Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samodzielna wymiana oleju w 1,2 TSI 105km.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Samodzielna wymiana oleju w 1,2 TSI 105km.

    Witam serdecznie, zakupiłem ostatnio O3 z silnikiem 1,2 TSI 105km. Przesiadlem się z diesla, mam mały problem, mianowicie gdzie znajduje sie filtr paliwa? Czy jest wkład jak w dieslu czy cały trzeba wymienic? Filtr oleju zlokalizowalem samodzielnie, znajduje sie z przodu na wysokości chłodnicy. Filtr oleju wymienia się cały, czy trzeba wymienić uszczelki itp? Mam kanal na garażu i szkoda kasy żeby jechac do Aso. Pozdrawiam!

  • #2
    Z tego co się orientuję to filtr paliwa jest w zbiorniku paliwa i tego filtra się nie wymienia. A jeżeli chodzi o filtr oleju to na pewno przy zakupie nowego dostaniesz uszczelkę także wymienisz komplet filtr i uszczelkę. Filtr wymienisz cały bo nie ma tam wkładu tak jak w dieslu.

    Komentarz


    • #3
      Jak będzie kolego kupował olej to nie bierz Castrola tylko Shella albo Valvoline.

      Komentarz


      • #4
        Dziękuję za pomoc. Szczerze to zszokowany jestem brakiem możliwości wymiany filtra paliwa. Dla mnie nie jest to rozsądne rozwiązanie konstruktorów Skody. Odnośnie oleju zastanawiam sie nad Millersem lub Motulem 5w30. Od kiedy stosuje sie filtr paliwa w skodach benzynowych? Bo w dieslacg po staremu?

        Komentarz


        • #5
          Np.
          Wyszukiwarka i katalog filtrów powietrza, oleju, paliwa i kabinowych - FILTRON


          Katalog MANN-FILTER Europa online - Pojazdy Samochody osobowe + dostawcze SKODA Octavia III)
          Ostatnio edytowany przez endryu; 861.
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez 105hz Zobacz wpis
            Dziękuję za pomoc. Szczerze to zszokowany jestem brakiem możliwości wymiany filtra paliwa. Dla mnie nie jest to rozsądne rozwiązanie konstruktorów Skody
            Według konstruktorów to ten filtr ma przeżyć auto, czyli circa 3-5 lat i 150tys. km.

            Komentarz


            • #7
              Przy wymianie oleju potrzebny jest nowy korek spustowy oleju?

              Komentarz


              • #8
                Nowy korek wymieniam co drugą wymiane oleju jest to sprawa groszowa i nie ma z tym problemu. Także miej w razie czego na wymianę zobaczysz czy podkladka nie będzie zabardzo spłaszczona.

                Komentarz


                • #9
                  To jest ten mniej wiecej? Taki znalazłem po doborze modelu Attention Required! | Cloudflare

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Chris11 Zobacz wpis

                    Według konstruktorów to ten filtr ma przeżyć auto, czyli circa 3-5 lat i 150tys. km.
                    W moim wolnossaku focusie 1,6 z 2014 filtr paliwa tez był niewymienny.
                    Widocznie w pb to nie potrzebne jest ...

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez 105hz Zobacz wpis
                      To jest ten mniej wiecej? Taki znalazłem po doborze modelu Attention Required! | Cloudflare
                      Tak, dokladnie. Tylko, ze w Skodzie "oryginalny" kosztuje 7,50pln

                      Komentarz


                      • #12
                        Miła wiadomość jak dla mnie, podjade o ASO i ppo problemie. Dziękuję za pomoc i objaśnienia wszystkim.

                        Komentarz


                        • #13
                          Kiedyś wymieniałem w poprzedniej generacji 1.2 TSI, po 60 tys. i 6 latach, tankowałem gdzie popadnie - markety, małe stacje o egzotycznych nazwach z dystrybutorami z czasów CPN, i te stacje na A, gdzie oszukują na ilości paliwa. Oryginalny filtr robiony w Chinach, w środku bez śladu zanieczyszczeń.
                          Robiłem to samo w dieslu o podobnym przebiegu, w środku wkład jakby trochę przyszarzały, ale nie miałem porównania z nowym.
                          Podsumowując - tankując w Polsce benzynę o filtrze paliwa można zapomnieć.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ktoś wie przy jakim przebiegu wymienia sie rozrząd?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez 105hz Zobacz wpis
                              Ktoś wie przy jakim przebiegu wymienia sie rozrząd?
                              Info od znajomego z serwisu Skody dla mojej O_III 1,2 TSI CJZA:
                              ================================================== =============
                              Pasek rozrządu wymieniamy co 210 000 tyś (zalecamy 180 000).
                              Przy każdym przeglądzie wymieniamy filtr przeciwpyłowy.
                              Co 60 000 tyś filtr powietrza i zwiększony zakres przeglądu.
                              Co 90 000 tys świece zapłonowe
                              Po 3 latach następnie co 2 lata płyn hamulcowy.

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie świece zaproponowali przy 60.000 km {na koszt pakietu przeglądów}
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Wymieniłem samodzielne olej, wszystko poszło gładko, naprawdę oryginalnie zrobili z osłoną silnika. Do spuszczenia oleju nie trzeba jej ściągać, natomiast do wymiany filtra już tak. Nie wiem jakie ma zastosowanie, jeśli nie osłania z dołu silniki. Z wymiana filtra powietrza miałem mały problem, youtube rozwial wszelkie wątpliwości Świece powinno wymieniać się profilaktycznie? Mój ma 70tyś i pali elegancko.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X