Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu 1.4 TSI 140KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez Ralfik Zobacz wpis
    Witam, ja mam przejechane 140tyś i będę wymieniać dopiero przy 160tyś. Wymiana wcześniej to nadgorliwość bo paski wytrzymują co najmniej 200tyś.
    No naszych przykładach widać, ze paski nie zużywają się specjalnie. Ale .... strzeżonego Pan Bóg strzeże.
    Byleby Ci nie grzmotnął nagle ze starości. To tylko materiał. A każdy materiał ma swoją wytrzymałość.
    Tak czy owak powodzenia
    Przem74

    Komentarz


    • #77
      No i poza paskiem rozrząd składa się z rolek, które też mają ograniczoną żywotność. Co z tego, że pasek będzie "nówka" jak zatrzyma się rolka i przez tarcie spali tą "nówkę".

      Komentarz


      • #78
        Taaaa, 1.9CDTI zalecane co 150tys, teoretycy stwierdzili wymieniac co 90tys. bo moment, bo diesel, itd. Nastepni stwierdzili, ze co 70 tys, bo strzezonego... Ja wymienilem przy 136 tys i mechanik jakos do konca nie chcial wierzyc, ze to ma tyle przelatane. Rolki INA chodzily bez szmu gladziudko, pasek w idealnym stanie, wiec przy takim mokencie jak ma PB to nie popadalbym w paranoje.

        Komentarz


        • #79
          Akurat mój moment (podniesiony do 320 Nm) jest podobny do tego jaki jest w 1.9 CDTI, więc skoro po podniesieniu mocy olej należy zmieniać częściej, to i rozrząd też by wypadało
          Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #80
            W 140KM podniosles do 350N??
            Tyle akurat ja mialem.

            Komentarz


            • #81
              Dzień dobry, również wymieniam rozrząd w O3 CHPA 140 KM. Zaproponowano mi zestaw INA. Czy ktoś się może orientuje na jaki przebieg jest przewidziany taki zestaw ? Pompy wody póki co nie ruszam. Obecnie samochód ma 163 kkm.

              Komentarz


              • #82
                Ja zamierzam wymieniać jak przy każdym innym aucie. To są tak tanie rzeczy(rozrząd INA bodajże niecałe 200zł płaciłem) że ma co patrzeć czy wg producenta wytrzymuje 200tys czy więcej.
                Ja wymieniłem w zeszłym roku przy około 133-134tys km. Następna wymianę planuje przy 260-270tys. O ile jeszcze będę miał tą kurę
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #83
                  Czy ktoś ma doświadczenie z wymianą pompy wody w CHPA ? Póki nie cieknie to nie ruszać - czytałem. Czy ktoś wymieniał i przy jakim przebiegu ?

                  Komentarz


                  • #84
                    U mnie ciekło i przestało. A pompę z paskiem kupione mam. Przelot jakieś 157tyś. Mechanik mówił że na spokój UE jeździć i obserwować. A że przestało ubywać płynu to teraz tylko obserwuje.
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #85
                      Pompa wody wymieniona w ASO na gwarancji, bo ciekła po bloku silnika aż do półosi.
                      Było to 4,5 roku i 85k km temu przy przebiegu 55k km.
                      Od tego czasu spokój.
                      Pozdrawiam,


                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                      Komentarz


                      • #86
                        Witam,
                        Octavia 3 1.4 TSI 150km,2016r, 137kkm. Szykować się na zmianę rozrządu czy jeszcze dobić do 150kkm?

                        Komentarz


                        • #87
                          Witam ponownie. Czy kojarzycie jaki jest koszt wymiany rozrządu w 1.4 tsi 150km (czda)? Czy w waszych 1.4 tsi jest system act?

                          Komentarz


                          • #88
                            1.4 nie ma ACT.
                            panowie. Jak siedzą koła zmiennych faz. Czy są na walkach na klinach czy luźno do ustawienia?

                            Komentarz


                            • #89
                              Luźno bez klinów. Koła blokuje się za pokrywą, wiąże się dwa wałki. Natomiast koła zmiennych faz chodzą luźno, blokuje się śrubami. Sam sobie odpowiedziałem.

                              Komentarz


                              • #90
                                Witam, odświeżę trochę temat, posiadam O3 z silnikiem o oznaczeniu CHPA, aktualnie nakulane 220tys, poprzedni właściciel wymienił rozrząd po 110tys w ASO. I tu powstaje pytanie co ile wymienić? Aso mi podawało, że pasek jest praktycznie niewymienialny, natomiast wiadomo że oprócz paska są jeszcze inne elementy…
                                Ktoś może doradzić jak to jest z tą wymianą ? I z jakiej firmy zakupić komplet jeśli faktycznie należałoby wymienić, i co z pompą wody? Jakie są jej interwały wymiany?

                                Komentarz


                                • #91
                                  Hej, jeżeli przeczytałeś cały ten temat, to widziałeś zdjęcia, które załączyłem (nowe elementy i zdjęte elementy), więc wiesz jak to wygląda po około 90kkm - praktycznie niezużyte.
                                  Pompa wody jest w CHPA po drugiej stronie bloku silnika, więc to rozdzielne tematy. IMHO jak nie cieknie i nie ma problemu z obiegiem cieczy chłodzącej (nie przegrzewa się silnik), to nie ruszać. Nie słyszałem, żeby ktoś zmieniał tak po prostu. Inaczej sprawa miała się w silnikach gdzie pompa wody była przy rozrządzie, wtedy wymieniało się za jedną robotą.
                                  Co do zestawu INA to sprawdziłem, że teraz ten zestaw ma oznaczenie INA 530 0592 11 i zastąpił on INA 530 0592 10. Za dużo elementów tam nie ma, pasek, rolka napinająca, kontr-rolka, 2 śruby.
                                  Pozdrawiam,


                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X