Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przegląd na 30 tys.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przegląd na 30 tys.

    Niebawem wybieram się na przegląd na 30 tys. OIII 1.4 TSi 150KM. Proszę o informację, porównanie ceny takiego przeglądu. Auto przestawione jest na przeglądy co 15 tys. A olej to MOTUL. Co oprócz oleju i jego filtra powinni zrobić, wymienić?
    Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
    Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

  • #2
    Powinni zrobić przegląd (u mnie na fakturze był przegląd LL 30kkm wpisany), nie wiem jak jest z filtrami bo ja wymieniam wszystkie co 15kkm, ale kojarzy mi się że wg Skody nic się jeszcze nie wymienia poza filtrem oleju
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      A jaki koszt takiego przeglądu?
      Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
      Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

      Komentarz


      • #4
        U mnie po 30.000 km:
        - wymiana filtra powietrza i p.pyłkowego (ASO samo pokazało filtry i spytało czy wymieniać? , nie były za czyste)
        - dezynfekcja klimatyzacji
        bez oleju - 545 zł.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Przede mna też za chwilę przegląd na 30tys. km w O3 2.0 TDI 150 KM DSG.
          Olej + filtr oleju + powietrza i kabiny daje swoje bo akurat mam komplet filtrów
          (ale chyba ostatni raz bo w ASO niewiele droższe a inaczej patrzą),
          bo olej to zawsze swój jak można porządnego Motula mieć za niecałe 180 zł gdzie w Aso policzą ok 450zł
          - czyli tylko robocizna i korek olejowy od Skody.
          Chyba kabina i powietrze nie wchodzi w zakres przeglądu na 30tys.km ale i tak chcę wymienić min raz na rok

          Wiecie koledzy ile kosztuje w Wa-wie i okol taki przegląd i co wchodzi dokładnie w zakres dla takiego silnika jak mój?

          PS. Na 15tys.km robiłem w ASO tylko wymianę Oleju - mój olej a od Skody filtr oleju korek olejowy i wymiana i zapłaciłem niespełna 150zł.
          SewerWa

          Komentarz


          • #6
            Mnie kosztował 400 z hakiem ten przy 30k w Wawie ze znizka dla OCP i ichnimi materiałami

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez B_A_R_T Zobacz wpis
              A jaki koszt takiego przeglądu?
              u mnie za sam przegląd LL na 30kkm było 240zł brutto.
              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Wosho Zobacz wpis
                Mnie kosztował 400 z hakiem ten przy 30k w Wawie ze znizka dla OCP i ichnimi materiałami
                Jeśli można wiedzieć który serwis jest taki tani, przecież za sam olej liczą sobie bodaj 380 pln ??
                Octavia II Kombi 1.9 TDI BXE Ambiente była teraz Octavia III Liftback 1.4 TSI Ambition

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Hipolita Zobacz wpis

                  Jeśli można wiedzieć który serwis jest taki tani, przecież za sam olej liczą sobie bodaj 380 pln ??
                  dołączam się do pytania.

                  A za olej 380 to przegięcie - 218 zł do 1,2 TSI.
                  Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Autoblak na farbiarskiej, aczkolwiek to było 3 lata temu.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Wosho Zobacz wpis
                      to było 3 lata temu.
                      i wszystko jasne
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        True, najlepiej zadzwonic i zapytac

                        Komentarz


                        • #13
                          Odgrzebuje temat .... za niecały miesiąc czeka mnie przeglad przy 30 tys km . Zamierzam im przywieść swój olej Motul Specific 5w30 504/507 , z tego co sie orientuje to nie wymieniają filtru powietrza ani kabiny , wiec pewnie tez im dostarcze. Oddaja ponoć bańke 5 L Castrola jak im dam swój ( pytałem sie o to w aso) - olej i tak zmieniam co 15 tys km

                          Proponujecie na coś jeszcze zwrócić uwage ? przeglady mam w cenie auta do 60 tys km / 2 lata ..

                          Jak z samochodem zastepczym na czas przeglądu , bo pewnie auto zatrzymują na pół dnia ? Ktoś z tego korzystał , jak to ogarnąć ? Ja bym w sumie potrzebował czegos

                          Bede wdzięczny za doradztwo w tej sprawie.


                          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                          Komentarz


                          • #14
                            Po 30.000 to nie ma co ruszać. Jak dobre ASO, to filtr powietrza przynajmniej przedmuchają. Mnie pokazali sami, że jest brudny i zapytali, czy wymieniamy. Oczywiście, że tak. Kabinowy też. Tylko nie wiem , czy to pakiet obejmie. Czy zapłacisz .
                            Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
                            Jak z samochodem zastepczym na czas przeglądu , bo pewnie auto zatrzymują na pół dnia ?
                            No co Ty - max 1,5 - 2 godzinki.

                            No i dezynfekcja klimy - bez przeglądu z odsysaniem i dopełnianiem czynnika.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Dzień dobry!
                              Dołączę się do pytania. Mam w cenie auta pakiet przeglądów do 60 tys. km lub 4 lata. Pierwszy przegląd przy 15 tys. ASO zrobiło mi na moich częściach. Teraz chcę skorzystać z tego darmowego. Ktoś powie, co wchodzi w skład tego "pierwszego" darmowego przeglądu? Dodam, że u mnie przegląd pokrywa się z wymianą oleju Z góry dziękuję za odpowiedź
                              Moja "córeczka"
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                              Komentarz


                              • #16
                                Byłem sie dzis umówic na przegląd . Wiec tak , przy 30tys wymieniaja olej + filtr oleju , robia ogledziny samochodu i Pan ASO mi powiedział, ze wymieniaja tez filtr kabinowy , zgłaszają do VW i zwykle nie ma problemu z jego wymiana . Nie wymieniaja filtra powietrza co dla mnie jest mega dziwne. Wiec pozostaje mi zakupić filtr powietrza i im dostarczyć , wtedy doliczają ponoć 20 PLN za wymiane. ( filtr powietrza w ASO to 150 pln + 20 wymiana) . Tak więc nic ciekawego na tym przegladzie nie ma . zgłosiłem kilka bolączek , to przy okazji mają mi to poprawić.
                                Czas przegladu to 2-4h w zależnosci od tego co poznajdują do poprawy. Przeglad mam na 5.10.2018 , mam 28200km przejechane. Odezwe sie po przeglądzie jak to wyglądało.
                                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                Komentarz


                                • #17
                                  w ASO filtr kabinowy kosztuje 150 zl??? Przeciez w sklepie motoryzacyjnym mozna go kupic za niecale 35 zl... czyli ASO jak zawsze cenowo z fantazja...
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                                    w ASO filtr kabinowy kosztuje 150 zl??? Przeciez w sklepie motoryzacyjnym mozna go kupic za niecale 35 zl... czyli ASO jak zawsze cenowo z fantazja...
                                    Kolega xcex pisał o filtrze powietrza w ASO za 150, nie o kabinowym...
                                    Pzdr, Fredy
                                    Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Fredy.PW Zobacz wpis

                                      Kolega xcex pisał o filtrze powietrza w ASO za 150, nie o kabinowym...
                                      Filtr powietrza? to chyba tez w ASO sporo licza...bo zdaje sie, ze Boscha na allegro jest za niecale 60 zl...
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Nawet bardziej niż sporo jak za filtr powietrza
                                        Jak ostatnio wymieniałem w CZDA to za filtrona było 26 zł, mann/knecht między 46-50 zł, hengst 40 zł
                                        O1-->O3--> ?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          No wiec w InterCars , za filtr powietrza Mann/Knecht z małym rabatem to kwota 48 PLN brutto. Przywioze im swój w tym przypadku .

                                          p.s. ciekawe kiedy ktoś sie weźmie z PISu za tych z ASO i wyreguluje im ceny usług i towarów - ( Nie , nie , nie jestem wyborcą tej partii , ale jakby im troche przykrócili to bym nie miał nic na przeciwko , bo to sie robi troche niesmaczne )
                                          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Coś za coś - dostajesz duży rabat przy zakupie - potem muszą to odbić na przeglądach. Każdy kij ma dwa końce.
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              xcex P.S. a widzisz jak dobra zmiana PIS dowala wszystkim posiadaczom samochódów? Następne podwyżki OC w przyszłym roku!
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                no akurat z OC to PiS nie ma nic wspolnego.

                                                natomiast wracajac do meritum - szkoda ze ASO tak szaleje z tymi cenami czesci... bo tak chytry traci dwa razy - owszem firmy to olewaja, nieswiadomi tez, ale ci co wiedza, to za czesci w ASO nie placa - przeciez ja juz od lat z kazdym samochodem na przeglad jezdze z wlasnym olejem i czesciami... mogliby zarobic troche na mnie, ale nie - musza mnie orżnąć i chciec zamiast 10% wiecej niz w sklepie to 50-100% wiecej... to niech sie w tylek ugryza.
                                                Ja mam w tej chwili niecale 28.000 km, do weekendu bede mial prawie 29.000 km bo musze zrobic trase na poludnie Polski. Wiec pewnie na przeglad bede jechal pod koniec pazdziernika.
                                                Czyli co? potrzebuje olej, filtr oleju i dodatkowo filtr kabinowy oraz filtr powietrza (weglowy)? cos jeszcze? chyba nie? (jedyna czesc jaka na mnie wymusi ASO to ten pseudo korek spustowy... choc tez mnie kusi kupic poza ASO na zlosc...)
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  korek z uszczelką kosztuje 4 zł Febi/Swag
                                                  Ciekawe ile w Aso zawołają

                                                  Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                                                  filtr powietrza (weglowy)
                                                  Przeciwpyłkowy (zwany kabinowym) weź węglowy, filtr powietrza taki nie występuje
                                                  Ostatnio edytowany przez kabi_007; 17109.
                                                  O1-->O3--> ?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X