Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jaki samochód na roczny przebieg 30tkm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • jaki samochód na roczny przebieg 30tkm

    Witam,
    niby zamówiłem auto do produkcji ale ostatnio poczytałem i wszyscy mi mówią że na mój przebieg powinienem kupić sobie diesla - 30tkm. Autko planuję użytkować jakieś 6-8 lat przebieg 180-240tys km. Proszę o wasze spostrzeżenia i uwagi co by można kupić w budżecie do 80k pln
    Pozdrawiam,

  • #2
    Cześć, moim zdaniem jeszcze kilka lat temu, kiedy benzyny były głównie wolnossące i paliły więcej benzyny, podział benzyna na małe przebiegi - diesel na duże, miał jakieś uzasadnienie. Mniejsze spalanie diesela, lepsza dynamika itp. idealnie się w ten podział wpisywały.
    Dziś, kiedy silniki benzynowe palą na trasie niewiele więcej od diesela, a dynamiką wcale im nie ustępują, powyższy podział, moim zdaniem, traci się.
    Osobiście od ponad 4 lat jeżdżę benzyną i na mojej codziennej 70-km trasie 1.6 FSI pali mi 5,8-6,5l/100. Rocznie robię ok 21-22 tys. km. Nie odczuwam potrzeby jazdy dieselem.
    Oczywiście to moja perspektywa.
    Aktualnie też czekam na wyprodukowanie uszytej pode mnie O3 FL z 1.4 tsi.

    Pozdrawiam.
    Moja "córeczka"
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez kris277 Zobacz wpis
      mój przebieg powinienem kupić sobie diesla - 30tkm. Autko planuję użytkować jakieś 6-8 lat przebieg 180-240tys km. ,
      Brzmi jak u mnie ,ten sam plan ja wziąłem RS w benzynie. Średnio robię trochę ponad 30tkm , w tym roku będzie więcej bo w 4 miesiące mam już 20tkm tak się rozjeździłem
      Uważam że diesel będzie powoli wycofywany z samochodów osobowych, zacznie się je prześladowywać by zmusić właścicieli do zmiany na coś ekologicznego. Ostatnie moja dwa auta były na ON a teraz jednak zdecydowałem się na Pb.
      ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
      mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kris277 Zobacz wpis
        Witam,
        niby zamówiłem auto do produkcji ale ostatnio poczytałem i wszyscy mi mówią że na mój przebieg powinienem kupić sobie diesla - 30tkm. Autko planuję użytkować jakieś 6-8 lat przebieg 180-240tys km. Proszę o wasze spostrzeżenia i uwagi co by można kupić w budżecie do 80k pln
        Pozdrawiam,
        Jest teraz specjalna wersja Passata z 1.6 tdi za bodajze 91k zl wyjsciowo z tym ze od reki masz wg forum Passata 12k i jeszcze cos od dealera wiec miescisz sie w swojej cenie i masz fajne auto...
        Albo benzyne 1.4 tsi w O3 lub Golfie.
        Wynalazek 1.0 tsi 3-cylindry raczej bym sobie podarowal jak zamierzasz przejechac 240kkm, bo mam wrazenie, ze znowu sie moze okazac ze to klienci beda testerami silnikow w koncernie VAG. Poza tym w Auto Motor i Sport w tescie na 50kkm ten silnik srednio spalil im troche ponad 9 litrow na 100 km (!!!) - nonsens.
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Kiedyś w salonie powiedzieli mi, że ze względów ekonomicznych diesla opłaca się kupić jeżeli robi się rocznie min. 40kkm. Ja zrobiłem w tamtym roku 28kkm moim 1.4tsi. Spalanie w trasie ok 6l.

          Komentarz


          • #6
            marlej108 wiem ale to masz pasata i cena wychodzi ponad 90.000 a to już troche przekracza mi budżet a na samochód nie biorę kredytu bo to się nie opłaci on traci na wartości 10k rocznie a ty musisz je jeszcze spłacić choć VW daje kredyt bez oprocentowania tylko koszt ubezpieczenia kredytu.

            Komentarz


            • #7
              91 to cena wyjsciowa a od tego z tego co pisze marley jeszcze jest 12k. Także jeśli z tym rabatem to prawda to masz passata z dieslem poniżej 80 tysi.

              Komentarz


              • #8
                Jest to taki goły golas, ale oferta godna uwagi
                Rafał

                Komentarz


                • #9
                  Niby golas ale klimatronic jest, jakiś tam alus też, tempomat, czujniki parkownia. Ewentualnie ledy można dokupić. Dla kogoś kto nie potrzebuje bajerów a chce po prostu wygodnie jeździć powinno wystarczyć

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
                    Jest to taki goły golas, ale oferta godna uwagi
                    Golas??!?!?

                    no jak dla Ciebie golas to nie wiem jakie masz wymagania... Bentley? ;-)

                    Bo wersja o ktorej pisze za 91k zl - 12k zl - rabat dealera obejmuje:

                    Obręcze aluminiowe Aragon 6,5J x 16
                    Czujnik deszczu / czujnik zmierzchu połączony z klimatyzacją Climatronic
                    Kierownica 3-ramienna, multifunkcyjna, obszyta skórą
                    Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back -up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu
                    Instalacja telefoniczna Bluetooth z gniazdem USB z możliwością podłączenia urządzeń typu iPod/iPhone
                    Pakiet Komfort
                    Wersja specjalna
                    Śruby kół z zabezpieczeniem antykradzieżowym
                    Asystent podjazdu
                    Deaktywacja poduszki powietrznej dla pasażera
                    Lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie, podgrzewane
                    Lusterko zewnętrzne po stronie kierowcy asferyczne
                    Lusterko zewnętrzne po stronie pasażera, convex
                    System "Front Assist" z funkcją awaryjnego hamowania w mieście
                    Hamulce tarczowe z tyłu
                    Hamulce tarczowe z przodu
                    2 uchwyty na kubki z przodu
                    ESP - system stabilizacji toru jazdy wraz z ASR, ABS, EBV, MSR i asystentem podjazdu
                    Gniazdo 12 V w bagażniku
                    Elementy przełączników chromowane
                    Alarm antywłamaniowy z funkcją dozoru wnętrza, niezależnym zasilaniem i czujnikiem przechyłu
                    Listwy dekoracyjne na desce rozdzielczej , konsoli środkowej i przednich drzwiach "New Brushed Design"
                    System Park Pilot - czujniki parkowania z przodu i z tyłu
                    Aktywny system ochrony pasażerów Pre-Crash
                    Gniazdo USB do obsługi iPod/iPhon
                    System rozszerzonej ochrony pieszych
                    Światła do jazdy dziennej
                    Asystent podjazdu
                    Tempomat
                    Oparcie kanapy tylnej bez podłokietnika, składane i dzielone (60/40)
                    Klimatyzacja automatyczna Climatronic, trzystrefowa z filtrem antyalergicznym
                    Światła główne, halogenowe i kierunkowskazy, we wspólnej obudowie
                    Obrotomierz
                    Lusterko wsteczne, automatycznie przyciemniane
                    Podłoga materiałowa w bagażniku
                    Zbiornik paliwa 59 litrów
                    Zagłówki przednich foteli
                    Wspomaganie układu kierowniczego, elektromechaniczne
                    Kierownica 3-ramienna, multifunkcyjna, obszyta skórą
                    8 głośników
                    Regulacja zasięgu reflektorów
                    Podłokietnik z przodu regulowany na wysokość, ze schowkiem oraz dwoma nawiewami powietrza dla pasażerów z tyłu
                    Komputer pokładowy Plus z monochromatycznym wyświetlaczem
                    Listwy dekoracyjne na desce rozdzielczej rozdzielczej, konsoli środkowej i przednich drzwiach New Brushed
                    System rozpoznający zmęczenie kierowcy
                    Tylne światło przeciwmgielne
                    Obręcze aluminiowe Aragon 6,5J x 16
                    Pakiet dla palących z gniazdem 12 V w konsoli środkowej
                    Sygnalizacja spadku ciśnienia w oponach
                    Opony o zmniejszonym oporze toczenia 215/60 R16
                    Pełnowymiarowe koło zapasowe stalowe
                    3-punktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością regulacji wysokości i napięcia
                    Kurtyny powietrzne dla pasażerów z przod i z tyłu
                    Gałka dźwigni zmiany biegów obszyta skórą
                    Tylne światła w technologii LED
                    Zdalne otwieranie pokrywy bagażnika
                    Sygnalizacja niezapiętych pasów bezpieczeństwa
                    3-punktowe pasy bezpieczeństwa z tyłu bez napinaczy
                    3-punktowy pas bezpieczeństwa dla środkowego fotela w drugim rzędzie siedzeń
                    Tapicerka siedzeń Lizard
                    Fotel kierowcy i pasażera, z regulacją wysokości
                    System Start-Stop wyłączający silnik podczas postoju z systemem rekuperacji energii odzyskiwanej podczas hamowania
                    Lusterka "Make-up" w osłonach przeciwsłonecznych po stronie kierowcy i pasażera, podświetlanie LED
                    Szyby boczne i tylna termoizolacyjne
                    Listwy boczne na drzwiach
                    Gniazdo 12 V w środkowej konsoli, z tyłu
                    Zderzaki w kolorze nadwozia
                    Czujnik deszczu
                    Oznaczenie "TDI" na klapie bagażnika
                    Centralny zamek z funkcją SAFELOCK, 2 pilotami oraz funkcją Press&Drive
                    Apteczka i trójkąt ostrzegawczy
                    Fotele przednie, standardowe
                    Instalacja telefoniczna (Bluetooth)
                    Przednia szyba ze szkła termoizolacyjnego
                    Listwy dookoła szyb bocznych, czarne
                    Zegarek analogowy w środkowej części deski rozdzielczej

                    Passat w tej wersji to chyba najbardziej oplacalna propozycja obecnie (no chyba ze rabaty o jakich pisza koledzy na forum Passata to fantazja..

                    Wasze wynegocjowane rabaty na nowego Passata B8 - Ogólne tematy i dyskusje - Passat Forum
                    Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                      no jak dla Ciebie golas to nie wiem jakie masz wymagania... Bentley? ;-)
                      No dla mnie golas Samochód tej klasy moim zdaniem powinien mieć przynajmniej światła Led/ksenon, felgę 17" i namiastkę nawigacji.
                      Ale za tą cenę oferta jest atrakcyjna, samochód ma wszystko co potrzebne do sprawnego poruszania się. Inna rzecz to ile takich samochodów jest dostępnych, czy nie jest to chłyt marketindody.
                      Rafał

                      Komentarz


                      • #12
                        No tak brak 17-calowych kol i xenonow... czyli jednak Bentley ;-)

                        a tak serio to co do nawigacji to teraz kazdy ma chyba w komorce, i to lepsza niz w autach bo zwykle bardziej aktualna.

                        ps. felgi mozna dokupic, a swiatla - no coz - to juz problem tzw. Pierwszego Swiata... jak zyc bez tych xenonow, panie, jak zyc.... ;-) i znowu serio piszac - do przezycia, a poza tym moze te xenony mozna tanio dokupic? Do Golfa w 2016 r. w wersji City kosztowaly 1200 czy 1500 zlotych - wiec niewiele... (ale nie chce mi sie teraz wlaczac konfiguratora).

                        Tak czy owak jak autor watku - Kriss kupi Passata to wisi mi ekskluzywne wino (takie rozowe amerykanskie z Lidla za 12 czy 13 zl) za podpowiedz. ;-)
                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Ledy można kupić za 3600, a nawi czy koła dołożyć po czasie. Co prawda się tym nie interesowałem/nie sprawdzałem, ale podejżewam że choćby octavia z dieslem za tą kasę nie miała by znacząco większego wypasu.

                          Komentarz


                          • #14
                            Co racja to racja, Octavia z mocniejszym dieslem wyjdzie pewnie podobnie i będzie to wersja Active, która jest już skrajnie ogołocona

                            Z tym winem to nie szalej, takie hamerykańskie to i 17,- potrafio kosztować
                            Rafał

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
                              Co racja to racja, Octavia z mocniejszym dieslem wyjdzie pewnie podobnie i będzie to wersja Active, która jest już skrajnie ogołocona

                              Z tym winem to nie szalej, takie hamerykańskie to i 17,- potrafio kosztować
                              Ale ja kupuje tylko w promocjach ;-) Samochody z promocji, wina z promocji...
                              Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Już widzę, jak ktoś z ulicy dostaje ponad 13% rabatu na Paska... I to jeszcze w wersji, która została specjalnie wypuszczona na biedne rynki.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Czyli, że to 12.000,- nie dotyczy wszystkich Passatów?
                                  Rafał

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nie dotyczy na pewno bieda-wersji, jak niektórzy marzyciele by chcieli.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Milord Zobacz wpis
                                      Czyli, że to 12.000,- nie dotyczy wszystkich Passatów?
                                      Trzeba sie dowiedziec u dealera... na forum Passata chyba tego nie okreslili.

                                      PS. zbliza sie poza tym wyprzedaz, i juz nieraz pisalem jak mozna fajnie auto kupic...konfigurujac je calkowicie pod siebie.
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        ta wersja za 91000 nie ma rabatu 12000 przewidzianego na wyposażenie. Orientowałem się w VW i rabat na wersję City od dealera to max 4 tysiace.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez kris277 Zobacz wpis
                                          ta wersja za 91000 nie ma rabatu 12000 przewidzianego na wyposażenie. Orientowałem się w VW i rabat na wersję City od dealera to max 4 tysiace.
                                          ooo to szkoda. To za 87k zl to nie wiem czy warto. No chyba ze kupisz takiego Passata w ramach wyprzedazy rocznika...

                                          Moze lepiej doposazyc Octavie III 1.4 tsi + dsg? I kupic w ramach wyprzedazy?

                                          Spalanie pewnie troche wieksze, komfort troche jazdy mniejszy, ale za to automat...

                                          Albo Toyota Avensis w wersji Sprint 82 900 zl

                                          Link
                                          Ostatnio edytowany przez marlej108; 1129.
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            jesli idzie o octavie to na wyprzedazy bedą dobre ceny bo dealerzy mają duże zapasy na swoich plachach wszystko 1.4 150 amb + amaz + koło i wycieraczka. nie wiem jak ty oceniach fotele w octavii ale mi się wydaje że lepsze są te w wersji Dynamic lepiej się w nich siedzi i mają lepsze trzymanie boczne.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ale masz teraz tyle czasu, ze mozesz zamowic auto do produkcji i akurat trafi na wyprzedaz - polecam Jarka z Torunia u ktorego sam kupowalem i opisywalem to tu na forum w dziale dot. kupowania samochodu.

                                              PS. co do foteli o ktorych piszesz to pewnie trzymanie boczne maja lepsze - jezdzilem takimi na jezdzie probnej w Rapidzie... ale owo trzymanie boczne to sie glownie przydaje chyba w RSce a przy mojej spokojnej jezdzie byly zupelnie zbyteczne.

                                              PS.2 ja natomiast bym sie zastanowil nad skrzynia automatyczna, choc w Octavii biegi chodza w manualu swietnie, to jednak automat to wygoda (dopoki sie nie psuje hehe).
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                                                PS.2 ja natomiast bym sie zastanowil nad skrzynia automatyczna, choc w Octavii biegi chodza w manualu swietnie, to jednak automat to wygoda (dopoki sie nie psuje hehe).
                                                Przy aucie na 4 lata, jak najbardziej. Jakos dalej nie mam przekonania do DQ200. Niby jezdzi, pytanie tylko jak dlugo
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dokładnie, lepiej zacząć rozglądać sie za czymś innym.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X