Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia DSG - Brak Auto Hold

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia DSG - Brak Auto Hold

    Witam,

    Proszę o opinię osób posiadających octavię III ze skrzynią DSG. Czy brak auto holda bardzo przeszkadza w korkach? Czy za każdym razem jak dojeżdżacie do świateł to ustawiacie skrzynie na neutral czy trzymacie hamulec? Co w przypadku gdy hamujecie do świateł z dużej prędkości? Generalnie pytam czy to jest znaczące 'utrudnienie' jazdy w stosunku do samochodów, które mają auto hold (np vw golf).







  • #2
    Mam O3 2016 55tkm 2.0TDI 150KM DSG-6.
    Też mnie przerażało przy zakupie brak Auto Hold - ale da się bez tego żyć. Po prostu trzymam nogę na hamulcu na światłach i w korku - wiele siły do tego używać nie musisz.
    Jak długie światła to możesz na P zrzucić na płaskim (bo jak jest pochylenie to przy P trzeba dociągnać ręczny żeby auto nie hamowało skrzynią) jednak ja tego nie robię, na N nie przechodzę wcale.
    Brak Auto Holda można tłumaczyć manualnym ręcznym - przy elektrycznym jest chyba dopiero Auto Hold - wiec mniej elektroniki do zepsucia.
    No i ważny minus Auto Hold to bardziej nerwowe ruszanie - ten 1szy moment jak elektronika odpuszcza hamulec.
    Normalnie na D auto płynniej rusza bez Auto Hold (np. KAROQ 1.5 TSI DSG).

    Na jaki silnik nadwozie wersje wyposażenie się decydujesz?
    SewerWa

    Komentarz


    • #3
      vRS liftback, benzyna. A jak hamujesz do 0 z dużej prędkości to też na hamulcu trzymasz? Nie ma problemu z tarczami?

      Komentarz


      • #4
        Z DSG miałem Octavię II, Yeti, a teraz mam Octavię III. W żadnym nie miałem Auto-Holda i spokojnie dało się tym jeździć. W Superbie mam Auto-Holda i fakt, jest to wygodne, ale gdybym nie miał to nie odczuwałbym wielkiej straty.
        S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
        Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
        -------------------------------------------------------------------------
        O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
        O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
        O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

        Komentarz


        • #5
          Ja mam od maja O3 RS FL z DSG zrobiłem 38 tyś i bardzo zadowolony jestem. Przy DSG hamulece będą w ciągłym użytku i napewno szybciej się skończą niż przy manualu, no ale za wygodę się płaci
          Czasami głupio się czuję na światłach że trzymając auto na hamulcu oślepiam stojącego z tyłu.
          Zajrzyj do mojego wątku to się dowiesz o moich wrażeniach o aucie.
          Octavia Club Polska
          Pomyśl pozytywnie już nie wiele aut może pozamiatać tyłkiem na ręcznym
          Ostatnio edytowany przez PiotrekDK; 1814.
          ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
          mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X