Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana świec problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
    Zdradź proszę jakie to były dokładnie świece (NGK). Też zmieniłem na NGK i na jałowym wyczuwam jakby poszarpywanie, które nie wpływa na obroty silnika (wskazówka obrotów ani drgnie).
    Zmieniłeś na coś innego? Proszę podaj na co.
    Ja mam NGK 94968 i też zauważyłem poszarpywanie, jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy to ich wina, założyłem je od razu przy pierwszym serwisie po zakupie auta. No ciekawe.
    180km / 300Nm

    Komentarz


    • #27
      ja wymieniłem profilaktycznie przy 60 tys. na NGK i wszystko jest OK
      Świeca to nie jest technologia NASA żeby musiała mieć pieczątkę skody i żeby musiała być wymieniana przez certyfikowanego mechanika podczas pełni księżyca.
      A w ASO co mają mówić? Kup pan na allegro będzie taniej?
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
        ja wymieniłem profilaktycznie przy 60 tys. na NGK i wszystko jest OK
        Świeca to nie jest technologia NASA żeby musiała mieć pieczątkę skody i żeby musiała być wymieniana przez certyfikowanego mechanika podczas pełni księżyca.
        A w ASO co mają mówić? Kup pan na allegro będzie taniej?
        dokładnie tak
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #29
          Tylko pamiętajcie aby silnik był zimny po przy ciepłym każdy materiał się rozszerza.

          Komentarz


          • #30
            oryginał był VW BOSCH 04E 905 612
            nowe tez bosch 0 241 145 515
            świeca jest identyczna tylko bez znaczka VW wszystko ok
            Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

            Komentarz


            • #31
              A co powiecie na to?

              Stare (ori z pierwszego montażu) jak i nowe (ori zakupione po numerze) to VW AG BOSCH 04E 905 612

              Czemu nowe są dłuższe?







              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • #32
                I co takie dłuższe założyłeś??

                Komentarz


                • #33
                  Papier milimetrowy - szacun! Mogła się zrobić zmiana nr przez co weszła zmiana technologiczna, mogli np uogólnic rozmiar oczywiście dla zmniejszenia kosztów a zmiana rozmiaru świec nie wpływa na pracę silnika

                  Komentarz


                  • #34
                    Tomek-stach odebrałem z Paczkomatu w piątek przesyłkę z tymi dłuższymi świecami i badam temat.
                    To będzie moja druga zmiana świec.
                    Przy pierwszej wymianie zamawiałem z bez wiedzy co dokładnie wyjechało z fabryki i początkowo zamówiłem 04E 905 601 B

                    które okazały się tak samo za długie ja te co teraz doszły do mnie - 04E 905 612
                    Nie ryzykowałem i oddałem je i kupiłem NGK LASER PLATINUM PZKER7A8EGS 94968 który okazały się po stronie gwintu identyczne, przynajmniej te co zamawiałem.
                    Teraz wiem jakie siedziały na pierwszym montażu i chciałem dobrać takie same, a tu takie przygody.

                    raczej będę szukał takich jakie mam z pierwszego montażu i nie będę eksperymentował z dłuższymi. Jakoś nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym, że dłuższa jest OK w miejsce krótszej. Ty byś zaryzykował?
                    Pozdrawiam,


                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                    Komentarz


                    • #35
                      Częstotliwość wymiany świec zależy co najmniej od kilku czynników tzn. od konstrukcji silnika, rodzaju używanych świec, układ zapłonowego, zastosowanego paliwa, czy warunków eksploatacji. To, jak często je wymieniać powinno być określone przez producenta. Z reguły świece wymienia się co 30 tys. km, jednak i z tym może być różnie. Co do Skody Octavia 1.4 to bardzo popularne są świece Bosch: Attention Required! | Cloudflare Jedne z najlepszych na rynku.
                      Ostatnio edytowany przez iparts; 42768.

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez iparts Zobacz wpis
                        Częstotliwość wymiany świec zależy co najmniej od kilku czynników tzn. od konstrukcji silnika, rodzaju używanych świec, układ zapłonowego, zastosowanego paliwa, czy warunków eksploatacji. To, jak często je wymieniać powinno być określone przez producenta. Z reguły świece wymienia się co 30 tys. km, jednak i z tym może być różnie. Co do Skody Octavia 1.4 to bardzo popularne są świece Bosch: Attention Required! | Cloudflare Jedne z najlepszych na rynku.
                        Cudownie, o wszystkim wiem o czym napisałeś, tylko w żaden sposób nie rozwiałeś moich wątpliwości, a jedynie zareklamowałeś sklep

                        Właśnie o te świece zapytałem kliku sprzedawców (i czekam na odpowiedź) czy są takie jak wykręciłem z silnika po wymianie (krótsze) czy takie jak zamówiłem nowe (dłuższe) i czy mogą podesłać real foto tych świec, bo nie chcę zamawiać kolejnych, żeby dowiedzieć się, że są dłuższe.
                        iparts możesz rozwiać te wątpliwości?!
                        Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • #37
                          Czy opisywane tu świece pasują też do 1.4 tsi CZDA? Jeśli nie pasują jakie moglibyście polecić do CZDA z 2016r.?

                          Komentarz


                          • #38
                            spj na podstawie czego zamawiales? Ja bym zrobil tak ze zadzwonił do ASO poprosil o nr świec jakie przewiduje katalog porównał z nr które kupiłeś i spytał się z jakim nr wyszła bo powinni to wiedzieć, u mnie jak kupowałem żarowe do golfa to zamiennik NGK wyglądał delikatnie inaczej niż org.
                            pokrywa zaworów wyglada np inaczej a różni się wygladowo

                            Komentarz


                            • #39
                              zamawiałem na podstawie numeru świecy zamontowanej w fabryce w moim aucie.
                              ASO nie będzie miało bardziej aktualnego numeru niż świeca zdjęta z auta
                              Nie porównujmy świecy żarowej do świecy iskrowej, to dwie zupełnie różne świece. Nie przejmowałbym się różnicą w rozmiarach rzędu kilku mm w świecy żarowej.
                              Pozdrawiam,


                              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                                zamawiałem na podstawie numeru świecy zamontowanej w fabryce w moim aucie.
                                ASO nie będzie miało bardziej aktualnego numeru niż świeca zdjęta z auta
                                Nie porównujmy świecy żarowej do świecy iskrowej, to dwie zupełnie różne świece. Nie przejmowałbym się różnicą w rozmiarach rzędu kilku mm w świecy żarowej.
                                Żarowe były podane dla przykładu, jeżeli to jest ten sam nr świecy co wyjechała z fabryki i obecnie ten sam nr różni się wymiarami to wychodzi że fabryka poprawiła sama siebie bo chciała poprawić np wartości zapłonu. Bo jeżeli są te same nr to w między czasie zmienili wymiary. Niektóre katalogi w sklepach przewidują że były zmiany.
                                Ja ze swojej strony mogę pomóc tak ze napiszę do ziomka do Armapolu jak mi podasz dane auta

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zakupiłem świece BOSCH Double Platinum Y5KPP33
                                  Numer katalogowy części: 0 241 145 523
                                  i te są wymiarowo takie jak siedziały u mnie na pierwszym montażu, te będę montował, a poprzednio zakupione OEM poszły do zwrotu.

                                  Pozdrawiam,


                                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Czyli jednak się udało...

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      spj jak wrażenia po wymianie na Bosch?
                                      interesuje mnie zwłaszcza kwestia poszarpywania na zimnym - mam taką przypadłość na oryginalnych świecach (04E905601B) - aktualny przebieg 60tys km
                                      zastanawiam się czy jest sens brać oryginały z ASO? (ok 108zł/szt) czy nie warto przepłacać i taki sam efekt dadzą o połowę tańsze Bosch?
                                      jakie sprawdzone w praktyce dobre świece polecacie do 1.4TSI (CHPA)

                                      przy okazji miał ktoś problem z poszarpywaniem na zimnym - po przejechaniu ok 1km.
                                      chciałbym aby wymiana świec pomogła ale jeżeli to jednak nie to, to gdzie indziej szukać przyczyny?

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        marmal321 efekt poszarpywania na biegu jałowym, bo tylko na takim u mnie występuje, nie zależy od świec, przynajmniej u mnie.
                                        Zmieniałem już 2 razy świece od czasu jak zaczęło poszarpywać i zmiana świec nie miała na to wpływu.
                                        Nadal nie wiem co ma na to wpływ, już chyba tylko wtryski zostały do podmiany, więc tak jeżdżę, bo wtrysków nie będę zmieniał. Jedynie co jakiś czas kupuje preparat do czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach benzynowych i dolewam podczas tankowania, łudzę się że w jakiś "leczę" to
                                        Pozdrawiam,


                                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          spj
                                          Spróbuj Carlube Injector Cleaner.
                                          ​U mnie to chyba pomogło. Wlalem podczas dwóch tankowań, jedno po drugim i mi już nie szarpie.
                                          ​​​​

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            dagetto, dzięki za info, wypróbuję, to ten taki oto tu:
                                            Link
                                            ?
                                            Pozdrawiam,


                                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              spj tak. Można kupić w Carrefour.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                ... czy taki Link?
                                                Pozdrawiam,


                                                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  spj chyba ten drugi, bo na szyjce butelki miał kartkę z dodatkowymi informacjami. Będę w sobotę w sklepie, to Ci potwierdzę.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Wymiana świec w ASO w ramach przeglądu + serwis olejowy po 3.5 roku (darmowy pakiet przy zakupie auta)
                                                    Szarpanie ustało na zimnym silniku po wymianie świec aż się zdziwiłem jak płynnie można teraz ruszać.
                                                    Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X