Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pierwszy bieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pierwszy bieg

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem nowym forumowiczem i nowoupieczonym posiadaczem Octavi z 2013 roku z silnikiem 1.8 TSI CJSA.
    Delikatnie mówiąc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dynamiką tej jednostki napędowej!
    Mam jednak jedno pytanie do osób ktore jeżdżą tym autem z tym silnikiem troche dlużej.
    Czy u Was pierwszy bieg tez jest taki troche ... ospały? Ruszając spod światel mam wrażenie że auto nie przyspiesza tak jak np. na drugim biegu.
    czy to kwestia zestrojenia skrzyni biegów? Chodzi o to ze te 250 nm jest dostępne juz od 1250 obrotow/min., natomiast na pierwszym biegu tego nie czuje.
    Dopiero na dwojce wciska w fotel (nawet od niskich obrotow).
    Czy i was tez tak jest?
    moze jestem przyzwyczajony do innej charakterystyki silnika wolnossacego) ktory na jedynce mam wrazenie do tych 2000 obrotów byl zwawszy.

  • #2
    Witaj!

    Nie zaobserwowałem żeby jedynka była słaba... Wręcz przeciwnie - nie trudno zaprzęc do pracy kontrolę trakcji już na samym początku...

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

    Była O3 FL: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-8-tsi-by-flcn

    Jest SIII FL: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...si-190-by-flcn

    Komentarz


    • #3
      Tak, trakcje uruchomic nietrudno, ale ten moment po puszczeniu sprzegla ruszajac spod swiatel z obrotow jałowych, mam wrazenie ze do 2000-2500 obrotow jest troche niemrawo. Nie mam porownania, moze to jest normalne. Na wyzszych biegach tego nie zauważyłem wiec nie jest to brak wigoru jednostki napedowej.

      Komentarz


      • #4
        Na jedynce dobrej gumie uhp i gladkim asfalcie monentu jest w sam raz. Na wiecej trzeba by już slicka.
        Co znaczy zamula? Mierzyles przyspieszenia?

        Powered by R-Performance

        Komentarz


        • #5
          Witam, nie mierzylem. Najlepiej do by bylo sie przejechac z kims kto ma Octavie 1.8t i zobaczyc czy jest to samo. Nie odczuwam zamulania na pozostalych biegach. Bylem ostatnio w ASO na przegladzie i zadnych problemow nie stwierdzono.

          Komentarz


          • #6
            Wiec moze to po pelrostu przyzwyczajenie po poprzednim wolnossacym benzyniaku.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X