Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana Oleju Silnikowego "Benzyna"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana Oleju Silnikowego "Benzyna"

    Producent zaleca wymianę oleju co 30 000km według mnie jest to za rzadko i postanowiłem wymieniać co 15 000km.
    Po rozmowie z ASO gdzie koszt wymiany oleju wraz z filtrem to 630PLN!!!!!! (Gdańsk) otrzymałem informację że mogę dostarczyć własny olej+ filtr a wywczas koszt wymiany to 158PLN
    Olej jaki jest zalewany przez producenta to Castrol Edge Tytanium LL 5W30 - 4L ( 504-507)co do filtra to brak danych.
    Według ASO, jeżeli bym wymienił olej + filtr we własnym zakresie a doszło by do jakiego kol wiek uszkodzenia silnika z winy złego smarowania TRACĘ GWARANCJĘ

  • #2
    Tylko jak oni to rozpoznają że olej był wymieniany we własnym zakresie?

    Komentarz


    • #3
      Po oleju może nie, ale jak dasz inny filtr to już im się lampka zapali, chyba że kupisz filtr z ASO a u pana Kazia wymienisz

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis
        Po oleju może nie, ale jak dasz inny filtr to już im się lampka zapali, chyba że kupisz filtr z ASO a u pana Kazia wymienisz
        dokladnie tak trzeba zrobic

        Komentarz


        • #5
          Pierwszy raz słyszę takie cuda.
          Olej ma spełniać normy (czyli np. dla okresu 15k km 502.00), fabrycznie zamknięty. Podobnie z filtrem (przy czym mi otwarcie powiedziano, że chińszczyzny nie założą - i słusznie). I problemu nie ma.
          Rozumiem, że Twoje ASO dodaje na zleceniu adnotację o wyłączeniu gwarancji z tytułu wymiany materiałów eksplotacyjncyh na inne niż te, które ma ASO w magazynie (chciałbym to zobaczyć )? Bo jak nie, to...

          Komentarz


          • #6
            też mam zamiar wymieniać co 15tys/lub rok,ale czy mam zalewać olejem
            Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis
            504-507
            czy?
            Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis
            502.00
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              Taki olej zaleca i wlewa ASO Castrol Edge Tytanium LL 5W30 - 4L ( 504.00-507.00) koszt w ASO 98PLN/1Litr a czym ty zalejesz to tylko twoja sprawa.
              Co do oleju to nie są w stanie sprawdzić jaki został zalany ( chyba że wezmą próbkę do analizy) natomiast filtr posiada oznakowanie skody ale przypuszczam że to Man.
              Zakup samego filtra w ASO to koszt 60PLN + Allegro 130 olej 4L i wymiana w innym warsztacie 50PLN całość 240PLN BEZ UTRATY GWARANCJI.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis
                Zakup samego filtra w ASO to koszt 60PLN + Allegro 130 olej 4L i wymiana w innym warsztacie 50PLN całość 240PLN BEZ UTRATY GWARANCJI.
                i tak będzie robione
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • #9
                  tak ale robiłeś przegląd nie na aso ? a masz auto na gwarancj?

                  Komentarz


                  • #10
                    proponuje tak nie robić jak masz na gwarancj mieliśmy na serwisie auto na gwarancj i gościu robił przeglądy u pana kazika ale pan kazik nie wie ze są akcje serwisowe jak w 1.2 tsi na rozkręcający się wariator i przywieżli takie autko do nas na serwis i pieczątki od kazika i producent powiedział to zapraszam po zakup nowego silnika żadna gwarancja

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
                      tak ale robiłeś przegląd nie na aso ? a masz auto na gwarancj?
                      mam zamiar
                      Bo sprawa wygląda tak: przegląd jest co 30tyskm lub 2laata, a ja chce robić max co 15tys lub rok,a więc jeden wymiana sam a druga ASO+przegląd
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz


                      • #12
                        jeśli nie masz pakietu to poco cudować jedziesz na aso na wymiane z przeglądem i mówisz żeby przekodowali przegląd i wymiane oleju co 15 tyś i niema problemu nigdzie niema odgórnie ze musisz robić co 30 tyś dużo ludzi unas na aso tak robi

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
                          jeśli nie masz pakietu
                          co masz na myśli?
                          Dawid
                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                          Komentarz


                          • #14
                            pakiet darmowych przeglądów jak kupujesz auto masz przegląd na 30 i 60 bodajże za darmo i nie płacisz za to nic

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
                              pakiet darmowych przeglądów jak kupujesz auto masz przegląd na 30 i 60 bodajże za darmo i nie płacisz za to nic
                              właśnie mam taki,ale chce wymieniać olej co max 15tys a nie 30 jak oni sugerują
                              Dawid
                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                              Komentarz


                              • #16
                                oki to niema tematu ale jak ci się skończy pakiet to przekoduj co 15 ja tak mam w swojej oct 3 1,4 tsi

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez luker Zobacz wpis
                                  ale jak ci się skończy pakiet to przekoduj co 15 ja tak mam w swojej oct 3 1,4 tsi
                                  się tak zrobi
                                  Dawid
                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam tez mialem obawy wymieniać olej co 30 tys wiec wymieniam co 15 tys .
                                    A ze samochód dalej jest na gwarancji to tuż przed przeglądem serwisowym wkładam ich oryginalne filtry które wcześniej wyjąłem jedynie co muszę kupić oryginalne OEM to filtr oleju 54zl dopóki na gwarancji .
                                    A wymianę olejowa robię osobiście wiec nic mi nie umknie wiec pan Kaziu ciała nie da.
                                    A koszt w serwisie filtry+olej+wymiana to około 640 zł
                                    Kupujac samemu tej samej firmy filtry tylko bez logo VWAG + olej zmieścimy się w 300 zł
                                    Ostatnio edytowany przez Dziku0007; 46201.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      chińszczyzny nie założą? te ori filtry to też chińszczyzna, trochę tylko lepiej wykonana i z napisem ori poprostu.
                                      Dziś wszystko robi daleki wschód, taka prawda. Więc jak bym usłyszał taki tekst - "chińszczyzny nie założę", to zaśmiałbym się w twarz kolowi. Jakość wszystkiego spadła przez to, nawet tych "ori" przedmiotów, pod wielkimi markami. Ważne, żeby to zmieniać regularnie właśnie poprostu, a co ma jaki napis na opakowaniu jeden pies prawie

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Dziku0007 Zobacz wpis
                                        Kupujac samemu tej samej firmy filtry tylko bez logo VWAG
                                        zawsze można kupić w ASO ori
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Dziku0007 Zobacz wpis
                                          "...A koszt w serwisie filtry+olej+wymiana to około 640 zł..."
                                          Ładnie ASO "kaleczy" klientów... może UE (podobno są tam też "nasi" PO-litycy...) powinna się wreszcie za to zabrać bo to już NAPRAWDĘ gruba przesada z tymi cenami... Ja osobiście będę wymieniał w swoim BSE analogiczne materiały ale u mnie ŁĄCZNA cena to... 100 złotych + transport (7 zł) - produkty markowe: Shell Helix Ultra (4l) + filtr Filtron). Moje auto ma prawie 9 lat ale gdy było na gwarancji to ASO żądało podobnych opłat jak teraz od użytkowników O3 za "przeglądy"... Oczywiście nie zapłaciłem. A zmotywowała mnie lektura tego forum...

                                          Pozdrawiam,
                                          Jaroslav92525

                                          -----------------------
                                          VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Taka cena za wymianę oleju to naprawdę przesada

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X