Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świece zapłonowe do 1,4 TSI 150 KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Świece zapłonowe do 1,4 TSI 150 KM

    Będę u siebie wymieniał świece i w katalogach znalazłem że można stosować 2 typy świec:
    1/ 04E905612C - średnio z Boscha lub NGK są po 40-55 zł za sztukę
    2/ 04E905601 - komplet 4szt w pudełku VW - ok 90 zł za całość
    Czy ktoś wie czym się różną i czy jak włożę te tańsze to też 60 000 km wytrzymają?
    O1-->O3--> ?

  • #2
    Dla potomnych oryginał VW 04E 905 612 C = Bosch 0 241 145 519
    O1-->O3--> ?

    Komentarz


    • #3
      Mi w hurtowni do 1,4 tsi wyszukało świece Bosch 0 241 145 515. Żeby było ciekawiej pisze, że 519 nie pasuje do silnika CZDA. Teraz mam wątpliwość bo widzę u kolegi 519. Ktoś? coś?
      Ostatnio edytowany przez Lapa; 47267.

      Komentarz


      • #4
        Kolego mi też wyszukiwało podobnie z różnymi końcówkami w numeracji Boscha, ale auto dwuletnie i wolałem nie kombinować i wrzuciłem oryginał. Gdzieś na forum koledzy pisali że pozakładali inne świece, w tym NGK i auto nie chodziło jak trzeba. Wolałem mieć pewność i zapłaciłem więcej za OEM.
        O1-->O3--> ?

        Komentarz


        • #5
          Jak się założy zamienniki to i tak po pewnym, czasie będzie trzeba zamontować oryginał z ASO - nie lepiej zrobić to od razu..... zamiennik, jak sama nazwa wskazuje to jest tylko zamiennik....

          Komentarz


          • #6
            Te świece nie są tanie, aczkolwiek jak się poszuka to można dostać w niższej cenie niż ASO. Ja kupowałem na internecie w Sklepie Zagiel Auto:
            Oryginalne Części do Skody i Hondy | czesci.zagielauto.pl
            Polecam sklep.
            Zamienniki też są dobre, bez przesady, ale przy świecach nie kombinowałem, bo jak mam zaraz szukać przyczyn falujących obrotów czy jakiś utrudnionych rozruchów to wolałem zapłacić więcej i spać spokojnie. Wydatek raz na 60kkm więc aż tak nie boli. Wymianę zleciłem ASO, bo bałem się pourywać te plastiki przy cewkach.
            O1-->O3--> ?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez kabi_007 Zobacz wpis
              (…) Wymianę zleciłem ASO, bo bałem się pourywać te plastiki przy cewkach.
              ...oraz pamiętać, by wkręcać świece z odpowiednim momentem.

              Komentarz


              • #8
                Proszę nie odbierać tego jako reklamę sklepu (nie jestem w żadem sposób z nim powiązany) ale ciekawe, czy to poniżej będzie to samo, co ze znaczkiem VW:
                Świeca iskrowa BOSCH 0 241 145 523 | Części samochodowe - Części samochodowe – auto części ARWIT

                Komentarz


                • #9
                  Numery crossowe niby pasują ale ... na oryginałach ze znaczkiem VW jest jednak inna końcówka numeru, więc zrobisz jak uważasz.
                  O1-->O3--> ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis
                    ...oraz pamiętać, by wkręcać świece z odpowiednim momentem.
                    Możesz podać właściwy moment dokręcania świec jeśli go znasz?

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam NGK i bez problemu przejeździły 60kkm. Za chwilę czas wymiany.

                      Komentarz


                      • #12
                        pogodze Was numerami pod NGK - OE - 04E905602

                        NGK - PKER7A8EGS



                        a kros 04E905612C na Boscha - 0241145515

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis

                          Możesz podać właściwy moment dokręcania świec jeśli go znasz?
                          Niestety nie pamiętam, a teraz nie ma, dostępu do serwisówki
                          Moment jest ważny ze względu na prawidłowe ustawienie świecy z komorze.

                          Komentarz


                          • #14
                            Nowszej serwisówki nie mam

                            Pozdrawiam,


                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                            Komentarz


                            • #15
                              Dear All,

                              Odgrzewam temat, czy ktoś może polecić zaufane miejsce online do zakupu świec do silnika 1.4 CZDA ?

                              uto to VW Golf 7 Variant, 2015 r. 1.4 tsi 150 km.

                              Z góry dzięki za odpowiedzi,

                              Podrawiam
                              Audi Coupe 2.8 V6 ('05 - '12)
                              Golf VI 1.6 BSE ('12 - .. )

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X