Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świece w zamienniku do 1.4tsi a gwarancja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Świece w zamienniku do 1.4tsi a gwarancja

    Wypada mi przegląd przy 57kkm i ASO poinformowało mnie o wymianie świec. Czy to prawidłowy termin?

    Jak było mi już wiadomo z forum - cena powala. Wyszło 98.36zl za 1 świecę (kiedyś były ponoć produkcji NGK a teraz Bosch i te nowe są w wyższej cenie) i 70zł wymiana. Jednocześnie NGK bez znaczka Skody można kupić za ok. 40zł.

    Czy ktoś zakładał już te NGK zamiast oryginałów? Jakieś problemy przy montażu lub w użytkowaniu (wypadanie zapłonów, gorsza praca silnika)?

    Czy ktoś montował zamienniki do auta na gwarancji? Czy może mając jeszcze rok gwarancji lepiej odżałować te 200zł więcej?
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

  • #2
    Ja wymieniałem przy 40 kkm (z własnej woli) i na pewno w ASO nie płaciłem prawie 100 PLN/szt, a wsadzane były OEMy.
    Przy tym przebiegu (60 kkm) powinno wymienić się świece.
    Nie wypowiem się co do zamiennika w Skodzie, ale w innych autach stosowałem własnie NGK i nie było żadnych problemów.

    Komentarz


    • #3
      jak się swieca rozleci to gwarancji na silnik nie bedzie a oszczędności widze 240 zł kup lepiej filtry poza ASO, miałem taki przypadek w 2.0 auto po gw swiece wymienane na oryginał i się rozleciała swieca ,wymienili silnik na gw na nowy...
      ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

      ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

      Komentarz


      • #4
        Dobrze, że nie wziąłem przedłużonej gwarancji
        Ostatnio edytowany przez himi; 31983.

        Komentarz


        • #5
          Czyżby tak mało osób zmieniało świece? Jestem zaskoczony że nikt z 1.4tsi się nie wypowiedział. Czy po zmianie silnika forum aż tak umarło?
          Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            No ja pisałem, więc nie "nikt"
            Pewnie większość wymienia świecie wfg. przebiegu Skody, nie wcześniej, w serwisie.

            Komentarz


            • #7
              Właśnie wróciłem z ASO gdzie chciałem wymienić świece na NGK, oczywiście sprawdzane z katalogu. W serwisie porównali z wyjętym oryginałem, okazały się 3mm dłuższe i odmówili wymiany. Za własne zawołali 320 zł to podziękowałem. Chyba jedną sam wykręcę i sprawdzę bo to mi się podejrzane wydaje, ale jak się to potwierdzi to kupię boscha i jeszcze raz pojadę.
              Aktualnie O3 1.4 TSI 103kW (140KM)
              Poprzednia F1 1.4 50kW (68KM)

              Komentarz


              • #8
                Raz na 60 kkm to aż taki problem?

                U mnie wymieniali na 60 kkm, 77 zł za sztukę.

                A z gwarancją jak ze wszystkim. Jak nic się nie stanie to nie będzie problemu.
                Jak coś klęknie to problem będzie. Przykładowo świeca się wykruszy.

                Boscha za 32 zł można kupić.
                404 Not Found
                Ostatnio edytowany przez ryjeks; 7996.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez himi Zobacz wpis
                  Dobrze, że nie wziąłem przedłużonej gwarancji
                  Mówisz zaoszczędzisz na wymianie świec zapłonowych w dieslu

                  Komentarz


                  • #10
                    ryjeks himi ma też tsi w jettce....oj widać, ze na forum nie często się bywa

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X