Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mata maski w benzynie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mata maski w benzynie

    Będąc ostatnio w ASO widziałem, że ktoś zakładał sobie do octavii 1,4 TSI matę wygłuszającą na maskę. W dieslu standard, ale co sądzicie o sensowności zakładania takiego wyciszenia w benzynie? Auto i tak jest ciche więc moim zdaniem niepotrzebny wydatek.

  • #2
    Kiedyś kupiłem i założyłem do benzynowej fabii. Jedyna różnica była taka, że w zimie silnik się wolniej wystudzał po jego wyłączeniu. Tyle.

    Duża osłona dolna ma większy sens, bo się brud z drogi znacznie wolniej osadza w komorze silnika.

    Komentarz


    • #3
      Osłona dolna w octavii III jest bardzo skromna. Silnik zakurzony tak, jakby jej w ogóle nie było.

      Komentarz


      • #4
        Bo ta osłona nie jest od tego żeby chronić silnik przed kurzem.
        A sens zakładania wygłuszenia jest. W przypadku wyższych prędkości odgłosy z silnika wycisza.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Teraz rozmawiałem z sąsiadem, który kupił nowego peugota 508 1,6 benzynę i okazuje się, że ma fabrycznie zamontowaną matę wygłuszającą w standardzie.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez MariuszKoz Zobacz wpis
            Osłona dolna w octavii III jest bardzo skromna.
            Nie o tej myślałem, tylko o takiej jak w dieslu. Wiesz, że jest też szkoła taka, że w benzynie pełna osłona szkodzi, bo się silnik może przegrzać. Ale w innych autach cze benzyna czy diesle, to osłony dają takie same - duże.

            Na początku wieku vw dziadował na lusterkach (prawe było mniejsze, nawet w audi), a potem może przeszli na te dolne osłony, a całkiem niedawno na tylne zawieszenie. Zawsze się znajdzie coś, czego niekumaty klient nie zauważy, a realne koszty będą niższe. :-)

            Komentarz


            • #7
              Ja mam dokupione wyciszenie maski i według mnie zbędne wydawanie pieniędzy, bo różnicy praktycznie nie słychać aby było wyrażnie ciszej w aucie. A o ile się nie mylę w golfie z tym samym silnikiem wygłuszenie było w standarcie.
              Arecki

              Komentarz


              • #8
                W poprzedniej 1.8 tsi to kupilem, silnik w zimie wolniej stygnie, teraz jak auto sie dobrze dotrze , to przed zima do nowej tez zakupie. Silnik jest cichy, wiec jesli ktos chce go wyciszac tym ,to za wiele nie poczuje.

                Komentarz


                • #9
                  u mnie też silniczek cichutko chodzi,ale mata jest
                  Dawid
                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeżeli chodzi o hałas to nie ma praktycznie żadnej różnicy. Ja kupiłem matę, ale ze względu na zimę. Silnik wolniej traci temperaturę jak trochę samochód postoi w mróz i tutaj już różnica jest zauważalna.

                    Komentarz


                    • #11
                      jaki jest koszt takiej maty ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Znalazłem coś takiego i nad tym sie zastanawiam. Co myślicie? Zobacz ofertę: WYGŁUSZENIE MASKI SILNIKA MATA OCTAVIA II 04-08 Link

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez lodowa Zobacz wpis
                          jaki jest koszt takiej maty ?

                          https://czesci.zagielauto.pl/pl/p/Wy...tavia-III/4322


                          https://m.youtube.com/watch?v=MDDWZ3V4POs


                          Ostatnio edytowany przez Langusta; 11009.
                          Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie taka droga jak za oryginał. Zastanawiam się, czy ta mata ma też jakiś pozytywny wpływ na szybsze nagrzanie się silnika zimą. Zawsze to od maski powinno mniej ciągnąć :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez MariuszKoz
                              Nie taka droga jak za oryginał. Zastanawiam się, czy ta mata ma też jakiś pozytywny wpływ na szybsze nagrzanie się silnika zimą. Zawsze to od maski powinno mniej ciągnąć :-)
                              Tak. Silnik szybciej się nagrzeje i w kabinie będzie szybciej ciepło.

                              Komentarz


                              • #16
                                Kupowałem nową matę w serwisie do O3. Koszt ok. 120zł.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez bartunjaworski Zobacz wpis
                                  Kupowałem nową matę w serwisie do O3. Koszt ok. 120zł.
                                  Czy założenie jej jest skomplikowane czy bez problemów na spinki?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Bez problemu. W zestawie są spinki. Wciskasz w otwory w masce i po wszystkim. 2min roboty.
                                    Zamieszczone przez MariuszKoz

                                    Czy założenie jej jest skomplikowane czy bez problemów na spinki?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dobrze pogrzebać na forum- zakupiłem Dzięki

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X