Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • olej

    witam.
    mam pytanie do nowych użytkowników skód.
    Jakim olejem macie zalane silniki przez producenta

  • #2
    Castrol 5W30

    Komentarz


    • #3
      Nieprawda. Skąd masz takie informacje?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez tomek evo
        Nieprawda. Skąd masz takie informacje?
        Z instrukcji obslugi.

        Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


        • #5
          Sorry. Napisałem jaki jest rekomendowany do mojej. Jak jest w nowych nie wiem.

          Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            Kolego w O2 miałem Castrol 5W30 ale zmieniłem po zakupie na MOTUL X-CESS 5W40 bo lepszy do LPG. W O1 lałem GM 5W30 non stop.

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              Fabrycznie może być zalewany olej różnych producentów w zależności od tego z kim Volkswagen/Skoda ma podpisany akurat kontrakt na dostawę oleju na fabryczne zalanie. Kiedyś w oryginalnych butelkach VW (tak tak VW ma olej w swoich OEM-owych butelkach) był olej, który produkował Fuchs. Słyszałem również, że olej dla VW dostarcza również Shell. Co do Castrola to nie może on dostarczać oleju bo nie jest producentem, natomiast producent oleju Castrola (grupa BP) jak najbardziej ale nie jest to sklepowy Castrol ani tym bardziej Polski sklepowy Castrol. Zapraszam do wątku olejowego, który jest kopalnią wiedzy na temat olejów.

              Komentarz


              • #8
                Właśnie wymieniałem po raz pierwszy olej przy przebiegu 30 tys.km w ASO na północy kraju i wlano mi Castrol Edge Prof. Longlife III 5W-30.

                Komentarz


                • #9
                  Co producent wlał na taśmie, to nikt nie wie.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    A ja mam pytanie ile oleju wchodzi do 1,4 TSI (O3, 2015). Do wymiany wystarczy bańka 4L, czy trzeba kupić 5L?

                    Komentarz


                    • #11
                      4 litry. Ja na pierwszym przeglądzie wlałem Castrola a teraz kupiłem oryginał VW - ani jednego ani drugiego nie ubywa - pewnie taki sam podrobiony jak każdy badziew na polskim rynku

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X