Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda - Duże spalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Spalanie rewelacyjne w obu powyższych przypadkach !

    Komentarz


    • #27
      Mi spalanie po około 10 000 tys spadło. Na początku wynosiło 7,8 l z długodystansowego. Teraz jest 7,2 l.
      OIII FL Combi DSG 4x4 2.0 TDI 184KM. 80% to trasa, głownie autostrady i S. Po autostradach "dosyć żwawo" Nie uprawiam Eco jazdy ;-)
      O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
      Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

      Komentarz


      • #28
        Wszystko też zależy od terenu, stylu jazdy oraz warunków typu wiatr. A tu zamieszczam foto dodam że jazda była dynamiczna a nie na eco o czym świadczy liczba "zielonych listków" - można mieć maksimum 100
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Greeg78 Zobacz wpis
          Greeg78 podaj symbol swojego radia (wiem że zmieniają się literki końcowe numeru radia) i wer oprogramowania.
          W moim MY16 nie mam listka w tym menu. Mam tylko w innym menu wykres i dane o "ekologicznosci" od uruchomienia. W zeszłym roku robiłem update oprogramowania.

          Komentarz


          • #30
            Witam, przed Skoda Octavią (teraz mam 1.4 150 KM, wersja Drive manual) miałem nową Kia Cee`d rp. 2015 silnik 1.6 GDI 136 KM (wolnossący bez turbo).
            Auto użytkuje moja Żona we Wrocławiu, rano (czyli trochę po 6-stej) odcinek ok. 8 km spalanie ok. 6.1 litra, powrót do domu do 11 litrów.
            Autostrada powyżej 140 km/h to ponad 9 l/100 km, i jak zwykle im szybciej tym więcej spala (ale to chyba normalne).
            Czyli jak zwykle im więcej jedziesz, a mniej stoisz to pali mniej- nie dotyczy autostrad.
            Kia spalanie w każdym wariancie ok. 2 litrów więcej, żyłowanie samochodu aby włączyć się do ruchu (tylko wysokie obroty) z 4 osobami a4+ bagażnik dachowy, prędkość powyżej 170 km/ spalanie powyżej 11 litrów na 100 km.
            Co mnie niepokoi w Skodzie, to zbyt lekki przód pojazdu, przy prędkościach powyżej 150 km/h przód ucieka (na lewo i prawo), nie czuję się komfortowo, a jak będzie wiatr w przód auta to jeszcze gorzej.
            Oprócz Skody mam jeszcze VW Phaeton 3.0 TDI 4 Motion 240 KM z 2009 (auto waży ponad 2,5 tony), i fakt w korkach spali nawet 16 litrów, spokojna jazda w mieście to ok. 12 litrów.
            W trasie na lokalnych drogach poniżej 8 litrów.
            Autostrada do 140 km/h poniżej 8 litrów, powyżej do 180 ok. 10 litrów.

            Auto spali tyle ile mu wlejesz, ani mniej ani więcej, wszystko zależy od warunków zewnętrznych oraz stylu jazdy.


            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez TomekDW Zobacz wpis
              Witam, przed Skoda Octavią (teraz mam 1.4 150 KM, wersja Drive manual) miałem nową Kia Cee`d rp. 2015 silnik 1.6 GDI 136 KM (wolnossący bez turbo).
              ...
              Co mnie niepokoi w Skodzie, to zbyt lekki przód pojazdu, przy prędkościach powyżej 150 km/h przód ucieka (na lewo i prawo), nie czuję się komfortowo, a jak będzie wiatr w przód auta to ......
              Za mocne wspomaganie.... Tu mod w O2 Zmiana charakterystyki wspomagania elektrycznego, wgranie ustawień z RS/TT - szukam - Octavia Club Polska
              Ale jak sie nie mylę to chyba też w O3 podobne ulepszenia ludzie robili

              Ps. Sprawdź w jakimś dobrym warsztacie geometrie, ja byłem zdziwiony ile to zmieniło. W pobliskim warsztacie kosztowało 60zł sprawdzenie +10zł za każde skorygowane koło.
              Ostatnio edytowany przez multimax; 711.

              Komentarz


              • #32
                OK, ale czy taki zabieg obejmuję gwarancję za którą zapłaciłem?!

                Komentarz


                • #33
                  Ok rób co chcesz Może lepiej nie wydać 60-100zł
                  Serwis robi wszystko po jak najniższej linii oporu. U mnie na gwarancji wymieniali sworzeń i łożysko koła - wtedy przestawili mi geometrie.
                  Oczywiście twierdzili ze to nie oni - że nie ma możliwości żeby to przestawili. Twierdzili że to wina eksploatacji opon.
                  Ja czułem że auto się żle prowadzi i spalanie na moim codziennym dystansie po tym zabiegu wzrosło o 0,5 litra/100km.
                  Wiec nie przepychałem sie z dziadami i pojechałem do niezależnego warsztatu i zrobiłem geo.
                  Wg mnie auto teraz prowadzi sie idealnie (nawet przy wysokich prędkościach) , a spalanie na codziennym dystansie spadło jeszcze bardziej niż przed wizytą w ASO.
                  Jakbym sie z nimi przepychał to trwało by to jakis czas a to ja bym się męczył.
                  Sprawdzałem też w międzyczasie opony, ale winna była geometria po cudownym ASO.

                  Komentarz


                  • #34
                    wg mnie pali ci normalnie

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                      Greeg78 podaj symbol swojego radia (wiem że zmieniają się literki końcowe numeru radia) i wer oprogramowania.
                      W moim MY16 nie mam listka w tym menu. Mam tylko w innym menu wykres i dane o "ekologicznosci" od uruchomienia. W zeszłym roku robiłem update oprogramowania.
                      nie było mnie chwilę bo znów dłuższy urlop, tez mam wykresy z rożnymi parametrami, gdzie mam szukać tego numeru radia?

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Greeg78 Zobacz wpis

                        nie było mnie chwilę bo znów dłuższy urlop, tez mam wykresy z rożnymi parametrami, gdzie mam szukać tego numeru radia?
                        Setup / Informacje o systemie

                        Zrób fotkę tego co tam zobaczysz

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez multimax Zobacz wpis
                          Greeg78 podaj symbol swojego radia (wiem że zmieniają się literki końcowe numeru radia) i wer oprogramowania.
                          W moim MY16 nie mam listka w tym menu. Mam tylko w innym menu wykres i dane o "ekologicznosci" od uruchomienia. W zeszłym roku robiłem update oprogramowania.
                          fotka oprogramowania
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez Greeg78 Zobacz wpis

                            fotka oprogramowania
                            TNX
                            Wszystko jasne.

                            MY17 ma numer a końcówką "B"

                            Ja w MY16 mam
                            końcówkę "A"
                            Sprzęt H24
                            Oprogramowanie 0252 (w zeszłym roku aktualizowane /wcześniej 0245/ - wg mojej wiedzy nadal najnowszy soft dla mojego)

                            Komentarz


                            • #39
                              to u mnie MY18 kwiecień
                              Załączone pliki
                              Dawid
                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                              Komentarz


                              • #40
                                Każda kolejna litera to kolejny rok modelowy dla danej jednostki. Zmiany w sprzęcie i inny linia softu. Czyli w MY18 mogą być funkcje których nie ma w MY17 itd.

                                Czyli @Greeg78 ma listek w MY17, którego ja nie mam w MY16.
                                A @dawcio w MY18 może mieć coś w menu czego nie było rok cześniej.

                                Komentarz


                                • #41
                                  U mnie w 2.0 tdiCKFC było to samo,przez pierwsze 5tyś nawet 7,5 /100 km w trasie przy spokojnej jeżdzie do 140 km/h,teraz 150 tyś przejechane przy prędkości do 160 km/h max 6L/100 km
                                  Lepiej być szczęśliwym i bogatym niż nieszczęśliwym i biednym

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez adamm36 Zobacz wpis
                                    U mnie w 2.0 tdiCKFC było to samo,przez pierwsze 5tyś nawet 7,5 /100 km w trasie przy spokojnej jeżdzie do 140 km/h,teraz 150 tyś przejechane przy prędkości do 160 km/h max 6L/100 km
                                    Miałem podobnie , na poczatku wiecej , potem jakby sie dotarł i pali mniej .. Przy normalnej jezdzie 6L nie przekraczam raczej , raczej bliżej 5L
                                    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X