Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Płyn hamulcowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Płyn hamulcowy

    Panowie,

    W ile ml płynu hamulcowego należy wyposażyć się do wymiany w układzie hamulcowym i sprzęgła?
    Rozumiem, że należy lać DOT4/5.1 (na korku jest DOT4). Miał ktoś styczność z ATE DOT4 class6?

  • #2
    nie wiem kolego ile dokladnie ale mi wymieniali przy 120.000km przy okazji przegladu i akurat przypadla wymiana plynu hamulcowego po 3 latach eksploatacji. Cala usluga kosztowala 140zl wiec nie wiem czy warto sie bawic samemu.

    Komentarz


    • #3
      A kto powiedział, że samemu?
      Usługę robi ASO, nie mam czasu, miejsca, umiejętności na takie zabawy.

      Komentarz


      • #4
        myslalem, ze chcesz sam skoro pytales w ile sie zaopatrzyc. Skoro do ASO to na serio lepiej im powierzyc cala zabawe bo chyba 140zl za plyn z robocizna to chyba nie majatek?
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5

          Oni wymieniają, ja im daję płyn. W ASO nie kupuję produktów eksploatacyjnych.

          Ale ok., już się dowiedziałem - wymiana całego płynu powinna zamknąć się w 1L.

          Komentarz


          • #6
            Ciekawe jak chcesz to zrobić, skoro maszyna do wymiany płynu działa z bańkami po 10-20 litrów. Nikt się w ASO nie będzie bawił w pompowanie pedałem jak za starych czasów. Płyn możesz sobie postawić na pamiątkę w garażu.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Enriquez Zobacz wpis
              Ciekawe jak chcesz to zrobić, skoro maszyna do wymiany płynu działa z bańkami po 10-20 litrów. Nikt się w ASO nie będzie bawił w pompowanie pedałem jak za starych czasów. Płyn możesz sobie postawić na pamiątkę w garażu.
              Taką pamiątkę mam u siebie.

              Potwierdzam, akurat płyn hamulcowy kupisz w ASO razem z usługą wymiany. Nie bój się, będzie za grosze. To nie olej.

              Komentarz


              • #8
                Sprawdziłem swój rachunek z ASO:

                Robocizna 90 zł
                Płyn 28 zł

                Komentarz


                • #9
                  no widzisz:-) czyli nie tak drogo. Ja na przeglady po gwarancji zawsze zabieram wszystkie filtry i olej i kaze wymieniac. Przy 120kkm poinformowali mnie, ze po 3 latach przewiduja wymiane plynu hamulcowego. Poinformowali o kosztach i powiedzialem, ze sie zgadzam itd...
                  Ostatnio edytowany przez beton99; 36735.

                  Komentarz


                  • #10
                    Chwilę nie zaglądałem, a tu wątek tak się powiększył
                    Hmm, płyn już spakowany, natomiast podczas rozmowy z ASO było pytanie, czy DOT4 ich, czy mój. Stąd moja standardowa odpowiedź, poza tym chciałem mieć pewność, że będzie o obniżonej lepkości. No nic, jutro się zatem okaże, czy przyjmą mój 1L, czy zastosują jakieś swoje magiczne maszyny

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja już chyba nigdy nie wymienię płynu hamulcowego w ASO. Wymieniałem a w zasadzie "wymieniałem" dwa razy, za każdym razem płacąc za płyn + usługę.
                      Po czym okazało się, że płyn hamulcowy w moim samochodzie nie był wymieniany od nowości...
                      To spowodowało konieczność wymiany wysprzęglnika i dwukrotną podróż na lawecie.
                      Rafał

                      Komentarz


                      • #12
                        Może wymieniali, tylko do wysprzęglika nie chciało im się dojść.
                        Ja przed wymianą pytałem czy w wysprzęgliku też wymieniają i zastrzegłem, że jeżeli nie to nie robię u nich.
                        I na własne oczy widziałem, że wysprzęglik był też obsłużony.
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • #13
                          Wróciłem z serwisu, spokojnie obsługują płyn klienta (o ile jest odpowiedni). W ogóle byli zaskoczeni, dlaczego klient miałby nie przywieźć swojego płynu
                          Też zastrzegłem, że sprzęgło ma być zrobione, ale nie wiem jak to sprawdzić (gdzie jest odpowietrznik wysprzęglika), więc pozostaje mi ufać. Ogólnie mam wrażenie jak gdyby pracowało nieco lżej, ale to może być efekt placebo.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X