Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomoc w doborze rozmiaru felg/opon na zimę :) 1.8 TSI 180km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pomoc w doborze rozmiaru felg/opon na zimę :) 1.8 TSI 180km

    Cześć, od około 3 miesięcy jestem posiadaczem nowej Skody Octavii 1.8 TSI 180km. Planuje obecnie zakup felg pod kątem zimowych opon. Obecnie samochód jest na kołach 225/45 R17 felgi Trius. W ASO zalecają mi zmianę na rozmiar 16 cali/węższe 205 na zimę(co średnio mi się widzi). Chciałbym zostać przy 17 calach i tu pytanie jaki powinien być wymiar felg chodzi mi o rozstaw śrub/et? Myślałem o felgach tego typu Felgi aluminiowe, alufelgi - wszystkie rozmiary felg i opon - LadneFelgi.pl . Czy zostać przy 17 calach na zime czy zmienić jak radzi serwis na 16 cali?

  • #2
    Bzdury gadaja w serwisie, zostaw ten sam rozmiar co na lato. Niby dlaczego mialbys sobie fundowac gorsze prowadzenie przez 6mc w roku? Bez sensu ...
    Powered by R-Performance

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
      Bzdury gadaja w serwisie, zostaw ten sam rozmiar co na lato. Niby dlaczego mialbys sobie fundowac gorsze prowadzenie przez 6mc w roku? Bez sensu ...

      Dokladnie, zmiana na wezsze to dyrdymaly sprzed 40 lat, gdy opony zimowe to byly stomil olsztyn :P
      Ja mam podobny dylemat, mam triusy i zostawiam je na zime, dokupie opony zimowe , na lato szukam lekkiej 17ki i powiem, ze zbytniego wyboru nima:/
      Co wazne 3ka po lifcie ma inne et, kola sa szerzej rozstawione , wiec pilnuj sie coby nie zrobic sobie za wasko
      Rozstaw srub 5x112, et i szerokosc spisz sobie z fabrycznego triusa i zostan przy tym lub zrob troche szerzej.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Areczeks Zobacz wpis
        Cześć, od około 3 miesięcy jestem posiadaczem nowej Skody Octavii 1.8 TSI 180km. Planuje obecnie zakup felg pod kątem zimowych opon. Obecnie samochód jest na kołach 225/45 R17 felgi Trius. W ASO zalecają mi zmianę na rozmiar 16 cali/węższe 205 na zimę(co średnio mi się widzi). Chciałbym zostać przy 17 calach i tu pytanie jaki powinien być wymiar felg chodzi mi o rozstaw śrub/et? Myślałem o felgach tego typu Felgi aluminiowe, alufelgi - wszystkie rozmiary felg i opon - LadneFelgi.pl . Czy zostać przy 17 calach na zime czy zmienić jak radzi serwis na 16 cali?
        Wszystko zależy gdzie i w jakich warunkach jeździsz. Ja mam dojazd do miasta do pracy po drodze, która co prawda jest odśnieżana, ale nie sypana solą. Wiąże się to z większymi nierównościami, wyrwami w lodzie itp.
        Stosuję zatem felgi stalowe o rozmiar mniejsze. Większy balon opony powoduje mniejsze narażenie na uszkodzenia felgi, a nawet jeżeli takie się przydarzy, to taniej kupić stalówkę niż alu.

        Ponadto dobór konkretnych opon zależy od dróg po jakich jeździsz najwięcej. Inne na suchy asfalt gładki, inne na chropowaty, inne na mokre, inne na śnieg i jeszcze inne na lód. Czyli inne opony będziesz wybierał mieszkając w górach, jeżdżąc 4 - 5 miesięcy po śniegu i lodzie, a inne gdy będziesz jeździł na pomorzu, gdzie ostatnio zimy łagodne i ciepłe. Ostatnio nawet się zastanawiałem, czy w ogóle zmieniać na zimowe, ocieplenie klimatu, te rzeczy. Pozdrawiam.
        Ostatnio edytowany przez Olaf37; 46514.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X