Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem ze sprzęgłem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem ze sprzęgłem

    Dziwna rzecz. Samochód, który w ostatnich dniach zrobił wiele setek kilometrów, wczoraj wstawiłem do garażu. Kompletnie bez najmniejszych problemów. Dzisiaj rano wsiadam do samochodu i okazuje się skok pedału sprzęgła to 1 cm. Pedał poszedł w dół i tylko w takim zakresie pracuje. Oczywiście nie można wrzucić biegu i nawet wyjechać. Wstawiam auto sprawne, rano zepsute :-(. Co to może być Waszym zdaniem i co ewentualnie sprawdzić? Dzięki za wszelką pomoc.

  • #2
    Zwykle jest to objaw rozszczelnionego układu hydraulicznego sprzęgła, tj. albo pompki (która jest pod pedałem sprzęgła) albo wysprzęglika (od strony skrzyni).
    Niestety w nowszych autach możesz samodzielnie sprawdzić tylko czy nie masz wycieku spod pedału sprzęgła ewentualnie zajrzeć pod maskę i szukać wycieków płynu hamulcowego.
    Podejrzewam, że wysprzęglik w CHPA jest wewnątrz skrzyni i tutaj nic nie zaobserwujesz.

    Komentarz


    • #3
      Problem rozwiązany. Wycieków co prawda nie było, ale wymieniony został wysprzęglik i jest ok. Wysprzęglik jest w tej skrzyni na zewnątrz (ufff :-) ).

      Komentarz


      • #4
        A nie miałeś wcześniej wymiany płynu hamulcowego? Ile kosztował wysprzęglik?

        Komentarz


        • #5
          Miałem płyn wymieniany przez ASO 1,5 roku temu (to jeszcze robił poprzedni właściciel). Wysprzęglik kosztował w sklepie (potrzebowałem na "już" więc brałem od razu) 160 zł. Mechanik sam zasugerował, że przy okazji wymieni płyn, to będę miał kolejne 2 lata spokój.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X