

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Oto mój wymontowany pasek rozrządu. Nic mu nie dolega. Ani wizualnie ani organoleptycznie
                                      7 lat, 96 tys przebiegu.
                                      Mimo to nie żałuje. Będę spokojniej spał. Poza tym mam wrażenie, ze zbiera się dynamiczniej. Nie wiem czy to przekora, psychologiczne odczucie ale tak mi się wydaje.
                                      Załączone pliki
                                      Przem74

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
                                        Przem74, te 800zł to raczej nie w ASO?

                                        Co w tej cenie zrobiłeś?
                                        Pasek, rolki - to tyle. Pompa jest po drugiej stronie i nie było potrzeby
                                        Przem74

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez teps Zobacz wpis
                                          Przem74 pasek zazwyczaj ocenia mechanik wzrokowo, bo po nim widać czy nadaje się już do wymiany (jest wtedy spękany). Możesz go też wymienić profilaktycznie, to nie jest duży koszt.
                                          Tez wymieniłem. Mech twierdzi, ze był bardziej zużyty niż rozrządu. Poza tym to co mi się działo już się nie dzieje czyli przy zimnym silniku podczas rozruchu lekko piszczalo
                                          Przem74

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Też wymieniłem poza ASO. Koszt całości 750 zł. Samochód z 2013 roku 98 tys przebiegu. Przynajmniej nie będę się teraz codziennie martwił, bo się stało, gdyby mi pękł pasek...Przebieg niewielki ale czas może swoje robić...Zresztą, jeszcze nie tak dawno wszystkie ASO zalecały wymianę po 6 latach...

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Ja wymieniałem ostatnio w 1.4 czda rozrząd pompę wody pasek alternatora ogólnie wszystko co ruchome dałem za wszystko 1800zł w aso za sam rozrząd zawołali 2500zł a przebieg 190 tys

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Rozrząd wymieniony, pasek jakoś szczególnie nie zużyty, ale tego czego nie można oddać na zdjęciach, to sprawia w rękach wrażenie jakby był sztywniejszy. Czyżby mieszanka z której jest zrobiony twardniała z czasem?! Zęby widać, że używane, bo bardziej się błyszczą niż w nowym pasku, ale uszkodzeń mechanicznych na nich nie widać.
                                                Rolka napinająca wygląda jak nówka poza miejscem gdzie przylegała do paska.
                                                Druga rolka posiada jakieś uszkodzenia na przylgni, ale nie wiem od czego.
                                                Koszt wymiany to niecałe 608 zł w zaprzyjaźnionym warsztacie.
                                                Może by jeszcze na tym pojeździł bez problemu, ale teraz będę spał spokojniej.
                                                Zdjęte części mają 6 lat i przejechane 92269 km

























                                                oraz bonus:







                                                Pozdrawiam,


                                                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  pasek jak nówka
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Witam, ja mam przejechane 140tyś i będę wymieniać dopiero przy 160tyś. Wymiana wcześniej to nadgorliwość bo paski wytrzymują co najmniej 200tyś.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X