Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przegląd na 30 tys.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
    .
    Czyli co? potrzebuje olej, filtr oleju i dodatkowo filtr kabinowy oraz filtr powietrza (weglowy)? cos jeszcze? chyba nie? (jedyna czesc jaka na mnie wymusi ASO to ten pseudo korek spustowy... choc tez mnie kusi kupic poza ASO na zlosc...)
    Filtr kabinowy z tego co wiem to zgłaszają do VW i wymieniają go w ramach przeglądu , tak mi Pan w ASO powiedział , mimo to ze nie jest na liscie rzeczy do wymiany przy przęgladzie 30 tyś , to mimo to wymieniają. Filtr powietrza oczywiscie NIE , bo 30 tyś wg nich to za mało . Ja zakupie Mann za 48 PLN i im to przywioze .

    Mam pakiet przegladów , wiec olej / filtr oleju i korek spustowy jest po ich stronie , za to płacić nie zamierzam , jedynie spodziewam sie wymiany filtra powietrza ( robocizna 20 pln)

    ja i tak przy 45 tyś zaleje swój olej ze swoimi częsciami na swój koszt.
    Ogólnie jestem umówiony jak juz wspominałem na 05.10.2018 ... po wizycie dam znać co tam sie wydarzyło

    Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
    Coś za coś - dostajesz duży rabat przy zakupie - potem muszą to odbić na przeglądach. Każdy kij ma dwa końce.
    Te auta i tak sa za drogie , conajmniej o podatek VAT . Ponadto , nawet po rabacie zostaje im sowity zysk , wiec nie muszą płakac z tego powodu
    Ostatnio edytowany przez xcex; 45179.
    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

    Komentarz


    • #27
      Korek 9 zł w ASO

      Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka

      algi
      O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez algi Zobacz wpis
        Korek 9 zł w ASO

        Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka
        W Gdansku u Plichty to bylo dokladnie 9 zl 26 gr :-)

        swoja droga ja lubie autem jezdzic ale nudza mnie wszelkie rzeczy typu olej, filtr - nigdy tego nie lubilem a przez zdzierstwo na czesciach ASO musze leźć do sklepu - szukac gdzie taniej, musze choc troche "znac sie na tym" a mi sie naprawde nie chce, bo to mnie nudzi. Ale co zrobic - pojde pewnie za tydzien do sklepu co mam blisko i co dziala w necie tez (wiec ma ceny "internetowe") kupie te 3 filtry i olej (korek juz sobie odpuszcze choc tez mnie to drazni.... poza tym dlaczego to sie zawsze wymienia? korek? a nie jakas uszczlke tak naprawde tym korku? przeciez jego sie odkreca chyba a nie urywa za kazdym razem? - nie wiem - nie jestem mechanikiem dlatego sie zastanawiam) i umowie sie na te wymiane i przeglad przy 30.000 km. Na pewno padnie sakramentalne pytanie "czy piora wycieraczek wymieniamy?" Tez kosztujace jakies absurdalne pieniadze w ASO i to za kawalek gumy i plastiku...
        Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #29
          No kiedyś kiedyś korka się nie wymieniało, a taki sam mam w 01 i 03. W 01 nie było mowy o każdorazowej wymianie, w O3 już trzeba i to śrubę plus podkładkę. Rozumiem, podkładka się odkształci i może gdzieś podciekać, ale gruba śruba? co jej się stało że potrzebuje wymiany? Po prostu kolejne szukanie kasy u klienta. Dobrze że korka wlewu jeszcze nie dają nowego
          Np. w Renault wymieniają tylko podkładkę miedzianą fi16 za 2 zł i to rozumiem. VAG poszedł dalej i śruba też idzie na złom.

          Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
          szukac gdzie taniej, musze choc troche "znac sie na tym" a mi sie naprawde nie chce, bo to mnie nudzi.
          a od czego internet?
          Na forum też sporo sprawdzonych sprzedawców, wystarczy podać VIN.
          Ja kupuję z reguły w filtry-gdańsk albo ostatnio w motostacji, bo ceny mają chyba najlepsze na tą chwilę no i sporo szerszy asortyment.
          W obu sklepach "nie musisz się znać" możesz podać o jakie auto chodzi i konfigurator sam Ci dobierze wszystko. Przelew i czeka się na kuriera
          O1-->O3--> ?

          Komentarz


          • #30
            Kabi, to kupujemy w tym samym sklepie - Filtry Gdansk w Oliwie przy Grunwaldzkiej (blisko salonu Mercedesa)...
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis

              W Gdansku u Plichty to bylo dokladnie 9 zl 26 gr :-)

              swoja droga ja lubie autem jezdzic ale nudza mnie wszelkie rzeczy typu olej, filtr - nigdy tego nie lubilem a przez zdzierstwo na czesciach ASO musze leźć do sklepu - szukac gdzie taniej, musze choc troche "znac sie na tym" a mi sie naprawde nie chce, bo to mnie nudzi. Ale co zrobic - pojde pewnie za tydzien do sklepu co mam blisko i co dziala w necie tez (wiec ma ceny "internetowe") kupie te 3 filtry i olej (korek juz sobie odpuszcze choc tez mnie to drazni.... poza tym dlaczego to sie zawsze wymienia? korek? a nie jakas uszczlke tak naprawde tym korku? przeciez jego sie odkreca chyba a nie urywa za kazdym razem? - nie wiem - nie jestem mechanikiem dlatego sie zastanawiam) i umowie sie na te wymiane i przeglad przy 30.000 km. Na pewno padnie sakramentalne pytanie "czy piora wycieraczek wymieniamy?" Tez kosztujace jakies absurdalne pieniadze w ASO i to za kawalek gumy i plastiku...
              Jak kupowałes samochód , to nie dostałes pakietu przeglądów ? Bo ja miałem w cenie samochodu przeglądy przy 30-tys oraz 60-tys km (lub 2 lata). Także poza zakupem filtra powietrza to nic nie mam zamiaru im dopłacać . Nie dokupowałem przegladów do 120tys i 4 lat . za to wziełem gwarancje na 4 lata / 120tyś za jakies 2,5 tys PLN

              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                Kabi, to kupujemy w tym samym sklepie - Filtry Gdansk w Oliwie przy Grunwaldzkiej (blisko salonu Mercedesa)...
                Czy w tym sklepie jest też możliwość wymiany zakupionego oleju i filtrów? Na dniach będę jechał do Gdyni po odbiór O3 1.4 TSI CZDA i wiem, że jest tam olej i filtry do wymiany. Od razu pojechałbym tam i załatwił to.

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis

                  Jak kupowałes samochód , to nie dostałes pakietu przeglądów ? Bo ja miałem w cenie samochodu przeglądy przy 30-tys oraz 60-tys km (lub 2 lata). Także poza zakupem filtra powietrza to nic nie mam zamiaru im dopłacać . Nie dokupowałem przegladów do 120tys i 4 lat . za to wziełem gwarancje na 4 lata / 120tyś za jakies 2,5 tys PLN
                  mialem do wyboru albo pakiet przegladow albo dodatkowa znizke, poniewaz jezdze malo i te przeglady przez 2 lata to wychodzi na to, ze tylko jeden sie lapal w ramach pakietu (wlasnie przy przebiegu 30.000 km) to wzialem znizke (bodajze 1000 zl - z tego co pamietam, mam to zreszta gdzies zapisane).
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis

                    Czy w tym sklepie jest też możliwość wymiany zakupionego oleju i filtrów? Na dniach będę jechał do Gdyni po odbiór O3 1.4 TSI CZDA i wiem, że jest tam olej i filtry do wymiany. Od razu pojechałbym tam i załatwił to.
                    chyba nie, tam gdzie kupuje to tylko sklep... Filtry samochodowe Gdańsk sklep stacjonarny i internetowy. i ja kupywalem tutaj juz kilka razy: Filia 1.al. Grunwaldzka 487, 80-309 Gdańsk Oliwa
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #35
                      Kupywałem (słownik w przeglądarce podkreśla)? Tak mówią na Górnym Śląsku. Stamtąd pochodzisz?

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis

                        mialem do wyboru albo pakiet przegladow albo dodatkowa znizke, poniewaz jezdze malo i te przeglady przez 2 lata to wychodzi na to, ze tylko jeden sie lapal w ramach pakietu (wlasnie przy przebiegu 30.000 km) to wzialem znizke (bodajze 1000 zl - z tego co pamietam, mam to zreszta gdzies zapisane).

                        Całkiem rozsądnie , tez bym pewnie na taki układ poszedł. ale u mnie wychodzi około 35 tys rocznie.


                        Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                        Kupywałem (słownik w przeglądarce podkreśla)? Tak mówią na Górnym Śląsku. Stamtąd pochodzisz?
                        Jeśli do mnie to pytanie to tak , Górny Śląsk . Dobrze sie z tym czuje ze tu mieszkam
                        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                        Komentarz


                        • #37
                          U prawnika taki regionalizm jednak zaskakuje.

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                            Kupywałem (słownik w przeglądarce podkreśla)? Tak mówią na Górnym Śląsku. Stamtąd pochodzisz?
                            u mnie nie podkresla :-)
                            specjalnie dla ciebie - KUPOwałem
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #39
                              strach zaraz będzie napisać posta bo ,,pan prof.Miodek" stoi i czeka komu przypie........ć za złą pisownie
                              Dawid
                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                              Komentarz


                              • #40
                                A tak mnie "poniesło"
                                Załączone pliki
                                Mój czarnuch
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                Komentarz


                                • #41
                                  na motostacji znalazłem filtr wentylacji przestrzeni pasażerskiej. ktoś wyjaśni o co w tym chodzi? to jest przeciwpyłek?

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Pyłkowy

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Ja juz po przegladzie , a wiec pokolei :

                                      W ramach przeglądu który miałem w pakiecie wykonano :

                                      - wymiane oleju + filtr oleju
                                      - wymiana filtru kabinowego ( po wykonaniu zdjęć i zatwierdzeniu w VW ze sie nadaje do wymiany)
                                      - przegląd samochodu
                                      - mycie auta

                                      Przywiozłem swój filtr powietrza Knecht

                                      FV jaka poszła do VW w ramach pakietu to 725 PLN - wiec tyle się płaci za ten przegląd jeśli ktoś nie ma go w pakiecie + filtr powietrza Knecht który im przywiozeł ( 47,25 PLN)
                                      Jak za 725 PLN to chłopaki ani sie nie napracowały ani tez duzo częsci nie zuzyli

                                      Dziwi fakt ze nawet nie zaglądaja do filtru powietrza , i zalecają jego wymiane po 90 tys km (!) - przy kwocie w Intercarsie 47,25 myśle ze go bede co 15 tyś km z olejem zmieniał.


                                      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Olej pewnie 400 PLN zjadł z kwoty przeglądu. A można wiedzieć czy Cię zalano podczas przeglądu?
                                        Mój czarnuch
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                          A można wiedzieć czy Cię zalano podczas przeglądu?
                                          castrol
                                          Dawid
                                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                            castrol
                                            Bo to olej, ktory zawsze leja (nie tylko w serwisach w Polsce, ale chyba wszedzie w UE) w ASO Skody, VW czy Audi.
                                            No ja uzywam tego oleju w kazdym z aut VAG (nigdy mi zadne oleju nie bralo...) ale opinie o Castrolu na forum mowiac delikatnie nie sa najlepsze.
                                            Zreszta za 1000 km mam przeglad i oczywiscie bedzie... Castrol ;-)
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                              Olej pewnie 400 PLN zjadł z kwoty przeglądu. A można wiedzieć czy Cię zalano podczas przeglądu?
                                              z tego co pamietam to za litr oleju w ASO Skody w Gdansku chcieli ok. 90 zl.... czyli 4 litry x 90 zl to faktycznie wychodzi kwota zblizona do tej,ktora podales.
                                              Dlatego zawsze przyjezdzam ze swoim olejem.
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Castrol , za 15tys km wleje swój Motul , bo nie trzymam sie akurat harmonogramu wymian oleju co 30k km.
                                                Niechce dopłacać do wymiany oleju i jakos nie mam juz ochoty im dawać swój olej, niech zalewają tym co mają. Wg mnie jest ważniejsze ze za 15 tys go zmienie na świeży.

                                                Przynajmniej przypominajke ustawili wg moich zaleceń 15tys / olej 30 tys przeglad




                                                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  No ja wymienialem 15.000 choc kusilo dopiero po 30tkm.
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis

                                                    z tego co pamietam to za litr oleju w ASO Skody w Gdansku chcieli ok. 90 zl.... czyli 4 litry x 90 zl to faktycznie wychodzi kwota zblizona do tej,ktora podales.
                                                    Dlatego zawsze przyjezdzam ze swoim olejem.
                                                    Są niepoważni zupełnie z tymi cenami , gdybym nie miał w pakiecie tego przegladu to tez bym pewnie ze swoim przyjechał .

                                                    Ostatnio obserowałem te ceny w ASO i sa ok. 3X wieksze niz normalnie dostepne w sklepach. Kompletnie nie rozumiem tej marży.
                                                    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X