Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lampy bi-ksenon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Lampy bi-ksenon

    Mam dwa pytania odnośnie lamp bi ksenonowych.
    1. Czy lampy pracują na zakrętach tylko w położeniu auto na przełączniku czy także w położeniu świateł mijania? Wydaje mi się, że w tej drugiej opcji lampy stoją w miejscu.
    2. Czy światła mijania i drogowe są w jednej żarówce?

  • #2
    ad1 - położenie przełącznika "auto" nie ma znaczenia - jedynie nie są skrętne to gdy włączymy w trybach jazdy EKO - o ile jest na wyposażeniu
    ad2 - tak, masz jeden żarnik
    pozdro!
    LEMUR

    Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za info.

      Komentarz


      • #4
        ad1. Według instrukcji każde położenie przełącznika w pozycję inną niż "AUTO" powoduje, że tryby AFS nie działają, natomiast dynamiczne doświetlanie zakrętów działa we wszystkich trybach AFS.
        ad2. Cała istota bixenona chyba właśnie na tym polega.

        Cytat z intsrukacji:

        Reflektory ksenonowe (nazywane dalej krótko systemem) zapewniają oświetlenie drogi zależnie od warunków ruchu drogowego i warunków atmosferycznych. System dostosowuje automatycznie stożek światła przed pojazdem na podstawie danych jazdy (np. prędkości jazdy, stanu załadowania, kąta skrętu kierownicy, użycia wycieraczek, użycia tylnego światła przeciwmgłowego, wybranego profilu jazdy, pozycji pojazdu odczytanej przez nawigację urządzenia Infotainment). System pracuje dopóki włącznik świateł znajduje się w pozycji AUTO

        System pracuje automatycznie w następujących trybach.
        Tryb pozamiejski Strumień światła przed samochodem wygląda podobnie jak w światłach mijania.

        Tryb miejski Strumień światła przed pojazdem jest dopasowany w taki sposób, aby oświetlał także chodniki, skrzyżowania, przejścia dla pieszych itp. Tryb jest aktywny przy prędkościach od 15 do 50 km/h.

        Tryb autostradowy Strumień światła przed samochodem jest dopasowany w taki sposób, aby kierowca mógł odpowiednio wcześnie reagować na przeszkody lub inne zagrożenia. Tryb włącza się przy prędkościach ponad 110 km/h.

        Tryb deszczowy Strumień światła przed pojazdem jest tak dopasowany, aby w czasie deszczu zmniejszyć oślepianie kierowców pojazdów jadących z naprzeciwka. Tryb jest aktywny przy prędkościach od 50 do 90 km/h, a także wtedy, gdy wycieraczki będą pracowały dłużej niż ok. 2 minuty. Wyłączenie trybu następuje kilka minut po wyłączeniu wycieraczek.   72 Obsługa

        Tryb mgły Strumień światła przed pojazdem jest dopasowany w taki sposób, aby kierowca nie był oślepiany przez światło odbijane przez mgłę przed pojazdem. Tryb jest aktywny przy prędkościach od 15 do 70 km/h, a także wtedy, gdy tylne światło przeciwmgłowe jest włączone dłużej niż ok. 10 sekund. Wyłączenie trybu następuje kilka minut po wyłączeniu tylnego światła przeciwmgłowego.

        Dynamiczne doświetlanie zakrętów Strumień światła przed pojazdem jest dostosowywany do kąta skrętu w taki sposób, aby oświetlać jezdnię w obszarze zakrętu. Ta funkcja jest aktywna przy prędkościach powyżej 10 km/h oraz we wszystkich trybach AFS.

        Tryb podróży Jeżeli tryb podróży jest aktywny, nie następuje automatyczne dostosowanie stożka światła przed samochodem. Tryb podróżny można aktywować / dezaktywować w urządzeniu Infotainment » Instrukcja obsługi urządzenia Infotainment, rozdział CAR - ustawienia samochodu.

        Tryb jazdy eko Przy włączonym trybie jazdy eko » strona 161 system znajduje się w trybie oszczędnym i nie następuje zależne od kierunku jazdy dostosowanie stożka światła przed samochodem.
        Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

        Komentarz


        • #5
          Czyli w pozycji innej niż AUTO reflektory powinny stać w miejscu? Wielkie dzięki.

          Komentarz


          • #6
            Jeżdżę zawsze na auto, jak nie zapomnę to wieczorem przełącze i sprawdzę.
            Powered by R-Performance

            Komentarz


            • #7
              Moim zdaniem reflektory pracują tylko w trybie AUTO.

              Komentarz


              • #8
                tak, sprawdziłem później, teraz mi się przypomniało. Skrętne działają tylko w ustawieniu AUTO, tak samo zmiana strumienia światła w zależności od prędkości.
                pozdro!
                LEMUR

                Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X