Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana sprężyn z tyłu - liftback

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana sprężyn z tyłu - liftback

    Podróżując teraz dość mocno obciążonym samochodem (2 osoby dorosłe z tyłu + załadowany bagażnik), okazało się, że samochód na nierównomiernościach, kiedy się trochę "rozbuja" zaczyna dobijać tylne zawieszenie. Napisałem do ASO, co proponują w tej sytuacji i odpowiedź jest taka:
    "Analizując Pana zawieszenie tylne ma pan klasę ciężaru osi tylnej znajdującą się w zakresie 525-547 KG, proponuję zwiększyć ten zakres na 826-875 KG.
    Wymiana sprężyn 500 zł + geometria 250 zł. Sprężyny 740 zł"

    Trochę drogo :-(. Mam do Was pytanie. Robocizna + geometria bardzo droga i pewnie taniej zrobiłbym to poza ASO. Ale co ze sprężynami? Czy warto je kupić u nich czy szukać zamienników? Inna sprawa, to nie wiem, jaki jest symbol tych sztywniejszych, które mają zwiększyć zakres do 826-875 kg, bo tego mi nie podali. Zatem nawet nie wiem, czego szukać.

  • #2
    Nie wiem czy wyjdzie taniej ale jako alternatywę znalazłem kiedyś zastosowanie dodatkowych sprężyn wzmacniających:
    Wzmocnione resory od Westfalia-Automotive zapobiegają, by pojazd „jechał na kolanach“, gdy jest ciężko obładowany. Odkryj teraz różnorodność produktów!

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X