Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O3FL - czujniki przód jak to działa ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O3FL - czujniki przód jak to działa ?

    Panowie pytanie może lamerskie ale w życiu nie miałem czujników z przodu. Jak to działa ?? Jeżeli to czujniki potrzebne do parkowania to chyba uaktywniają się przy wstecznym tak ? Niech mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczy bom prosty chłop.

  • #2
    Działają chyba od 15 lub 20km/h (nie pamiętam) - włączają się również jadąc do przodu, możesz wymusić ich włączenie na przycisku lub ewentualnie stoisz w korku i masz za sobą / przed samochód i ci dają znać - to je wyłączyć
    pozdro!
    LEMUR

    Moja Kura: ubrana w dżinsowe wdzianko / MY2016 / 1.4TSI LIFT / DSG / Style / Amazing

    Komentarz


    • #3
      Dzialaja na 1-ynce z mala predkoscia + na wstecznym. Nawet wykrecajac na wstecznym jak przod ucieka i jest blisko przeszkody to piszcza. Faktycznie mozesz je wymusic przyciskiem przy skrzyni, badz wylaczyc jak jedziesz w korku z mala predkoscia.
      Ostatnio edytowany przez bl; 6130. Powód: literowka

      Komentarz


      • #4
        Ja mam przedlifta i mogę ustawić tak że są na stałe włączone (mnie to wkurzało bo brzęczały w korku i wyciszały w tym czasie radio) albo na stałe wyłączone i włączają się dopiero po wrzuceniu wstecznego albo po wcisnięciu przycisku.
        Powered by R-Performance

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za info. To jak odbiorę samochód we wtorek zobaczę gdzie ten przycisk wyłączający bo w demówce albo go nie widziałem albo nie zwróciłem uwagi.


          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

          Komentarz


          • #6
            i samo hamuje - ja osobiście byłem w szoku . Był wietrzny dzień , parkowałem przy tujach , i jak tu nagle huknęło hamulcami , aż żona podskoczyła - ja zresztą też . Chyba podjechałem za blisko ..... do dzisiaj nie wiem jak to działa , a mam manuala ...
            Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez gruto Zobacz wpis
              i samo hamuje - ja osobiście byłem w szoku . Był wietrzny dzień , parkowałem przy tujach , i jak tu nagle huknęło hamulcami , aż żona podskoczyła - ja zresztą też . Chyba podjechałem za blisko ..... do dzisiaj nie wiem jak to działa , a mam manuala ...
              gruto to nie czujniki parkowania, tylko czujnik odległości (czy jakoś tak). Czujniki parkowania tylko pipczą. A ten drugi po prostu hamuje za Ciebie.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez ruwado

                gruto to nie czujniki parkowania, tylko czujnik odległości (czy jakoś tak). Czujniki parkowania tylko pipczą. A ten drugi po prostu hamuje za Ciebie.
                Znaczy się że jak? Czujnik odległości jest zawsze czy to jakaś opcja? Mam w Roomsterze czujniki ale sam nie hamuje

                Komentarz


                • #9
                  Czujnik odleglosci i asysten naglego hamowania sa przy aktywnym tempomacie. Jak tego nie ma, to innych rzeczy tez najczesciej nie ma.

                  Do tego ten czujnik odleglosci potrafi piszczec gdy jezdzimy po kretej drodze i dojezdzamy do barierek dosc szybko
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Maicroft - nie mam aktywnego tempomatu ????
                    Zauważyłem że raz trójkącik zmienia kolor raz nie , powiem szczerze nie znam zasady działania .
                    Przed wczoraj wyjeżdżałem z garażu wiatr zamknął drzwi , ja nie zauważyłem , i to samo - huk i auto zamiera 2 cm przed drzwiami - ufff
                    Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                    Komentarz


                    • #11
                      A to ciekawe, masz lusterko wsteczne tak solidnie zabudowane?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez gruto Zobacz wpis
                        Maicroft - nie mam aktywnego tempomatu ????
                        Zauważyłem że raz trójkącik zmienia kolor raz nie , powiem szczerze nie znam zasady działania .
                        Przed wczoraj wyjeżdżałem z garażu wiatr zamknął drzwi , ja nie zauważyłem , i to samo - huk i auto zamiera 2 cm przed drzwiami - ufff
                        Zgadza się mam też tą funkcję, jest aktywowana w Bolero 8 -Ustaw.parkowania/manewr. -"Funkcja hamowania podczas manewrów"
                        Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez prezes870 Zobacz wpis
                          A to ciekawe, masz lusterko wsteczne tak solidnie zabudowane?
                          to srodkowe ?? ( jesli tak - to tak , jakieś trzy kamerki tam są , na szybie dwie , i jedna w uchwycie trzymającym lusterko , no i w samym lusterku też coś tam jest)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez gruto Zobacz wpis
                            Maicroft - nie mam aktywnego tempomatu ????
                            Zauważyłem że raz trójkącik zmienia kolor raz nie , powiem szczerze nie znam zasady działania .
                            Przed wczoraj wyjeżdżałem z garażu wiatr zamknął drzwi , ja nie zauważyłem , i to samo - huk i auto zamiera 2 cm przed drzwiami - ufff
                            A to bardzo ciekawa i użyteczna funkcja. Niestety w przed lifcie tego nie ma

                            Komentarz


                            • #15
                              Czy ja dobrze rozumiem, że auto samo hamuje w sytuacji krytycznej? Czy odpowiada za to jakiś dodatkowy 'wspomagacz', czy to standard w przypadku czujników parkowania?

                              Komentarz


                              • #16
                                Tez ostatnio tego doświadczyłem, a by bolało finansowo Cofałem było ciemno, żadne auto nigdy za mną nie stało wiec jechałem na pamięć ( mieszkam na małym osiedlu ) no i nagle hamulec w podległe poleciał. Gdyby nie automat byłaby mała szkoda parkingowa z sąsiadem...uff od teraz oczy dookoła głowy, nie ma jazdy na pamięć
                                ale ta funkcja bardzo przydatna jest

                                mam zwykły ambition z amazing, czyli czujniki z tylu i przodu z bolero 8 cali bez żadnych radarów, czyli za stop w razi wykrycia przeszkody odpowiada tylko czujnik parkowania plus pompa ABS.
                                prosty ale jak przydatny patent — simply clever
                                Ostatnio edytowany przez potrek; 44849.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tez się zdziwiłem bo w poprzedniej (z 2015 roku) funkcji hamowania podczas manewrów nie było. W obecnej (z października br.) jest i faktycznie to działa. Ale jeżeli ktoś mógłby wytłumaczyć na jakiej zasadzie, będę zobowiązany. w Mojej Style + amazing nie mam aktywnego tempomatu. Nadmienię że to automat 4x4.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nowa funkcja MANOEUVRE ASSIST

                                    Nowe wyposażenie modelu SUPERB pozwala też zapobiec wgnieceniom i przetarciom na parkingu. Czujniki parkowania zostały wzbogacone o funkcję MANOEUVRE ASSIST, która w ograniczonym zakresie prędkości rozpoznaje i reaguje na napotkane przeszkody: najpierw wysyła ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, w ostateczności zaś - sama hamuje
                                    Źródło: Škoda Polska - upusty, zobacz modele, akcesoria, finansowanie.

                                    Działa pewnie na zasadzie detekcji odległości od przeszkody i prędkości. Jak cofam wolno, to nie hamuje. Też nie mam aktywnego tempomatu, a sam Superb ma to w standardzie od maja 2017. Pewnie OIIIFL też to ma.
                                    Ostatnio edytowany przez m.g; 33840.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Nowa funkcja Manoeuvre Assist
                                      Nowe wyposażenie pozwala też zapobiec wgnieceniom i przetarciom na parkingu. Czujniki parkowania zostały wzbogacone o funkcję Manouevre Assist, która w ograniczonym zakresie prędkości rozpoznaje i reaguje na napotkane przeszkody: najpierw wysyła ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, w ostateczności zaś - sama hamuje. Nowością jest to, że system hamuje nie tylko po wykryciu przeszkody przez czujniki z tyłu, ale również z przodu.

                                      Interesująca funkcja wzbogacona o czujniki przednie ciekawe czy to działa w OIIIFL
                                      Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Langusta Zobacz wpis
                                        Nowa funkcja Manoeuvre Assist
                                        Interesująca funkcja wzbogacona o czujniki przednie ciekawe czy to działa w OIIIFL
                                        Ktoś wie czy działa OIIIFL 2017? Testowałem na ochotniku.... nie zadziałało, udezyłem delikatne w kolana ochotnika.....

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U mnie jest system aktywny, przynajmniej ikona w Bolero to wyświetla i zmienia kolor przy cofaniu.
                                          Sprawdzę na kawałku tektury przy cofaniu i wtedy się upewnie.
                                          Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            U mnie też działa. Tyle, że nie wolno się powoli zbliżać do przeszkody. Mnie się kilka razy zdarzyło dość żwawo podjechać do krzaków i auto stanęło w miejscu.

                                            Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

                                            Była O3 FL: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-8-tsi-by-flcn

                                            Jest SIII FL: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...si-190-by-flcn

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Może ktoś wrzuci kodowanie dla tej funkcji z posiadających - ciekawe czy można aktywować funkcję w wersji przed FL
                                              OCTAVIA III KOMBI 1.4 TSI, CZDA, STYLE, 150KM
                                              VCDS, VCP,

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Hamulec antykolizyjny jest świetny Z mojego doświadczenia działa tak, że jak jadę powoli to tylko mam sygnał dźwiękowy, ale jak ostatnio dwa razy za szybko jechałem do garażu, to miałem hamowanie awaryjne
                                                Moja "córeczka"
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Kurde wydawało mi się, że pytanie głupie a tymczasem można odkryć nowe funkcje swojego auta. Znalazłem to ustawienie w Bolero i jest aktywne tylko jakoś przetestować muszę

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X