Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia Combi RS -230 "Na codzień"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez KRL Zobacz wpis
    RS'ka wciąż nie zawodzi wszystko działa w najlepszym porządku choć irytuje mnie brzęczenie pojemnika na okulary oraz dźwięki dochodzące od strony pasażera coś tam także brzęczy od czasu do czasu.
    No normalnie jak u mnie,ten sam efekt.Myślę,że koło pasażera to może być plastik przy regulacji pasów,lub zapinka pasów trzęsie.

    Komentarz


    • #52
      Czas na drobne uzupełnienie w temacie codziennego użytkowania RS'a

      Aktualnie na liczniku ponad 20tyś, jak wspominałem wcześniej mimo przeglądów co 30tyś po 15tyś wymieniłem olej od końca października jeżdżę na oponach zimowych Michelin Alpine PA4 - przyczepność na tych oponach jest zdecydowanie lepsza niż to co dają opony letnie Pirelli.

      Pierwsze dni po zmianie opon miałem wrażenie że auto jest znacznie szybsze niestety już się przyzwyczaiłem.
      Wraz ze spadkiem temperatur nasilił się problem - stukania, trzeszczenia i innych mniej przyjemnych a czasem bardzo mocno irytujących dźwięków dochodzących z wnętrza auta.
      Jest to dla mnie o tyle dziwne że poprzednia Octavia Diesel w zasadzie od początku do samego końca blisko 200tyś nie skrzypiała i nie trzeszczał tak jak RS w zasadzie od samego początku.

      Widać tym razem auto składał Ondrei a nie Josef. Poza problemami natury niepożądanych dźwięków pojawił się problem z Amundsenem, kolejny raz zawiesił się oznacza to że nie ma żadnych dźwięków począwszy od radia na wszystkich innych kończąc.
      Trzeba resetować całość, dodatkowo przestał działać Smart Link łączy się sporadycznie a jak już się połączy to potrafi się sam z siebie rozłączyć.

      Ciekawą informację otrzymałem od serwisu - opowiedziałem co się dzieje i uwaga: odpowiedz serwisu:

      "Musi Pan sobie poradzić we własnym zakresie ponieważ my tu raczej nic nie poradzimy" Nie będę ukrywał ta odpowiedz irytuje mnie bardziej niż sam fakt że nie działa sprzęt poprawnie wychodzę z założenia że wszystko ma prawo się zepsuć ważne jest jak serwis do tego podchodzi i czy potrafi usunąć takie usterki.
      Dodam że dzwoniłem także do innego serwisu i także próbowano przekonać mnie że powinienem jeździć do przeglądu ale raczej nie spodziewają się by dało się to usunąć bo pewnie przyczyną jest telefon. Na moją odpowiedz że przez dwa miesiące działało bez problemu serwis stwierdził że tym bardziej wskazuje to na problem nie leżący po stronie serwisu Skody.

      Na razie nie mam pomysłu jak lub gdzie pojechać z takim problemem.

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez KRL Zobacz wpis
        "Musi Pan sobie poradzić we własnym zakresie ponieważ my tu raczej nic nie poradzimy"

        poważnie?

        Prześlij to do Poznania.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #54
          Ja mam już ponad 60 tyś i u mnie cisza nic nie brzęczy, samochód sprawuje się elegancko (Ale to pewnie dlatego że w DK są lepsze drogi). Jedynie przesmarowali mi lusterka bo piszczały.
          Bolero sprawuje się bardzo dobrze, smart link piękna sprawa, jak by tak to jeszcze działało bezprzewodowo to by było za.....ście.
          Przydało by się jeszcze więcej aplikacji obsługujących android auto.
          ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... :-)
          mala ewolucja BKD ->BMN 205KM/458Nm

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26088

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez PiotrekDK Zobacz wpis
            Ja mam już ponad 60 tyś i u mnie cisza nic nie brzęczy, samochód sprawuje się elegancko (Ale to pewnie dlatego że w DK są lepsze drogi). Jedynie przesmarowali mi lusterka bo piszczały.
            Bolero sprawuje się bardzo dobrze, smart link piękna sprawa, jak by tak to jeszcze działało bezprzewodowo to by było za.....ście.
            Przydało by się jeszcze więcej aplikacji obsługujących android auto.
            Potwierdza to moja przemyślenia że jest to kwestia składania auta w procesie fabrycznym, Mam nadzieję że tym akurat serwis zajmie się bez problemu przy wizycie która już za 10tyś

            Komentarz


            • #56
              KRL na lato masz opony Pirelli? Ja w swojej ma Bridgestony, ciekawe od czego to zależy?!

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez did3 Zobacz wpis
                KRL na lato masz opony Pirelli? Ja w swojej ma Bridgestony, ciekawe od czego to zależy?!

                Tak, u mnie fabrycznie były założone Pirelki, myślę a wręcz jestem przekonany że to kwestia oferty.

                Komentarz


                • #58
                  Cześć, odgrzeję nieco temat.

                  Moją O230/18 odebrałem na zimowych Pirelli, ale dodali również Bridgestone letnie.

                  Zbiornik paliwa nie powala faktycznie pomimo tego, że nie gniotę jej jakoś specjalnie po gazie.
                  Spalanie uśredniając to trasa 7,9L (Kraków-Zakopane-Kraków), 8,1 (Kraków-Bielsko-Biała_Kraków), Autostrada -no cóż- 10,8, Jazda po Krakowie ok 11,2 (bez szaleństw)
                  Nie posiadam aktywnego tempomatu, a używanie zwykłego mnie irytuje (muszę do niego przywyknąć) .
                  Jazda Olką to przeważnie miasto, ale co weekend lub co 2 weekend wypady za miasto. Za niedługo na liczniku Pyknie 10,000 .

                  Irytuje mnie również start/stop, kiedy po odpaleniu zapomnę wyłączyć, silnik gaśnie na zimnym przed bramą wyjazdową, a kiedy nie zapomnę i będąc już np w mieście na skrzyżowaniu ze światłami chcę skorzystać z tej funkcji włączę, czasami zdarza się, że pojazd zgaśnie na sekundę i odpala pomimo nogi na hamulcu (całkowicie tego nie rozumiem, prawdopodobnie robię coś źle).

                  Nie mam takiego talentu do opisywania jak poprzednicy, ale postaram się od czasu do czasu również dodać kilka uwag dotyczących RS'ki.

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez LeonO3L Zobacz wpis
                    czasami zdarza się, że pojazd zgaśnie na sekundę i odpala pomimo nogi na hamulcu (całkowicie tego nie rozumiem, prawdopodobnie robię coś źle).
                    Zerknij sobie na komunikaty na radiu, status start-stop, tam pojawia się przyczyna uruchomienia.

                    Komentarz


                    • #60
                      pewnie klima nie ma jak schłodzić powietrza i odpala ponownie
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #61
                        juz prostuje Panowie

                        18 cali leca Bridgestone
                        19 cali leca Pierelli

                        tak wyglada umowa skody na dostawy danych rozmiarów

                        Zamieszczone przez KRL Zobacz wpis


                        Tak, u mnie fabrycznie były założone Pirelki, myślę a wręcz jestem przekonany że to kwestia oferty.

                        ale tez chciałem podsumować swoje 15 tys km w 9 mc oIII rs 230 km z dsg

                        zacznę od minusów
                        mały bak paliwa
                        dsg mega nastawione na tryb eko lecz większość km pokonałem drogami szybkiego ruchu maja po około 110 km/h na zegarze i w ruchu miejskim czy przy zejściu do około 80 km/h było to denerwujące ( trzeba się wspomagać wtedy łopatkami bądź przejściem na sport )
                        wyciszenie w prędkościach autostradowych
                        kierownica mógłby być grubsza ( względem beemek wyposażonych w m pak kiera octavii jest cieniutka )
                        fotel też mógłby pozwolić na zajęcie niższej pozycji


                        plusy za które polubiłem to auto ( bylem i jestem wieloletnim fanem bmw )
                        bezpieczeństwo z dużego dzwona wyszedłem tylko ze skaleczeniami
                        auto dobrze się prowadzi i jest komfortowe ( dla mnie to zawieszenie i jego twardość jest spoko i wcale nie czuje ze samochód jest betonem jak gdzieś przeczytałem na jakimś forum )
                        skoda jest mega praktyczna przy tej długości pojazdu jest bardzo dużo miejsca w środku dla wszystkich pasażerów a bagażnik jest wielki ( w limuzynie mieszczą się 4 koła w bagażniku dla mnie rewelacja w klasycznym sedanie jest to nie do zrobienia )
                        spalanie jakie miałem w całym cyklu użytkowania to 8.5 l a jeździłem dynamicznie po prostu starałem się przewidywać to co zaraz będzie się działo na drodze i to czy tak naprawdę opłaca mi się wyprzedzać dany pojazd/pojazdy
                        fajna synchronizacja bolero z iphonem

                        uważam ze jest to dosadny zakup gdyż auto daje nam dobre osiągi rozsądne spalanie oraz walory praktyczne czy to w podroży czy tez w życiu codziennym .
                        jakiś czas temu moja octavia została rozbita i widzę ze była już na otomoto u jakiegoś handlarza .. po zamknięciu sprawy z leasingiem postanowiłem zamówić jeszcze raz OIII rs z dsg lecz tym razem wersja 245 km
                        zastanawiałem się nad przesiadka do czegoś innego ale nic nie zwróciło mojej uwagi do priorytetów którymi się kierowałem podczas zakupu tej skody ( czyli osiągi plus praktyczność )

                        Ostatnio edytowany przez lodowa; 45943.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                          pewnie klima nie ma jak schłodzić powietrza i odpala ponownie
                          Tak, sądzę że faktycznie to będzie to. Dzięki.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X