Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda - Duże spalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowa Skoda - Duże spalanie

    Witam ponownie - mam nadzieje ze tym razem pisze w dobrym dziale
    Proszę o opinie, czy to normalne (tak twierdzie sprzedawca) że w zupełnie nowym aucie - przejechane dopiero około 200km, gdzie cały czas starałem się jeżdzić jak emeryt, który nie ma siły nacisnąć pedału gazu, biegi zmieniam wg. porad eko )) - i nie daje rady zejsc poniżej 8 litrów - srednie spalanie. Jazda generalnie poki co tylko miasto. Jak czytam i widze że komuś spala w mieście 6 litrów to jestem w szoku. Skoda Octavia 2018 1,4 benzyna 150 koników. Dzięki i pozdrawiam

  • #2
    Ja mam co prawda wersję 140 KM, ale kręcąc się wyłącznie po mieście na bardzo krótkich odcinkach (dom - szkoła to ok 2 km w jedną stronę ), też mi komputer pokazuje ok 8 l. W trasie zdecydowanie to spada, ale jak gdzieś wyczytałem, że skoda spaliła 4,9 l / 100 km przy prędkościach 120-130 km/godz, to moja spali ok. 6 l. Nie wiem, skąd takie niskie wartości spalania niektórzy deklaruję.

    Komentarz


    • #3
      do okoła komina tyle pali,po drugie na ''dotarciu'' może ciut więcej palić nawet piszą o tym w instrukcji
      Dawid
      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

      Komentarz


      • #4
        To spalanie to raczej norma.
        A ten styl "eko" i wskazywanie kiedy biegi zmieniać do końca "eko" wg. mnie nie jest.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Po jakims czasie powinno troche spasc. Aczkolwiek czytajac ludzi to ten silnik jest swietny ale trzeba umic nim jezdzic,
          W miescie ze sporym ruchem pali 7/8. Z malym 5,5/6.

          Komentarz


          • #6
            Tak jak piszą koledzy - może trochę więcej teraz palić. Nie napisałeś o dystansie (pokonywanych odcinków) i jego charakterystyce - w miescie można jechać tak, że spalanie będziesz miał poziomie 5 litrów, jak i tak, że zobaczysz ponad 10.

            Co do "eko porad" zmiany biegów, to jest mocno dyskusyjne, czy one w ogóle są eko, a tym bardziej czy "zdrowe" dla zespołu napędowego auta. Ja obrotmierzem nie schodze poniżej 1800 obr./min., a na spalanie nie mogę narzekać.
            Staraj się w miarę dynamicznie przyśpieszać (pedał w zakresie 1/2-2/3 głebokości), utrzymuj stałą prędkość (tak, w mieście może nie być to proste...), przewiduj manewry innych (truizm) oraz - co najważniejsze - hamuj silnikiem przy każdej okazji. Oszczędzisz nie tylko paliwo, ale i materiały eksploatacyjne, a jednocześnie nie będziesz zamulał na drodze.
            Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

            Komentarz


            • #7
              W mieście 7.5 średnio podczas jazdy jest nieraz 10 nieraz 5. w trasie prędkość 100-120 6.5 l przy 140-180 średnia 8.2

              Komentarz


              • #8
                Moim zdaniem masz auto jeszcze na dotarciu, także trochę cierpliwości. Instrukcja mówi że do 200 km układają się opony, a do 1500 km (o ile się nie mylę bo piszę z pamięci) to dotarcie auta i z pedałem gazu obchodzimy się delikatnie żeby wszystko się dobrze ułożyło (dotarło). Myślę że ze zwiększającym się u Ciebie przebiegiem będzie maleć spalanie. Życzę bezproblemowej eksploatacji i frajdy z jazdy. Pozdrawiam.
                Arecki

                Komentarz


                • #9
                  Proponuję przeczytać ten artykuł o docieraniu silnika, jeśli wierzyć autorowi to docieranie powinno się odbywać zupełnie inaczej:

                  Komentarz


                  • #10
                    Odnośnie zmiany biegów wg skazania ECO to jakies nieporozumienie .. w moim gnojniku mi zaleca zmieniać z 5 na 6 przy 1600obr/min .. to jedynie szybka śmierć dla dwumasy.
                    Wiec to raczej nie są wskazania ECO, a wskazania dla kierowcy od producenta typu "Pomóż nam aby Twoj samochod zje**ł sie szybciej niz my tego chcemy"
                    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                    Komentarz


                    • #11
                      Moja Rs tdi też na początku brała więcej,a już mam 6kkm przejechane i spalanie spadło i zrobiła się silniejsza.Ja docierałem w ten sposób,że od razu dostawała ogień na tłoki i nie było mowy o zamulaniu,jak miało coś paść to by padło.A mam doświadczenie z docieraniem 2 nowych ciągników volvo,jak od razu pedał w podłogę to później miały moc

                      Komentarz


                      • #12
                        Cześć, niczym się nie martw. Ja kupiłem nową O3fl w październiku ub. roku i początkowo spalanie średnie miałem na poziomie 5,6 - 6,5l/100km (trasa+miasto). Samo miasto wychodziło mi podobnie jak u Ciebie.
                        Stopniowo, z upływem kilometrów, nauczyłem się jeździć tym autem i teraz na trasie potrafię zejść do 4,8-5,1l/100km, a średnie z ~2tys. km mam obecnie 5,6l.

                        Samo spalanie w mieście, gdzie co chwilę ruszasz, stoisz, ruszasz itd. też mam w okolicach 8 litrów. Także możesz jeździć spokojnie dalej Nic wyjątkowego się nie dzieje u Ciebie

                        Mam nadzieję, że pomogłem
                        Moja "córeczka"
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
                          Cześć, niczym się nie martw. Ja kupiłem nową O3fl w październiku ub. roku i początkowo spalanie średnie miałem na poziomie 5,6 - 6,5l/100km (trasa+miasto). Samo miasto wychodziło mi podobnie jak u Ciebie.
                          Stopniowo, z upływem kilometrów, nauczyłem się jeździć tym autem i teraz na trasie potrafię zejść do 4,8-5,1l/100km, a średnie z ~2tys. km mam obecnie 5,6l.

                          Samo spalanie w mieście, gdzie co chwilę ruszasz, stoisz, ruszasz itd. też mam w okolicach 8 litrów. Także możesz jeździć spokojnie dalej Nic wyjątkowego się nie dzieje u Ciebie

                          Mam nadzieję, że pomogłem
                          Powiedz, przy jakiej prędkości Ty masz spalanie w trasie 4,8 - 5,1 l? Dla mnie nieosiągalne. I mogę jeździć bardzo delikatnie, ale takich wartości nie osiągnę nigdy. Oczywiście, pomijam sytuację, kiedy jechałbym 80 km/ godz....Teraz jechałem dłuższy odcinek A4 bardzo spokojnie, bo ok 110 km/ godz (+ 2 osoby + mały bagaż) większość czasu na klimatyzacji bo gorąco jak diabli i spalanie średnie z jazdy autostradą 5,9 l.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez MariuszKoz Zobacz wpis
                            Powiedz, przy jakiej prędkości Ty masz spalanie w trasie 4,8 - 5,1 l?
                            Sredniej z trasy 60-65km/h

                            Jak srednia wynosi 100-105km/h z trasy 800-1300km to spalanie wynosi 6,5-7l
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez MariuszKoz Zobacz wpis

                              Powiedz, przy jakiej prędkości Ty masz spalanie w trasie 4,8 - 5,1 l? Dla mnie nieosiągalne. I mogę jeździć bardzo delikatnie, ale takich wartości nie osiągnę nigdy. Oczywiście, pomijam sytuację, kiedy jechałbym 80 km/ godz....Teraz jechałem dłuższy odcinek A4 bardzo spokojnie, bo ok 110 km/ godz (+ 2 osoby + mały bagaż) większość czasu na klimatyzacji bo gorąco jak diabli i spalanie średnie z jazdy autostradą 5,9 l.
                              Takie wyniki mam jak mam zieloną falę między Jaworznem a Katowicami i na autostradzie jest spokój. Często wykorzystuję ukształtowanie trenu (szczególnie jak jest z górki). Ale fakt, średnia prędkość na odcinku 40km mam 57-59km/h przy takim spalaniu. Ogólnie najmniej pali jak jedziesz w miarę jednostajnie z prędkością ~100km/h

                              Albo inaczej... robię miesięcznie 2 tys. km, więc staram się jeździć spokojnie, aby mieć jak najmniejsze spalanie. Ale jak czasem dam się ponieść fantazji i zapomnę o spalaniu, to jest radość z jazdy i wtedy spalanie średnie wychodzi mi gdzieś 5,8 - 6,3l/100.

                              Jednak naprawdę dużo zależy od trasy, ruchu na drodze, mojego samopoczucia i nawet pogody.
                              Moja "córeczka"
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis

                                Takie wyniki mam jak mam zieloną falę między Jaworznem a Katowicami i na autostradzie jest spokój. Często wykorzystuję ukształtowanie trenu (szczególnie jak jest z górki). Ale fakt, średnia prędkość na odcinku 40km mam 57-59km/h przy takim spalaniu. Ogólnie najmniej pali jak jedziesz w miarę jednostajnie z prędkością ~100km/h

                                Albo inaczej... robię miesięcznie 2 tys. km, więc staram się jeździć spokojnie, aby mieć jak najmniejsze spalanie. Ale jak czasem dam się ponieść fantazji i zapomnę o spalaniu, to jest radość z jazdy i wtedy spalanie średnie wychodzi mi gdzieś 5,8 - 6,3l/100.

                                Jednak naprawdę dużo zależy od trasy, ruchu na drodze, mojego samopoczucia i nawet pogody.
                                a jak u ciebie wygladało docieranie pojazdu ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zgodnie z instrukcją, czyli przez pierwsze 2 tys km nie przekraczałem 4,5 tys. obrotów Pierwszą wymianę oleju zrobiłem kilka dni temu po 15 tys km.
                                  Moja "córeczka"
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A ja dzis jechałem sobie na dystanie okolo 180 km, drogi lokalne/krajowe. SPory ruch dużo wyprzedzania, srednia predkosc 80km/h. Pomedzy wyprzedzaniem tempomat z reguly 80 - 100 km/h.Srednie spalanie wg. komputerka 6,2 litra - to juz mi sie podoba. Dodam ze podczas wyprzedzania redukcja na niski bieg i gaz do spodu ) . Pozniej sprawdze moje ogolne spalanie co pokazuje ale juz widze ze jest lepiej jak na poczatku ))

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Poczekaj jeszcze trochę i naucz się jeździć samochodem z tym silnikiem. Średnia powinna Ci wychodzić podczas normalnej jazdy na poziomie ok .7. W spokojnej trasie ok. 5, autostradowo ok 7., a po mieście ok. 8.
                                      Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                                      https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                                      https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                                      https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez michal8937
                                        Poczekaj jeszcze trochę i naucz się jeździć samochodem z tym silnikiem. Średnia powinna Ci wychodzić podczas normalnej jazdy na poziomie ok .7. W spokojnej trasie ok. 5, autostradowo ok 7., a po mieście ok. 8.
                                        U mnie średnie spalanie z dystansu około 2.5 tkm to 6 litrów wg komputera, a z wyliczeń z dystrybutora to jakies 6,3 litra.
                                        Przy czym robię jakieś 60-70 % w trasie a reszta miasto i krótkie odcinki


                                        Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam wszystkich na forum. Jestem posiadaczem O3FL 1.4 TSI 150 KM od 3 tygodni. Przez ten czas zrobiłem 4500 km. ze średnim spalaniem 6,0 l/100km. głównie trasa w różnych warunkach.
                                          Wczoraj na trasie Piła - Poznań przy średnim ruchu, z tempomatem ustawionym na 95 km, a na ekspresówce na 110, spalanie wyszło mi 4,8 l/100 km.
                                          Jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego auta i jego osiągów oraz spalania.
                                          Ciekaw jestem jak będzie z usterkowością.

                                          Pozdrawiam.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            A jak u Was włączona klimatyzacja wpływa na spalanie? ile więcej pokazuje komputer?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              U mnie przy włączonej klimatyzacji ok. 0,3 - 0,4 większe spalanie.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam, co do spalania, ja wczoraj wróciłem z Chorwacji, 4 osoby na pokładzie, w tym dwoje dzieci, bagażnik załadowany na full cała trasa z włączoną klimatyzacją i spalanie podczas przejazdu 1170 km, 6.3L/100 przy średniej 101 km/h a z całej podróży, w tym trochę zwiedzania wybrzeża 2670 km, 6.1L/100 - średnia 90km/h. Także wynik naprawdę mnie zaskoczył, trasa Rzeszów - Szybenik przez Słowację, gdzie trzeba było naprawdę wolno jechać, a już od Węgier tempomat na 150 km/h

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Moje wypady do Chorwacji też zawsze kończyły się spalaniem na podobnym poziomie w okolicach 6.0 litrów na 100 km. W ten weekend miałem dłuższą dwudniową trasę po Polsce z odcinkami około 600 km po autostradach i S-kach. Spalanie wyszło zadowalająco Aktualny przebieg 67000 km

                                                  spalanie_20180618.JPG
                                                  Pzdr, Fredy
                                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X