Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

co ile wymiana filtra kabinowego?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • co ile wymiana filtra kabinowego?

    Witam!

    Co ile powinien być wymieniany filtr kabinowy w Octavii III?
    Przy pierwszym przeglądzie 30 tys. km w aso nie był wymieniany.
    Sam wymieniłem pierwszy raz przy około 35 tys.km i blisko po 2 latach eksploatacji auta.

    Pozdrawiam

  • #2
    ja wymieniam po każdej zimie

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

    Komentarz


    • #3
      W poprzednim aucie też wymieniałem praktycznie co roku przy okazji serwisu olejowego.
      Myślałem że filtr kabinowy jest wymieniany co 30 tys. km przy kolejnych przeglądach, ale zrobiła się zima, a szybę w aucie ciężko było utrzymać w należytym stanie zatem sam wymieniłem.

      Komentarz


      • #4
        Ja wymieniam przy każdej wymianie oleju, ale ja jestem dziwny
        Rafał

        Komentarz


        • #5
          Wymieniam raz na rok, a jest to nieprzyjemna robota, bo muszę leżeć przewieszony przez próg auta i grzebać kilkoma narzędziami, aby odkręcić pedał gazu.

          Komentarz


          • #6
            Ja wymieniam dwa razy w roku - na wiosnę i na zimę. Zresztą filtr paliwa tak samo.

            Komentarz


            • #7
              Myślę i pewnie większość się ze mną zgodzi że raz w roku przy oleju to minimum.

              Komentarz


              • #8
                Filtr wymienia sie tak samo jako wO2fl? Wyciąga spod schowku pasażera?

                Komentarz


                • #9
                  Trzeba zacząć od tego gdzie mieszkamy, gdzie garażujemy auto? Z mojej praktyki wychodzi, że przynajmniej raz w roku lub nawet częściej. Jeśli np. dojeżdża się do domu jaką szutrową, polną drogą to już po kilku miesiącach będzie do wymiany, tak samo jak auto parkujemy pod drzewami i leci z ich ten cały syf (igły, liście, biały puch itp? To samo dotyczy filtra powietrza, wg mnie 30 tys. to już przesada, a wręcz żenada, sami sobie wtedy szkodzimy.
                  Ostatnio edytowany przez dieselinside1900; 43793.
                  Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

                  Komentarz


                  • #10
                    dokładnie, zależy gdzie się jeździ i parkuje. Ale ja generalnie niezależnie od auta i zaleceń producenta wymieniam tak: olej + filtr powietrza + filtr kabinowy co 15 tkm (co wymiana) - i te filtry po takim przebiegu klasyfikują się do wymiany według mnie, filtr paliwa co 30 tkm (co 2 wymiany)
                    na pewno tym pomogę, a nie zaszkodzę a na książki serwisowe w ogóle już nie patrze, bo one nie mają sensu w tych kwestiach.....

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X