Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana filtra powietrza a smog

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana filtra powietrza a smog

    Tak sobie ostatnio myślałem po "teście odkurzacza na smog".
    Skoro po 5 minutach na waciku jest taki syf to co zostaje na filtrze powietrza ?
    W końcu jak turbina się już rozkręci to trochę tego powietrza zasysa.

    I tak patrzę na interwały wymiany wg Skody:

    Okres wymiany filtra powietrza
    co 90.000 km/6 lata

    To chyba będzie można z tego filtra węgiel zeskrobać i spowrotem do pieca

    Co o tym myślicie?
    Czy tak jak dla wymiany oleju że skraca się interwał dla trudnych warunków użytkowania, to w PL należałoby filtr powietrza też częściej zmieniać?

    Ja pierwszą zmianę zrobiłem po 15000 km ale to było jeszcze przed ,, smogowymi rozmyślaniami " :-)

    algi
    O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

  • #2
    Filtr wymieniam raz do roku na wiosnę i że robię max 10 kkm w małej miejscowości to w sumie nie powinien być mocno brudny a jednak wkładam biały a wyciągam z duzym odcieniem szarości . Raz zdarzyło mnie się wyjmować wkład po 3 miesiącach akurat latem rozkopane było poł miasta i byłem w szoku bo wygladał tak jak po rocznej eksploatacji Nie włożyłem go już z powrotem ...

    Komentarz


    • #3
      Po roku nie jest źle. Też wymieniam raz na rok. A widziałem filtry po zalecanych okresach wymian przez ASO ( chyba nawet 90 tkm!) To była rzeź.

      Komentarz


      • #4
        U mnie w ASO przy przeglądzie sami pokazali mi filtr i stwierdzili że warto wymienić. Po około dwudziestu kilku tysiącach km i nieco ponad roku.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Mieszkam na Śląsku. Praktycznie w centrum aglomeracji. Dużo jeżdżę. Filtr wymieniam co około 2-3 miesiące bo jest masakra co się na nim zatrzymuje. Uważam, że 38 zł (FILTRON) mogę wydać na moją Fabkę raz na kwartał.

          Co za problem zajrzeć do filtra co jakiś czas i zastanowić się czy nie czas go wymienić.
          Są różne rozwiązania ale przeważnie to kilka śrubek (u mnie dwie).
          Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            wymieniam co 15tys. razem z olejem, ostatnio bardzo brudny nie był ale z drugiej strony to żaden wydatek
            Powered by R-Performance

            Komentarz


            • #7
              Też wymieniam co 15tys. km. ale ostatnio gorzej wyglądał u mnie filtr kabinowy...

              Komentarz


              • #8
                Zmien temat na filtr przeciwpylkowy bo sugeruje ze mowisz o filtrze dla silnika a nie dla pasazerow chyba ze martwisz sienwmogiem w kwestii silnika

                Przeciwpyłkowy wymieniam 2x przy letnim przeglądzie o zimowym klimy. Zawsze z aktywnym węglem.


                Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                Spalanie - Motostat.pl
                Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                Sprzedam na OLX!!

                Komentarz


                • #9
                  Tutaj zdjęcie, i porównanie filtra pyłkowego/kabinowego po około 4/5 miesiącach jazdy na Śląsku (dużo jeżdżę wiec po około 25 tyś km)

                  Octavia Club Polska
                  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                  Troszkę się dziwię, filtr powietrza kosztuje około 40 zł, wymiana przeważnie banalna. Auta za 80 tyś... I żałować te parę zł... Po 90 tyś albo 6 latach to przecież ten filtr będzie wyglądał masakrycznie.

                  Raz na rok/15 tyś to moim zdaniem akurat....
                  SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja też byłem pewien, że rozmawiamy o filtrze powietrza - silnika.

                    Komentarz


                    • #11
                      Na zdjęciu jest porównanie filtra przeciwpyłkowego węglowego (używanego) z filtrem przeciwpyłkowym (nowym), ale nie węglowym, więc różnica jest drastyczna i trochę przerysowuje skalę problemu.
                      Co nie zmienia faktu, że filtr przeciwpyłkowy powinno się zmieniać o wiele częściej niż to zaleca producent, bo w przeciwnym wpadku robimy kuku swoim drogom oddechowym. I zmieniać najlepiej na węglowy niż zwykły. Należy się zastanowić czy warto robić sobie kuku zaniedbując wymianę.
                      Pozdrawiam,


                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                      Komentarz


                      • #12
                        Kolego spj, jesteś w błędzie, porównanie dotyczy zwykłych filtrów. Nie zakładam węglowych. Ten używany - czarny był firmy chyba Meyle ale nie mam pewności może Hart albo jeszcze coś innego - wymieniam co 3/4 miesiące co akurat mają w sklepie najtańszego;p. Był biały jak go zakładałem.
                        Owszem wątek dotyczy filtra powietrza silnika - to dałem jako ciekawostkę którą wyraźnie oddzieliłem od wypowiedzi o filtrach powietrza silnika


                        PS. kiedyś gość od klimy mi powiedział żeby wymieniać częściej, nie muszą być węglowe byle wymieniać w miarę często
                        Ostatnio edytowany przez gomar; 26092.
                        SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                        Komentarz


                        • #13
                          Zawsze weglęke mozesz zapodac w okresie jesienno siomowym a zwykly w lato, w lato mniej smogu i mniej wilgoci
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                          Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                          Sprzedam na OLX!!

                          Komentarz


                          • #14
                            gomar wierzyć mi się nie chcę, że wnętrze filtra masz tak równomiernie czarne, a ramkę (brzegi) takie białe
                            Pozdrawiam,


                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                            Komentarz


                            • #15
                              Szkoda, że wyrzuciłem juz ten filtr... Nie mam pewności jakiej był firmy, natomiast na pewno nie był to filtr węglowy. Może ktoś inny ze Śląska//Krakowa zerknie jak jego wygląda?
                              SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                              Komentarz


                              • #16
                                Byłem wczoraj w ASO i przy okazji poprosiłem o sprawdzenie filtra powietrza, i był cały czarny a do wymiany jeszcze prawie 40k km..
                                Poprosiłem o wymianę.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Bo interwal 90kkm czy ile to tam obecnie ustalili to jakis horror.

                                  Filtr oleju razem z olejem i filtrem powietrza
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Filtr powietrza nowy i taki po 15000km.
                                    algi
                                    O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      no i roznica jest potezna - przynajmniej wizualnie.

                                      Ciekawe czemu producenci tak sie upieraja zeby te filtry tak zadko wymieniac.... przeciez przy wymianie zawsze sobie troszke zarobia...
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        jest to taki filtr co kazdy sobei jest w stanei wuymiec wie cmoim zdaniem wszytskie filtry raz w roku sie powoeinno wymienic a ten przeciwpyłkowy to nawet 2xr w roku. a jako ktos ciagle poo syfiastych drogach jezdzi i w miescie to bym nawet czesciej wymienial.
                                        Spalanie - Motostat.pl
                                        Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                        Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                        Sprzedam na OLX!!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          a zapytam niesmialo - jest tu na forum jakis link z opisem jak to wymienic w O3 samemu?
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            marlej108 coś jest dla TSI link i dla TDI link.
                                            Jest też instrukcja jak wymienić filtr przeciwpyłkowy (kabinowy) i to chyba będziesz najszybciej wymieniał: link.
                                            Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                                            Pozdrawiam,


                                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X