Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

rozmiar opon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rozmiar opon

    Czy rozmiar opony 205x50xR17 będzie pasował do Skody? Czy może ktoś z was jeździ na takiej oponie?

  • #2
    Zerknij na klapkę wlewu paliwa - ten rozmiar jest nawet homologowany przez producenta dla Octavii.
    Sam nawet próbowałem zgłębić temat w poszukiwaniu węższego bieżnika celem poszukania oszczędności na spalaniu, ale doszedłem do wniosku, że gra niewarta świeczki. Ze względu, że rozmiar 205/50 R17 nie jest standardowy, to opony są znacznie droższe od 225/45 R17. Moim zdaniem lepiej i taniej wyjdzie zainwestować w opony 225/45 R17 z lepszym indeksem spalania.
    Pzdr, Fredy
    Silnik w mojej O3 smaruje olej

    Komentarz


    • #3
      Jak masz fegi o szerokości 7 cali to załóż 225/45R17.
      1.9 TDI-PD -> 1.6 TDI-CR -> 2.0 TDI-CR

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Fredy.PW Zobacz wpis
        Sam nawet próbowałem zgłębić temat w poszukiwaniu węższego bieżnika celem poszukania oszczędności na spalaniu
        Szerokości bieżnika producenci nie podają (na pewno w sklepie tego nigdzie nie znajdziesz). Ta pierwsza wartość to szerokość opony (czyli zawsze wypukłe ściany bocznej). Dla przykładu: Mam dwa komplety opon w tym samym rozmiarze 205/55R16. Jedne mają bieżnik szerokości 175 mm, a drugie 190 mm. Za bieżnik przyjmuję tą szerokość, która ma kontakt z podłożem.

        Komentarz


        • #5
          A moim zdaniem lepiej zainwestowac w opony o wiekszych oporach toczenia i lepszych parametrach jezdnych niz podniecac sie tym czy spali pol litra mniej czy wiecej.
          ​​​​​​przy wszystkich kosztach uzytkowania samochodu (paliwo, utrata wartosci, serwis, ubezpieczenia, parkingi, myjnie, winiety itp) ta roznica nie ma znaczenia.
          Powered by R-Performance

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X