Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiornik w O3 - 50 czy 55 L

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zbiornik w O3 - 50 czy 55 L

    Czy po lifcie coś się zmieniło w kwestii zbiornika paliwa? Niektóre wersje na konfiguratorze (np. tdi 184 KM nie RS) mają podawane 55 L. Błąd czy faktyczna zmiana?
    sotdi

  • #2
    Ja mam 2.0 tdi przed liftem i mam zbiornik 55l. Tankuje 53,5 jak zasięg pokazuje 0.
    Spalanie wychodzi średnio z 30 tyś 7,8. Maksymalne średnie 9,4 a minimalne 6,2
    Zbiornik powinien być co najmniej 60-65 l, nawet jako dodatkowa opcja.
    Ostatnio edytowany przez calibra157; 6424.

    Komentarz


    • #3
      Skoro wchodzi 53,5 to raczej zbiornik 50 jest. W O2 FL jak komp mi pokazuje 0 to wchodzi 58 L. Wdaje mi się że pojemność zbiornika nie zależy od liftu tylko obecności napędu 4x4 i te 4x4 mają większe zbiorniki.
      sotdi

      Komentarz


      • #4
        Bynajmniej... mam 4x4 i webasto.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez calibra157 Zobacz wpis
          Ja mam 2.0 tdi przed liftem i mam zbiornik 55l. Tankuje 53,5 jak zasięg pokazuje 0.
          Spalanie wychodzi średnio z 30 tyś 7,8. Maksymalne średnie 9,4 a minimalne 6,2
          Zbiornik powinien być co najmniej 60-65 l, nawet jako dodatkowa opcja.
          Żłopie Ci na maksa. Mój 1,4 tsi ma teraz 1500km od nowości i średnia to 5,9 a liczona kalkulatorem to 6,2.
          fak faktem mam dość sprzyjająca trasę ale to Szczecin ,i spod świateł zazwyczaj pierwszy jestem...

          Komentarz


          • #6
            calibra157 nie wiem jak ty osiagasz takie srednie ale ja np. dzisiaj jadac z Polski do Danii w 3 osoby, pelny bagaznik(zapakowany do rolety) i grzejac miedzy 160-180km/h przez 80% trasy przy dosc silnym wietrze wyszlo srednie po calej trasie 6,8l/100km. W cyklu mieszanym ciezko jest mi tym spalic 6 litrow.
            A jesli chodzi o pojemnosc zbiornika to przy zasiegu 70km zalalem (do odbicia i kilka razy dobijajac 43l). Dodam, ze baaaardzo mi brakuje tych dodatkowych 10 litrow, zeby trasy PL-DK robic na jednym tankowaniu.
            Ostatnio edytowany przez beton99; 36735.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez beton99 Zobacz wpis
              . dzisiaj jadac z Polski do Danii w 3 osoby, pelny bagaznik(zapakowany do rolety) i grzejac miedzy .
              Gdzie do Danii jeździsz?
              ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
              mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez beton99 Zobacz wpis
                A jesli chodzi o pojemnosc zbiornika to przy zasiegu 70km zalalem (do odbicia i kilka razy dobijajac 43l). Dodam, ze baaaardzo mi brakuje tych dodatkowych 10 litrow, zeby trasy PL-DK robic na jednym tankowaniu.
                Jak pod korek weszły 43 litry, to w zbiorniku miałeś jeszcze ok. 12-14 litrów.

                Komentarz


                • #9
                  beton 99, potrek
                  pod rozwagę trzeba wziąć:
                  - dość znaczna różnica w masie, katalogowo 1.4 tsi -1277, 2.0 tdi 1354, 2.0 tdi 4x4 1458 kg
                  - haldex stawia dodatkowe opory w czasie jazdy od wału i od przegubów tył
                  - inaczej zestopniowywana skrzynia biegów w porównaniu do FWD, generalnie wyższe obroty przy tej samej prędkości

                  Komentarz


                  • #10
                    4x4 ma krótszą skrzynię i dużo większe opory, to musi pić.
                    Nawet katalogowo ma sporo więcej.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamiast gdybania wystarczy zajrzeć do instrukcji : Error 404

                      Ale byliście na dobrym tropie, cytując:

                      "The fuel capacity for vehicles with front wheel drive is about 50 litres, and for
                      vehicles with four-wheel drive about 55 litres, with about 6 litres as reserve"

                      pozdr.,
                      Paweł

                      Komentarz


                      • #12
                        Na logike to przez dyfer z tylu powinno byc mniej miejsca na bak.
                        A tak wyglada ze w FWD ciule specjalnie obcieli do 50l.
                        ​​​​​​
                        Powered by R-Performance

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam tylko FWD i po odbiorze auta z salonu zalałem 51 litrów. Dzisiaj przy wskazaniu komputera, że zostało 5 km do końca paliwa weszło mi 50,29. Myślę, że w takim razie około 55 litrów całkowitej pojemności jest.

                          Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

                          Była O3 FL: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-8-tsi-by-flcn

                          Jest SIII FL: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...si-190-by-flcn

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez FLCN Zobacz wpis
                            Myślę, że w takim razie około 55 litrów całkowitej pojemności jest.
                            Od całkowitej suszy pod korek wchodzi 57 litrów.

                            Komentarz


                            • #15
                              W mojej O3fl jest zbiornik 50 litrów.
                              Moja "córeczka"
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                              Komentarz


                              • #16
                                Czy ktoś z Was wie co zrobić w przypadku skończenia się paliwa? Tak zupełnie, gdy silnik zgaśnie?
                                Zapowietrzy się na amen od razu czy też po dolaniu paliwa da się odpalić? Nie znalazłem nigdzie na forum takiej informacji.
                                Olll 2,0tdi 150KM
                                Miałem już do czynienia z różnymi dieslami, w niektórych dało się odpalić po dolaniu (tak jakby sam się odpowietrzał), w niektórych tylko laweta i mechanik :/
                                Tak, wiem że się nie powinno doprowadzać do wyssania calutkiego paliwa, wiem dlaczego
                                Chcę po prostu wiedzieć jak jest w tym konkretnym przypadku.
                                DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
                                https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
                                http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
                                  W mojej O3fl jest zbiornik 50 litrów.
                                  Silnik 2,0tdi. Na komputerze 0km, przejechalem jeszcze max 20km i pod korek weszlo ledwie 45l. Obawiam sie ze nie maja 50l te zbiorniki.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    @up ja ostatnio przy zasięgu 90km zalałem 43l, więc u mnie jest 50l
                                    Moja "córeczka"
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
                                      @up ja ostatnio przy zasięgu 90km zalałem 43l, więc u mnie jest 50l
                                      pod korek jest 56-57 realnie

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Hmmm, to nie u mnie Zawsze pod korek leję i mam tak jak napisałem wyżej
                                        Moja "córeczka"
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
                                          Hmmm, to nie u mnie Zawsze pod korek leję i mam tak jak napisałem wyżej
                                          A wyjeździłeś paliwo do końca?

                                          Przy zasięgu "0" na komputerze, w zbiorniku zostaje jakieś 6-7 litrów jeszcze.
                                          Przetestowane, uprzedzając kolejne pytanie.

                                          Pojemność zbiornika paliwa - Octavia Club Polska
                                          Ostatnio edytowany przez ryjeks; 7996.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez DetailerShopP-ń Zobacz wpis
                                            Czy ktoś z Was wie co zrobić w przypadku skończenia się paliwa? Tak zupełnie, gdy silnik zgaśnie?
                                            Zapowietrzy się na amen od razu czy też po dolaniu paliwa da się odpalić? Nie znalazłem nigdzie na forum takiej informacji.
                                            Olll 2,0tdi 150KM
                                            Miałem już do czynienia z różnymi dieslami, w niektórych dało się odpalić po dolaniu (tak jakby sam się odpowietrzał), w niektórych tylko laweta i mechanik :/
                                            Tak, wiem że się nie powinno doprowadzać do wyssania calutkiego paliwa, wiem dlaczego
                                            Chcę po prostu wiedzieć jak jest w tym konkretnym przypadku.
                                            Podbijam pytanie.
                                            2,0tdi w O3 zapowietrza się na amen jak wyjeździmy paliwo do końca czy też da się go odpalić po dolaniu kilku litrów z kanistra?
                                            Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
                                            DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
                                            https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
                                            http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              W poprzedniej O2 miałem 55 L ale w O3 juz czuje rożnice ze szybciej mi bak zjezdza . wiec stawiam ze zbiornik ma max 50 L , na 100% nie ma 55L w wersji 2.0 TDI , nie wiem dlaczego tak zmiejszyli ilosc . jakby nie było to 10% miej , Ja to czuje w porównaniu do O2
                                              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X