Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OIII FL parujące reflektory Full Led

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OIII FL parujące reflektory Full Led

    Czy ktoś ma problem z tymi reflektorami a mianowicie chodzi mi o ich zaparowywanie. Byłem ostatnio na regulacji to je podnieśli i jest lepiej. Co do parowania to dostałem odpowiedź, że to normalne i dopiero jak będzie się woda skraplać od środka to będą coś z tym robić, więc muszę obserwować.

  • #2
    Dokładnie tak jak piszesz, jest to normalne zjawisko i nawet jest nota techniczna w wewnętrznym systemie informatycznym Skoda na ten temat.
    Dopóki nie skrapla się woda, to jest OK.
    Problem pojawia się w związku z różnicami temperatur wewnątrz reflektora i na zewnątrz, a że temperatura LED'a jest niska to nie wygrzewa szkła.
    Po 1h jazdy z włączonymi reflektorami problem znika (przynajmniej u mnie).

    Komentarz


    • #3
      U mnie też parę razy lekko zaparowały. Nie ma się co przejmować
      ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
      mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

      Komentarz


      • #4
        Bez ledow tez paruja, szczegolnie w miejscu gdzie jest migacz. Przy przegladzie ASO powiedzialo, ze wysylali juz do SAP zapytania o to zjawisko, ale kazdorazowo parowanie bylo odrzucane bo stwierdzali ze jest to normalne zjawisko. W O2, O2FL, O3 mi nie parowaly, wiec czy jest to normalne to jakos do konca nie jestem przekonany...

        Komentarz


        • #5
          Normalne w związku z rocznikiem auta. Takie same posty są na forach innych marek, a dotyczą aut najmłodszych. Hyundai/kia dodaje do lamp znane wszystkim torebeczki z napisem "silica gel". :-)

          Komentarz


          • #6
            Bez przesady w mojej O2 ksenony też potrafiły zaparować
            ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
            mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

            Komentarz


            • #7
              Witam,

              Czy macie podobne zaparowywanie kloszy, po ostrej ulewie tak było ostatnio. Dodam, że zeszło wszytko po ok 15 min. W ASO mówią, że normalne.

              Dodam jeszcze zdjęcia na których zaznaczyłem strzałkami dwa zacieki w środku prawego klosza. Jest reklamacja zgłoszona pod koniec maja i ostatnio dzwoniłem do ASO i czekają z decyzją od Skoda Auto czy ten klosz będą wymieniać. Jak uważacie czy dalej czekać ewentualnie gdzie uderzyć aby rozwiązać tą sprawę?
              IMG_20180724_123044.jpgIMG_20180724_123017.jpgIMG_20180518_153132.jpgIMG_20180518_153227.jpg

              Komentarz


              • #8
                Współczesna tandeta, czyli niechlujne, pospieszne projektowanie.

                Komentarz


                • #9
                  Ja tam nie wiem czy to takie normalne - bixenon nigdy mi nie zaparował

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja powiem tak , po odbiorze auta miałem ten problem przez 2-3 tygodnie , potem juz go nie było .. takze jesli masz całkiem nowe auto to poprostu odczekaj miesiac i potem sprawdz
                    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie mam ledow, ale reflektory paruja regularnie w wilgotna pogode. ASO twierdzi ze to normalne, a SAP nie uznaje tego jako wada i odrzuca reklamacje ASO do wymiany reflektorow. Z innej beczki to w 3 letnim aurisie (rok po gwarancji) na przegladzie serwisant stwierdzil wypalone odblysniki. Toyota uznala "dobra wole producenta" i przyslala dwa nowe reflektory. Mozna?

                      Komentarz


                      • #12
                        Auto kupione już ponad rok temu. Zgłoszone do ASO poczekam na odpowiedź i dam znać.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja mam autko ponad rok i nigdy nie miałem zaparowanych ledów.

                          Komentarz


                          • #14
                            parują.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez bl Zobacz wpis
                              Z innej beczki to w 3 letnim aurisie (rok po gwarancji) na przegladzie serwisant stwierdzil wypalone odblysniki. Toyota uznala "dobra wole producenta" i przyslala dwa nowe reflektory. Mozna?
                              Toyota to inny świat w załatwiania reklamacji. W Toyocie też reklamowałem wypalone odbłyśniki i nikt nie zapytał się czy auto ma wszystkie przeglądy czy coś tam ( a nie był ostatni zrobiony ze względu na zmianę właścicielki ). W Skodzie brak jakiegokolwiek przeglądu w ASO zamyka dyskusje gwarancyjne.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • #16
                                Ale kto by chciał jeździć Toyotą...?
                                Mogę pomóc z VAG-owaniem, VCP i mechaniką. Warszawa i okolice. Własny warsztat na Białołęce - MonsterGaraż
                                Samochody:
                                Astra F cabrio Bertone 1,6
                                O3 2,0TDI CKFC
                                Była:
                                O2FL 1,4TSI CAXA

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez pio900 Zobacz wpis
                                  Ale kto by chciał jeździć Toyotą...?
                                  Znasz motoryzacyjna historie modelu Corolla? cyferki zwiazane z tym modelem poniekad odpowiedza na to pytanie.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Temat zamknięty wymienione reflektory na gwarancji

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X