Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana rozrządu

    Zbliżam się pomału do wymiany rozrządu w swojej OIII 1.6 TDI Przy jakim przebiegu wymienialiście rozrząd,czy polecacie jakiegoś konkretnego producenta? Ile Was to kosztowało, tzn, ile kompletny rozrząd, a ile robocizna? Z góry dzięki za wszelkie informacje.

  • #2
    Kolego u nas w firmie są fabie 1.6 TDI i przy 180 000 km wymieniali przeważnie. Było kilka przypadków że ciekła pompa wody to robili wcześniej.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Ja mam najechane 136000, a znajomy mechanik mówił, że przy 120000 dobrze wymienić bo jak się rozsypie to będzie lipa.

      Komentarz


      • #4
        Mniej więcej co 120tyś powinno się zmienić rozrząd w tym samochodzie. Co do producentów to polecam zesatw od INA Attention Required! | Cloudflare lub jeżeli chcesz poskładać pojedyncze części to pasek Contitech, rolki INA oraz pompa wody HEPU.

        Komentarz


        • #5
          Serwis ASO mówi że ten silnik powinien 210 tyś. przejechać na oryginalnym rozrządzie. Ja ostatnio wymieniłem a mam już 180 tyś. Paski i rolki tak jak pisze iparts wyżej. Pompę wody montowałem oryginał, tania nie była około 6 stówek.

          Komentarz


          • #6
            Rozrząd jest na 210 tyś w oct 3 diesel wytrzyma spokojnie ale wcześniej siada pompa wody zaczyna piszczeć albo wycieki płynu z koła

            Komentarz


            • #7
              A jak się to ma z silnikami w OIII 1.4 140 km...kiedy wg was najlepiej wymiana..jakie koszty?

              Komentarz


              • #8
                witam na rynek o dużym zapyleniu czyli rosja i tp jest na 120tyś lub 5 lat
                a na nasz rynek 210tyś lub 6 lat powiem że tyle wytrzyma bez problemu ostatnio wymieniałem w firmówce przy przebiegu 220ty i wygląda jak nowy z orginału częsci wychodzą 1tysiak z paskiem napedu pompy wody sprawdziliśmy z zamiennika z iny i za 500zł kupisz cały komplet wymiana około 600zł bezsens kupywać to w aso takie moje zdanie bo części w rozrządu są z iny a pasek conti

                Komentarz


                • #9
                  Czyli nie najgorzej..cenowo..przymierzam się do 03 ..2013 z przebiegiem koło 100 tyś i kalkuluję jak wyjdzie pakiet startowy...do 2020 bde mial maks 150 tys i pewnie wtedy..zmienię.Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam.
                    A którą pompę brać bo są dwa rodzaje z zintegrowanym włącznikiem(z zaworem) i bez, a różnica w cenie 100%

                    Komentarz


                    • #11
                      to już wszystko zależy co chcesz kupic my na aso nie montujemy zamienników

                      Komentarz


                      • #12
                        ja osobiście jak komuś robie prywatnie to tylko montuje orginał bo już zakładałem zamiennik i się rozciekł po 2 tygodniach klijent sam sobie kupił a pużniej płakał bo zapłacił 2 raz za robocizne

                        Komentarz


                        • #13
                          a co do odpowietrzania układu to nie trzeba tego robić vcds tylko zagrzać go po wymianie i przegonić i się wszystko odpowietrza a my w aso musimy robić odpowietrzanie bo muszę mieć protokół diagnozy dla producenta

                          Komentarz


                          • #14
                            dzięki za odpowiedź
                            Chodziło mi o pompy HEPU
                            Just a moment...
                            Just a moment...
                            "bez zintegrowanego styku wyłączającego" czy da się go zamontować ze starej pompy

                            Komentarz


                            • #15
                              pytanie tylko poco kupować pompe za 530zł z zamiennika jak w aso dasz 600zł za orginał

                              Komentarz


                              • #16
                                Właśnie. Jeszcze ciekawsza sytuacja jest na alledrogo. Można kupić pompę niby oryginał za 360 zł. Jak w sklepie u znajomka co mi części ściąga pokazał to się zdziwili i powiedzieli że pewnie podróbka
                                Link
                                Cena trochę wzrosła.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Link co myślicie o tym zestawie? Montował go ktoś?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jakbym to ja miał montować to kupił bym Conti , i nie na allegro a w jakims sprawdzonym sklepie stacjonarnym. W razie czego żeby miec do kogoś pretensje i być z nim na wyciagniecie ręki .
                                    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja dostałem wczoraj info w salonie Skody, że w 1.4 tsi producent nie przewiduje wymiany rozrządu.
                                      Jeśli chce to oczywiście mogę go wymienić.
                                      Może ktoś to potwierdzić?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Potwierdzam, tak mówią i faktycznie go nie wymieniają - nawet we flotach że sporym nalotem. Przewidziana jest kontrola po 6ciu latach. Ponoć faktycznie paski nie zrywają się - swego czasu serwisant mówił mi, że nie słyszał jeszcze o takim przypadku.
                                        W praktyce niektórzy wymieniają po ok. 200k km/6 latach, a niektórzy jeżdżą zgodnie z zaleceniami.
                                        Gdybyś martwił się o pompę wody, to nie jest ona napędzana przez rozrząd, tylko osobny pasek.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez teps Zobacz wpis
                                          Gdybyś martwił się o pompę wody, to nie jest ona napędzana przez rozrząd, tylko osobny pasek.
                                          Nie pisz takich głupot ja nie masz o tym pojęcia! Pompa wody w 1.6TDI jest napędzana przez pasek rozrządu.

                                          VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez elpolacco Zobacz wpis

                                            Nie pisz takich głupot ja nie masz o tym pojęcia! Pompa wody w 1.6TDI jest napędzana przez pasek rozrządu.
                                            W tym wątku są opinie zarówno o dieslu jak i benzynie. Co do diesla, masz rację. Ale w benzynie 1,4 pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu ale osobnym paskiem. Pompa jest w tym silniku po drugiej stronie silnika niż rozrząd.
                                            Ostatnio edytowany przez MariuszKoz; 45347.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Odniosłem się do 1.6 TDI, bo taki był pierwotny temat wątku. W 1.4 TSI pompa wody jest napędzana osobnym paskiem i nie ma konieczności jej wymiany wraz z rozrządem. W 1.6 TDI wymienia się rozrząd z pompą wody. U mnie Octavia II FL 1.6 TDI była z 2012r. a pompa z 2013r, więc wymieniona jeszcze na gwarancji Kolejna wytrzymała do 2017r. i wymieniona w raz z rozrządem.

                                              VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez elpolacco Zobacz wpis
                                                Odniosłem się do 1.6 TDI, bo taki był pierwotny temat wątku. W 1.4 TSI pompa wody jest napędzana osobnym paskiem i nie ma konieczności jej wymiany wraz z rozrządem. W 1.6 TDI wymienia się rozrząd z pompą wody. U mnie Octavia II FL 1.6 TDI była z 2012r. a pompa z 2013r, więc wymieniona jeszcze na gwarancji Kolejna wytrzymała do 2017r. i wymieniona w raz z rozrządem.
                                                Czyli tym samym chciałbyś mnie przeprosić, tak? Bo to chyba jednak Ty czegoś nie doczytałeś, co?
                                                Ostatnio edytowany przez teps; 38156.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Przepraszam ze się dołączam pod post ale byłem moją Octavią 2.0 TDI z 2017 r ostatnio w serwisie i przy przebiegu 32000 km zdiagnozowali pasek rozrządu do wymiany -to możliwe? Czyżby wada materiałowa?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X