Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Włącznik świateł bez AUTO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Włącznik świateł bez AUTO

    Witam.
    Zakupiłem wersję ze zwykłymi halogenami bez funkcji AUTO.
    Zauważyłem jednak, że jak pozostawię światła mijania włączone, wyjmę kluczyk ze stacyjki i opuszczę auto to samochód nie "pika". W starym aucie było tak, że po wyłączeniu silnika, światła pozostawione w tej pozycji świecą jako światła pozycyjne a samochód pika i ostrzega przed rozładowaniem akumulatora.
    Czy zatem w nowej skodzie pozostawienie włącznika w pozycji świateł mijania jest bezpieczne dla akumulatora? Czy można tak zrobić, żeby nie trzeba było pamiętać o światłach?
    Pozdrawiam

  • #2
    No ale po wyjęciu kluczyka światła dalej świecą czy gasną? W O2, rapidach i fabiach gasną i nie trzeba o nich pamiętać. Nie wiem jednak jak w O3 jest
    OCTAVIA '01

    Komentarz


    • #3
      Hej.
      Uzupełnij profil o swoje auto, bo nie wiadomo czy to, że wybrałeś dział z O3, determinuje, że o nie chodzi
      Jeżeli to O3 i bez AUTO na przełączniku świateł, to tak, pozostawienie przełącznika na światłach mijania rozłącza światła po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i można tak zostawiać.
      Dodatkowo, jeżeli na "0" masz włączone światła dzienne, to też można tak zostawiać i tak samo się wyłączają jak światła mijania.
      Jedynie światła pozycyjne się nie wyłączają po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        Oczywiście chodzi o Octavię 3 FL Po wyjęciu kluczyka gasną, ale mimo wszystko wolałem się upewnić. Dzięki wielkie za odpowiedzi, zatem można zapomnieć o światłach i cały czas je mieć w pozycji mijania

        Komentarz


        • #5
          Dodam, że taki myk kiedyś mój tata wykonał w swojej OI Classic . Bardzo wygodna rzecz.
          Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
          Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

          Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
          Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

          Komentarz


          • #6
            W starej octavii to dzialalo? Myslalem, ze kiedys nawet po wyjeciu kluczyka swiecily sie pozycyjne?

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X