Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Halogeny/przeciwmgielne jako światła do jazdy dziennej?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Halogeny/przeciwmgielne jako światła do jazdy dziennej?

    Witam,

    Panowie czy w O3 jest możliwość przeprogramowania przednich świateł przeciwmgielnych aby służyły jako światła do jazdy dziennej? Absolutnie nie podobają mi się standardowe światła dzienne - słabiej świecące "długie", chciałbym je wyłączyć i aby ich funkcję przejęły przeciwmgielne. Jakakolwiek rzeźba odpada, interesuje mnie tylko programowe rozwiązanie.

  • #2
    Tak, żeby spełniały warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu, to nie.

    Chyba masz od niedawna prawo jazdy.

    Komentarz


    • #3
      unicestwiacz kolega zadał pytanie techniczne, a nie czy to legalne. Np. żarówki led montowane w autach w miejsca żarówek zwykłych nie mają homologacji też, a mnóstwo ludzi je stosuje choćby do podświetlenia rejestracji z tyłu..... więc.....nie bądź taki "poprawny"


      Chińskie ledy paskowe z homologacją z allegro, to większa tandeta wykonania i świecenia, niż zamontowane dobrej żarówki led (która nikogo nie oślepi) w miejsce halogenu. A policja przy dzisiejszej mnogości tych drlów się nie kapuje na drodze co to świeci.....czy drl czy led w halogenie podrabiający drl (przetestowane przez parę lat już). Jedynie upierdliwiec robiący kontrolę auta szczegółową, może to zauważyć, ale taki może przyczepić się do wszystkiego tak naprawdę
      poza tym to ma swój plus również....często widzę jak jest opad deszczu i widoczność ograniczona, za autem szaro a ludzie jeżdzą na ori drl wciąż....tyłu auta kompletnie nie widać. a tu tył się świeci no tylko, że trzeba zawsze przełączyć na te halogeny odpalając auto.

      Więc tymbardziej wątpię, że jakiś policjant kapnie się czy O3 ma drl w kloszu seryjnie i realizuje je przyćmione "długie" czy realizuje je "przyćmiony" halogen.


      jeśli chodzi o tradycyjne żarówki zmniejszyć moc żarówki można przez zastosowanie żarówki 24v - z ciężarówki, ale to jednak rzeźba, lepiej to przekodować w takim aucie jak O3 jak się da. Ja kiedyś tak zrobiłem w Megane 1 , dałem 24v w halogen świeciło circa 30w, zamiast 55w (bo żarówka miała na 24v 70w) i spokojnie wyglądało jak DRL - nikt się nie czepiał, No, ale tam nie ma komputerów takich, stąd taki myk wykonany, a w instalacji rzeźbić nie chciałem.

      Także Stefan czekamy na odpowiedź "koderów" bo ja nie wiem osobiście
      Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

      Komentarz


      • #4
        Jeśli diagnosta się nie kapnie, to jest matołem nienadającym się do swojej pracy.

        Przeciwmgłowe świecą z odcięciem, a dzienne na wprost - to zasadnicza różnica.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
          Jeśli diagnosta się nie kapnie, to jest matołem nienadającym się do swojej pracy.

          Przeciwmgłowe świecą z odcięciem, a dzienne na wprost - to zasadnicza różnica.
          Na drodze widać wiele aut co mają ustawione przeciwmgielne jako światła dzienne.
          Moja O3 ma ustawione przeciwmgielne z Dimming na 50 bo za mocno świecą na 100

          Komentarz


          • #6
            Na drodze widać też wiele aut ze źle ustawionymi światłami mijania i dyskotekującymi ledzikami w postojówkach i podświetleniu rejestracji. To, że coś jest powszechne, nie znaczy, że jest dobre.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
              Na drodze widać też wiele aut ze źle ustawionymi światłami mijania i dyskotekującymi ledzikami w postojówkach i podświetleniu rejestracji. To, że coś jest powszechne, nie znaczy, że jest dobre.
              Nie chodziło mi o jakość oświetlenia tylko o fakt że często auta maja zrobione przeróbki oświetlenia.
              Jeśli chodzi o przeciwmgielne dzienne to dla mnie taki sam efekt jak robić mijania dzienne - tu i tu adaptacja z włącznikiem w pozycji 0.

              Komentarz


              • #8
                unicestwiacz histeryzujesz . zakodowany halogen jako dzienne, o mniejszej mocy świecenia nikogo nie oślepi, zawsze można też go obniżyć, jak ktoś bardzo musi, ale to nie potrzebne, bo halogen z natury swej wali tuż przed autem wiązką, a nie w dal.

                Nic nie musi być mrugające - co do tych ledów, bo można kupić dobre ledy, które wcale nie ustępują wykonaniem i jakością światła wielu ori lampom led. Więc.....nie mówimy o druciarstwie, a normalnych rozwiązaniach. Że coś nie ma homologacji, nie znaczy, że jest marne. Bo z drugiej strony, jak już pisałem, mogę Ci pokazać całe mnóstwo produktów z homologacją, nadających się na śmietnik np. made in china.
                Nie homologacja, a jakość czyni produkt wartym lub nie naszej uwagi
                Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                  Nie homologacja, a jakość czyni produkt wartym lub nie naszej uwagi
                  Tego przed zakupem nie stwierdzisz. Znakomita większość kupowanych to (mrugający wcześniej czy później) badziew.

                  Trzy lata temu kupiłem to za 600 zł i jednak okazało się dziadostwem:

                  Światła dzienne DRL + przeciwmgłowe MaxLED DuoLight

                  Jedno świeci słabiej (suszyłem z wilgoci dwa razy), a drugie jest aktualnie zaparowane. A wszystkie przewody, detale, złącza wyglądają na jakość premium.
                  Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                  Komentarz


                  • #10
                    Hej, mozecie podac kodowanie na te halogeny jako dzienne..

                    Komentarz


                    • #11
                      triki sztuczki porady, tips and tricks - Octavia Club Polska
                      Zamieszczone przez grzechux Zobacz wpis
                      Hej, mozecie podac kodowanie na te halogeny jako dzienne..
                      Nie mam spisanej adaptacji dla przeciwmgielnych.
                      Tutaj masz trochę o adaptacjach:
                      triki sztuczki porady, tips and tricks - Octavia Club Polska

                      Jeśli zmieniałeś już coś VCDS, to wystarczy zmienić funkcje dla lamp: Leuchte12NL i Leuchte13NL tak aby miały światła do jazdy dziennej.
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • #12
                        unicestwiacz, po to są opinie w necie na różnych forach, choćby u nas na forum, żeby z nich korzystać i kupować sprawdzone rzeczy, jak ma się obawy przed wdepnięciem w badziew.
                        A jak te, co kupiłeś, miały pozytywne opinie użytkowników wielu, to istnieje takie coś jak gwarancja/rękojmia

                        Komentarz


                        • #13
                          Niekoniecznie. Ludziska wystawiają entuzjastyczne opinie tuz po zakupie. I to jest powszechne.

                          No a fora są wyznaniowe - mało kto potrafi sensownie uzasadnić swoje uwielbienie dla marki.

                          ;-)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zgoda, tak bywa w mentalności wielu osób. Ale przecież wszystkich opinii do jednego wora nie można wrzucić. Choćby na naszym forum też jest gro ludzi obiektywnie patrzących na swoje zakupy motoryzacyjne wszelkie, w tym auta. Jak ktoś chce znaleźć informację o produkcie obiektywną, to znajdzie

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X