Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybór białego lakieru

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybór białego lakieru

    Cześć,

    jestem na etapie kupna kolejnej octy. Chce biały kolor standardowo wybrałem Biel Candy niemetalizowany (dopłata 600PLN). Sprzedawca twierdzi jednak, że powinienem brać Biel Moon metalizowany (dopłata 2000PLN). Dla mnie oba kolory są OK. Podobno jednak ten niemetalizowany jest dużo słabszy i po 2-3 lat zaczyna płowieć pojawiają sie nadżerki i inne cuda.

    Rożnica w cenie nie jest jakaś duża ale po co mam płacić 1400 jeżeli nie bezie różnicy? Jakie są wasze doświadczenia. Sprzedawca mówi prawdę czy ściemnia?
    Zostały mi czesci, po szkodniku:
    VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
    Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

  • #2
    Pod moim oknem stoi Biel Moon (to mój) i Candy (sąsiada). Różnica jest diametralna na korzyść bieli Moon. Przy nim Candy wpada w kremowy. Co do trwałości to nic nie powiem bo mam samochód od lutego.

    Komentarz


    • #3
      Mam O3 w kolorze Biel Candy już ponad 3 lata. Prawdą jest, że nie jest on biały jak dobrej jakości kartka papieru, ale bez przesady. Jak nie ma się bezpośredniego porównania to jak najbardziej jest biały i nikt nawet nie twierdził nigdy inaczej

      Nie zauważyłem ani blaknięcia, ani płowienia czy innych rzeczy, o których mówi Twój sprzedawca. Nic z lakierem się nie dzieje (żadnej rdzy, odpadania, bąbli czy innych dziwnych rzeczy). Ostatnio nawet dawałem zrobić naprawę lakierniczą i nie ma żadnej różnicy pomiędzy nowo nałożonym lakierem a tym nałożonym w fabryce jeżeli chodzi o kolor więc o jakim płowieniu mówimy?

      Pamiętaj też, że przecież masz 12 lat gwarancji perforacyjnej więc nie ma się w ogóle czym przejmować

      Odnoszę dziwne wrażenie, że sprzedawca próbuje Cię naciągnąć na wyższą cenę samochodu.
      I przez takie głupie gadanie, że ten lakier jest gorszy potem mogą powstawać dziwne plotki

      Komentarz


      • #4
        mam już 4 lata biel candy i 115 tys km i zero jakichkolwiek oznak, że lakier płowieje gościu chce Cie na kasę naciągnąć. Jak dla mnie bez sensu branie moona, ale Twoja kasa i twoja sprawa. Z lakierem nic kompletnie się nie dzieje jakie nadżerki ? zapytaj się sprzedawcy czy może mu się gdzieś nie zrobiły
        Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

        Komentarz


        • #5
          Nie do końca się z tym zgodzę, że bez sensu jest branie moona. Wiadomo, że każdemu się co innego podoba, ale gdybyś przystawił moona do candy to byś zobaczył dużą różnicę. Ale gdybym nie miał kasy na dopłatę to bym jakoś specjalnie nie płakał. Biel candy też daje radę i jak nie jesteś pewien to weź jakiś inny dodatek w tej cenie lub nałóż na lakier jakąś porządną powłokę ochronną.

          Komentarz


          • #6
            Bez sensu zupelnie doplacac do Biel Laser (to nie metalik), ktory jest mniej "biały" od zwyklego Candy - ma taki odcien lekki szarosci - wystarczy poszukac nawet w necie porownania tych dwoch kolorow. Doplacac za to jeszcze 1350 zl - bez sensu.

            Co do lakieru Biel Moon to ja go nawet nie odrozniam na zywo bo widzialem go moze RAZ... i doplacac za niego 2000 zl to juz zupelne szalenstwo dla mnie ;-)

            Ale kto bogatemu zabroni.

            Co do trwalosci lakieru to moim zdaniem bzdura - w tej chwili wszystkie ponoc sa slabsze bo ekologiczne a wiec latwiejsze (czytaj mniej trwale) do utylizacji.... a w Auto Świecie czy Motorze byl nawet swego czasu test gdzie mierzyli w autach popularnych marek grubosc powloki lakierniczej i w ilus tam przypadkach wyszlo ze zwykly lakier mial grubsza warstwe niz metalik.

            Zamieszczone przez heretyk Zobacz wpis
            Podobno jednak ten niemetalizowany jest dużo słabszy i po 2-3 lat zaczyna płowieć pojawiają sie nadżerki i inne cuda.
            brednie.

            nic sie nie pojawia.

            a nawet jak pojawia to kogo to interesuje? Sprzedawalem w ciagu ostatnich kilku lat chyba z 6 samochodow, gdzie trzy byly biale i NIKT NIE PATRZYL na jakies nadzerki... bzdura - nie przejmuj sie i kup sobie albo auto w zwyklym lakierze - czyli bialym lub czerwonym (tylko nie ten milicyjny granatowy! w tym O3 i kazde auto wyglada jak stary rupiec juz na wstepie...) albo wybierz metalik ktory CI sie podoba, ale wtedy najmniej sensu ma bialy.... skoro mozna go miec za 600 zl a ten Moon kosztuje 2000 zl... ale rob jak chcesz :-)
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Ja też mam Biel Candy już 4 rok i nie widzę potrzeby dopłacania do metalika. Woskuje go co pół roku i wygląda jak nowy, do tego nie widać na nim rys i to mi najbardziej pasuje - jak bym miał kupować dziś auto, to kupiłbym dokładnie tak samo Biel Candy.
              Octavia 3 - 1.4TSI

              Komentarz


              • #8
                Mam biel candy i brałbym tylko i wyłącznie biel moon
                O3 RS
                EVO IX

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez asgaard Zobacz wpis
                  Mam biel candy i brałbym tylko i wyłącznie biel moon
                  Mam biel moon i brałbym tylko i wyłącznie biel moon.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam moon white i jest znaczna roznica miedzy candy a szczegolnie widac to jak oba auta stana obok siebie. Polecalbym moon white - fajnie sie mieni w sloncu, a jak jest swiezo umyty to az oczy bola od patrzenia :-)

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X