Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.2TSI EA211 wyższe obroty

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.2TSI EA211 wyższe obroty

    Witam,
    Mam pytanie do innych posiadaczy tego silnika. Czy u Was też, podczas mrozów zaraz po odpaleniu silnika utrzymują sie obroty w okolicach 1100 aż do momentu osiągniecia temp roboczej płynu chłodzącego?

  • #2
    to chyba normalne
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      Tzn znane juz w TSI odpalanie z kilku sekundowymi wyzszymi obrotami, ktore spadają tak. Lecz utrzymywanie wyższych obrotów, gdy jest ujemna temperatura do momentu zagrzania płynu chłodzącego hmm?

      Komentarz


      • #4
        Mam diesla i też tak jest. Może wiązać się to z zadaną temperaturą w środku auta (klimatronic) lub tak jak piszesz. Wyłącz ogrzewanie po około 2 minutach ( po odpaleniu na zimnym) i po przygazowaniu obroty powinny spaść do normalnej wartości.

        Komentarz


        • #5
          Kolego każdy samochód tam ma po odpaleniu na mrozie utrzymuje wyższe obroty do momentu rozgrzania silnika. Kiedyś się to nazywało "ssanie".

          Komentarz


          • #6
            Chyba chodzi o coś innego. Poniżej temperatury chyba -5 stopni, nawet po rozgrzaniu, ten silnik trzyma ok 1000obr na wolnych. Przy -10 stopniach jeszcze więcej. Ja słyszałem tłumaczenie związane z start stop. Nie wiem czy prawdziwe.
            OIIT BSE LPG, Rapid SB CJZC LPG

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Tomek-stach Zobacz wpis
              Kolego każdy samochód tam ma po odpaleniu na mrozie utrzymuje wyższe obroty do momentu rozgrzania silnika. Kiedyś się to nazywało "ssanie".
              Dokładnie tak. Im większy mróz tym dłużej nagrzewa. Mimo to klimatronik i zadana temperatura też ma na to wpływ na mrozie.

              Komentarz


              • #8
                Witam,
                Dzieki za odpowiedzi, macie racje a związane jest to z climatronic, mianowicie samochód z identycznym silnikiem, który mial manualną klimę, nie ma wyższych obrotów na mrozie = Sprawdziłem to

                Komentarz


                • #9
                  Ja tez tak mam , zaraz po wystartowaniu silnika na mrozie , obroty sa podwyższane . Po przejechaniu kilku kilometrów , na biegu jałowym powracają do normy .
                  Z pewnościa jest to dogrzewanie.
                  2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X