Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie szukać/jak się dostać w O3 rurki spustowej skroplin parownika ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gdzie szukać/jak się dostać w O3 rurki spustowej skroplin parownika ?

    Gdzie szukać/jak się dostać w O3 rurki spustowej skroplin parownika ?
    Czy trzeba szukać pod autem czy gdzieś od strony kabiny ?

    23795148_1622303451169441_3376605858302990864_n.jpg?_nc_cat=0&oh=5e7b1442b22daa8068fc8690407b8c9d&oe=5B28AFAF.jpg
    Do parownika (5) jak widać najłatwiej dostać się od strony przewodu odprowadzającego skropliny (6)



    A ja do dezynfekcji używam :
    "
    WURTH ODGRZYBIACZ KLIMATYZACJI SERWISOWY

    Rozpylany bezpośrednio na parownik, dzięki długiej sondzie ze specjalna dyszą."
    :

    Ps. nie chce chodzić z dyskusję z "Januszami" twierdzącymi że wystarczy użyć "odświeżaczy powietrza" czy traktowania ozonem.

  • #2
    Musiałbyś zdjąć osłonę tunelu po stronie pasażera - jest na jednej śrubce, odchylić dywanik i będzie widoczna na tunelu w okolicach nóg.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #3

      Loading...
      Namierzyłem rurkę 5Q1820127... jest pomiędzy wykładziną a plastikiem przy lewej dodze pasażera
      Jeszcze się nie siłowałem z tą rurką
      rur.jpg

      Komentarz


      • #4
        warto zobaczyć dwa filmy
        1 Polak tłumaczący dlaczego on radzi czyścić parownik od strony filtra
        (niestety w octavii pomiedzy filtrem a parownikiem jest wentylator którego lepiej nie zalać )

        2. O3 czyszczenie przez Rosjanina - on demontuje wentylator

        aab.jpg
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          W jaki sposob odgrzybiacie swoje klimatyzacje ? Zdejmujecie wentylator ?

          Komentarz


          • #6
            Ja używam ozonu.
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • #7
              A ja mogę pochwalić się moim patentem jak w miarę szybko odgrzybić parownik aby nie wyjmować wentylatora.

              Komentarz


              • #8
                no to czekamy bo mnie to czeka (czuc skarpetami)

                Komentarz


                • #9
                  Nie wystarczy ozon lub granat ? Ja ostatnio zastosowałem granat i przykry zapach po zimie jak na razie zniknął.
                  Pytam poważnie gdyż wcześniej z klimatyzacjami nie miałem do czynienia.

                  Komentarz


                  • #10
                    Kolego podpowiedz jak to robiłeś bez wyjmowania wentylatora ? Zwlekam z tym sporo czasu juz

                    Komentarz


                    • #11
                      Wyjecie wentylatora to 3 min roboty - wszystko jak na video


                      raz do roku używałem ODGRZYBIACZ DO KLIMATYZACJI KLIMY WURTH

                      Fizyczne umycie środkiem dezynfekującym to nie przykrycie ładnym zapachem czy wysuszenie powierzchowne grzyba ozonatorem

                      ps. Za 2 tygodnie poprawię jeszcze ozonatorem .... czekam na generator ozonu który mnie wyjdzie grosze (przyda też się do ,mieszkania : łazienka , kuchnia garderoba, sypialnie .... super sprawa)

                      Komentarz


                      • #12
                        To mój parownik - screen tanią kamerką endoskopową
                        Snapshot000006.jpg

                        Komentarz


                        • #13
                          multimax, Wurth stosowałeś zapobiegawczo czy miałeś problem z brzydkim zapachem? Rurka wsunąłeś do skraplacza i powoli wyjmowałeś rozpylając czy jakaś inna technika żeby pokryć cały parownik środkiem?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Ozdar Zobacz wpis
                            multimax, Wurth stosowałeś zapobiegawczo czy miałeś problem z brzydkim zapachem? Rurka wsunąłeś do skraplacza i powoli wyjmowałeś rozpylając czy jakaś inna technika żeby pokryć cały parownik środkiem?
                            Czułem zapach... ale w każdym aucie stosuje go ma wiosnę.
                            Wyjąłem filtr i wentylator zgodnie z instrukcją filmu YT - filtr to 2 min roboty, wentylator 3 min. Wszystko jest na zatrzaski (poza odleceniem 2 wkrętów trzymającymi dolną szarą pianką - ale je też się odkręca palcami)
                            Kanałem od wentylatora wprowadziłem rurkę.... dosłownie 10 cm jest długości .... kanał jest bardzo szeroki.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Ralfik Zobacz wpis
                              A ja mogę pochwalić się moim patentem jak w miarę szybko odgrzybić parownik aby nie wyjmować wentylatora.
                              No to pochwal się
                              Pozdrawiam,


                              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja nie chcąc wyjmować wentylatora aby dostać się do parownika wywierciłem w plastikowej rurce (między wentylatorem a parownikiem) mały otwór przez który wprowadzam preparat do odgrzybiania. Otwór wywierca się oczywiście za wentylatorem ,później po zabiegu otwór się zaślepia np plastikową zatyczką. Wreszcie pozbyłem się tego nieprzyjemnego zapachu.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Ralfik Zobacz wpis
                                  Ja nie chcąc wyjmować wentylatora aby dostać się do parownika wywierciłem w plastikowej rurce (między wentylatorem a parownikiem) mały otwór przez który wprowadzam preparat do odgrzybiania. Otwór wywierca się oczywiście za wentylatorem ,później po zabiegu otwór się zaślepia np plastikową zatyczką. Wreszcie pozbyłem się tego nieprzyjemnego zapachu.
                                  Ojej... wentylator wymyje sie w 3min bez żadnych narzędzi ..... lepiej wiercić dziury ;P

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam.
                                    A czy macie może fotę gdzie jest wyjście - ujście skroplin pod spodem w podwoziu ?
                                    Mi kapie na początku podłużnej osłony podwozia,tzn, robi się tam mały zbiorniczek na wodę

                                    Chce te ujście przedłużyć do poziomu poniżej plastikowej osłony. Ino gdzie to jest początek wodospadu ?


                                    Osłony a skropliny klimy.jpg
                                    Ostatnio edytowany przez Paju; 46249.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Paju Zobacz wpis
                                      ...
                                      Ja porzuciłem dostawanie sie od strony spustu.
                                      Do parownika lepiej sie dostać od strony wentylatora.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                                        Ja porzuciłem dostawanie sie od strony spustu.
                                        Do parownika lepiej sie dostać od strony wentylatora.
                                        Zrobiłem dokładnie tak samo jak Ty
                                        Pozdrawiam,


                                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Może źle się wyraziłem. Nie zależy mi np. na przeczyszczeniu odpływu.
                                          Chce go wydłużyć. Skropliny zamiast lecieć bezpośrednio na grunt, zbierają się pod extra osłonami pakietu na bezdroża.

                                          Dodać kawał rurki czy coś...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Nie wiem czy gra jest "warta świeczki".
                                            Tej wody z klimy nie jest tak dużo. Spływa po osłonach i wielkiej krzywdy nie robi. Osłony też nie są jakoś szczelne, jest dużo otworów technologicznych przez które pod osłony i tak się dostaje woda z "kałuży". Dodawanie dodatkowej rurki to wg mnie przerost "formy na treścią " (żeby nie nazwać "druciarstwem"). Taka dodatkowa rurka może się gdzieś "podwinąć - zapchać", może latać i hałasować, no i m duże szanse żeby odpaść jak zaczepi o coś z "gruntu'.
                                            Jest dużo innych ulepszeń które można dołożyć do O3 np. pełna osłona pod silnikiem, wygłuszenie maski itp - czyli coś co przewidywano fabrycznie ale obcięli księgowi (w golfie 7 wymienione rzeczy są w standardzie)

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X