Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Filtr powietrza - O3 1,4 TSI 140 KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Filtr powietrza - O3 1,4 TSI 140 KM

    Trochę dziwna rzecz. Wymieniłem filtr powietrza (oryginalny po 25 tys km był mocno zanieczyszczony) i założyłem manna. I odnoszę wrażenie, że auto gorzej się zbiera. Zwłaszcza przytyka go na wyższych obrotach. Nic więcej nie zmieniałem. Miał ktoś takie doświadczenia? W końcu mann to nie jest byle jaki filtr. Pewnie oryginał to też mann lub knecht...Jakich firm filtry stosujecie u siebie?

  • #2
    Używam Filtrona.
    Nie zauważyłem spadków osiągów.
    Może temperatura otoczenia podskoczyła po zmianie filtra albo coś się rozszczelniło?
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Nie widać, aby coś się rozszczelniło. Jedyne co zauważyłem w czasie zakładania, że mann jest chyba o jakiś 1-2 mm większy od oryginału, bo ciężko wchodził do obudowy i trzeba go było "upychać". Ale obudowa zamknęła się normalnie, została skręcona 2 śrubami i wygląda w porządku.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez MariuszKoz Zobacz wpis
        Trochę dziwna rzecz. Wymieniłem filtr powietrza (oryginalny po 25 tys km był mocno zanieczyszczony) i założyłem manna. I odnoszę wrażenie, że auto gorzej się zbiera. Zwłaszcza przytyka go na wyższych obrotach. Nic więcej nie zmieniałem. Miał ktoś takie doświadczenia? W końcu mann to nie jest byle jaki filtr. Pewnie oryginał to też mann lub knecht...Jakich firm filtry stosujecie u siebie?
        Zakładałem Manna lub Knechta (już nie pamiętam) ale po wymianie nic takiego nie zaobserwowałem. Wyjmij filtr w ogóle i przejedź się kawałek i zobacz czy jest lepiej - będzie odpowiedź czy to wina filtra.

        Komentarz


        • #5
          U mnie jako oryginał siedział MANN - wymieniłem też na MANNa - oba Made in Czech Republic.
          Nie zauważyłem jakiś różnic w wyglądzie ale to tylko ocena optyczna...
          algi
          O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X