Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura silnika i ogrzewanie 1.4tsi 140KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura silnika i ogrzewanie 1.4tsi 140KM

    Hej! Wydaje mi się, że zbyt długo nagrzewa się silnik a co za tym idzie długo trzeba czekać na ogrzanie kabiny. Zauważyłem, że podczas postoju nawet gdy silnik pracuje temperatura potrafi trochę spadać. Czy ten typ tak ma? Dlaczego ten silnik tak szybko wytraca temperaturę? Czy powodem może być brak wygłuszenia pokrywy silnika?

  • #2
    Mój ostatnio dochodzi do 90 stopni po ok 5km jazdy krajówką. Przy dzisiejszym mrozie nawet trochę później. Mam założone wygłuszenie maski.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis
      Mój ostatnio dochodzi do 90 stopni po ok 5km jazdy krajówką. Przy dzisiejszym mrozie nawet trochę później. Mam założone wygłuszenie maski.
      A ogrzewanie masz rozkręcone na max?

      Komentarz


      • #4
        Mój przy mrozie -6 temperaturę 90 stopni przy wyłączonym ogrzewaniu osiąga po przejechaniu 4 km a przy włączonym ogrzewaniu na 20 stopni i drugi bieg około 6 km.
        Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
        http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Łabik Zobacz wpis
          Mój przy mrozie -6 temperaturę 90 stopni przy wyłączonym ogrzewaniu osiąga po przejechaniu 4 km a przy włączonym ogrzewaniu na 20 stopni i drugi bieg około 6 km.
          A czy w Twojej Skodzie masz wygłuszenie maski?

          Komentarz


          • #6
            Znalazłem taki oto filmik pewnego kolegi, który zamontował wygłuszenie maski właśnie ze względu na wychładzanie się silnika. Myślę, że też to zrobię. Podobno jest lepiej.

            Komentarz


            • #7
              Ja nie odczułem różnicy w czasie nagrzewania przed i po założeniu maty wygłuszającej. Mam silnik 1.2.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez bartunjaworski Zobacz wpis

                A ogrzewanie masz rozkręcone na max?
                Mam na AUTO i 22 stopnie więc lekko nie ma. Jutro rano na próbę wyłączę.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez bartunjaworski Zobacz wpis

                  A czy w Twojej Skodzie masz wygłuszenie maski?
                  Tak mam, co do nagrzewania przed założeniem i po to nie zauważyłem różnicy ale jest różnica w szybkości wychładzania się silnika, po zgaszeniu silnika po założeniu wygłuszenia maski silnik wolniej traci temperaturę.
                  Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                  http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                  Komentarz


                  • #10
                    Mam pytanko apropos nagrzewania - czy jest różnica jeśli się wyłączy climatronic a zostawi włączony?

                    Chodzi mi o to czy climatronic w zimne dni od początku bierze powietrze z nagrzewnicy czy czeka aż silnik złapie przynajmniej te 70st? Co ma priorytet? silnik czy kierowca?
                    jeśli kierowca to w tęgie mrozy warto chyba rozważyć wyłączenie trybu auto do czasu złapania temperatury.
                    Ja jestem obecnie na etapie kupowania samochodu z automatyczną klimą więc uprzedzając pytania - nie mogę sprawdzić u siebie

                    Komentarz


                    • #11
                      Automat nie podaje powietrza przez zimną nagrzewnicę, czeka aż się nagrzeje. Mata pod maską godna polecenia, tak jak wcześniej pisali zdecydowanie wolniej się wychładza silnik co do akustyki nie widzę różnicy. Poniżej temp. -10 silnik trzyma cały czas jałowy na minimum 1tyś. obr. - ma to zapobiegać spadkowi temperatury silnika przy mrozach.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X