Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pojemność zbiornika paliwa 1.6 tdi scr

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pojemność zbiornika paliwa 1.6 tdi scr

    Witam Wszystkich.
    Chciałbym przed zakupem nowego auta porównać pewne parametry, których nie mogę znaleźć w cennikach itp.
    Konkretnie chodzi mi o pojemność zbiornika paliwa w Oktawii (1.6 TDI SCR 85 kW (115 KM) manualna, 5-biegowa) i realny jej zasięg robiony w trasie.
    I jak to ma się to spalanie do obiecywanego 3.9 litra ON/100 km w trasie?

  • #2
    Na autocentrum znajdziesz pojemnośc zbiornika, trzeba wybrac generację, nadwozie, silnik itp np.
    Skoda Octavia III Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW 2013-2015 • Dane techniczne • AutoCentrum.pl -> zbiornik 50l
    potem na tym samym autocentrum też można sprawdzi raporty spalania podawane przez użytkowników:
    Raport spalania Skoda Octavia III Kombi 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW 2013-2015 - zużycie paliwa • AutoCentrum.pl
    stron z podawanym spalaniem też gdzieś znajdziesz kilka.

    Komentarz


    • #3
      Spalanie realne w kazdym aucie to sobie zobacz na spritmonitor.de albo motostat.pl. Zobacz na srednia z x aut, a nie tylko minimalne.

      Jezdzac 240KM TDI tez molgbym powiedziec ze po miescie pali 5,5l, bo tyle spali odpalajac i przejezdzajac bez zatrzymania 30km ze srednia predkoscia 40km/h, a realnie w miescie pali 9-12l.

      Te 3.9l tak, jadac 70km/h. Jezdzac z predkosciami autostradowymi 6-7l czyli srednia predkosc ze zbiornika 130-140km/h.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za pomoc.
        Mały ten zbiornik paliwa.
        Konkurencja, nawet w mniejszych- tańszych autach ma większe zbiorniki ( np. 60 litrów) , co oczywiście przekłada się na zasięg auta.
        A dla mnie jest to ważne, żeby pojechać np. do Włoch czy Holandii i wrócić na jednym zbiorniku.

        Komentarz


        • #5
          Tak to juz jest, w Audi albo Mercedesie jest doplata do wiekszego zbiornika w kilku modelach

          Focus diesel 47l, Pb 52l
          Mondeo 62l

          Insignia 62l

          Ceed 53l
          Optima 70l

          W koncu po co im wiekszy zbiornik, jak spalaja 3,9l ~1200km na zbiorniku to juz nie jest malo Kiedys spalaly 4,3l i mialy zbiornik 55l

          Wiec nie wiem, ktore z aut w tej chwili zrobi trasa Warszawa - Amsterdam na jednym zbiorniku - ja takich nie znam. To nawet jakies auto z LPG to bedzie ciezki temat, na dwoch zbiornikach zrobic taki dystans.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Obecnie jeżdżę Megane 3 dci 1,5 , która ma zbiornik 60 litrów.
            To wystarcza na trasę od granicy Polski do Amsterdamu i z powrotem do granicy Polski i troszkę paliwa jeszcze pozostaje.
            Megan4 niestety mają mniejsze zbiorniki, dlatego analizuję inne auta.

            Komentarz


            • #7
              albo duży bagażnik albo duży zbiornik, coś za coś
              Powered by R-Performance

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Kacper69 Zobacz wpis
                Obecnie jeżdżę Megane 3 dci 1,5 , która ma zbiornik 60 litrów.
                To wystarcza na trasę od granicy Polski do Amsterdamu i z powrotem do granicy Polski i troszkę paliwa jeszcze pozostaje.
                Megan4 niestety mają mniejsze zbiorniki, dlatego analizuję inne auta.
                No tak , tankowanie w niemczech , zbyt drogie , warto przemysleć inne auta aby tam nie tankowac

                Tak na serio w O3 mam 50L , no coz, trzeba sie przyzwyczaic , tez czesto za granice wybywam , ale to ile "trace" na tankowaniu zagranica to nawet tego nie kalkuluje , bo to sa jakies drobne
                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                Komentarz


                • #9
                  na jednym zbiorniku do włoch i spowrotem? to chyba fantazja lekka.....nawet przy 60 litrach. no chyba, że mówimy o włoszech przy samej granicy i polsce przy samej granicy


                  Kacper a jaką prędkością mordujesz się po tej autostradzie niemieckiej tą meganką?
                  do amsterdamu ze świecka i spowrotem jest ok.1450 km......więc auto musiałoby palić 4,14 l/100 przy zbiorniku 60l.......tiry Cię wyprzedzają? może to możliwe spalanie jadąc 80 w tym aucie.....a może pod tiry się podczepiasz za naczepę i wir pociąga?
                  sorry ale ja bym zwyczajnie zasnął...jadąc takimi prędkościami po autostradzie.....
                  Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                  Komentarz


                  • #10
                    Dziwne dywagacje, rozumiem taki temat 35 lat wstecz za czasów PRL, gdy CPNy były co 100 km i to nie na każdym było paliwo i w długą trasę obowiązkowo brało się kanistry. A teraz? na autostradach MOPy co ok 200 km, paliwa fulll. Za granicą owszem droższe jest, ale i lepszej jakości więc wiecej km się zrobi na baku. Uważam że różnice w przeliczeniu na bak są teraz na korzyść paliwa zagranicznego, ale co kto woli. Jeszcze 10 lat wstecz jak często jeździłem do DE to nawet wolałem mieć zalane, aby dotoczyć się 100 km za Jędrzychowice i zalać do pełna na Aralu.
                    O1-->O3--> ?

                    Komentarz


                    • #11
                      sew1981
                      Opanuj emocje.
                      Jadąc w trasie Megane 1,5 dci , przy prędkości około 120 km pali jakieś 3,9 litra ON/100 km.
                      Producent obiecywał mniej, ale i tak jest OK. Więc Amsterdam ( 733 km ze Słubic), czy północne Włochy są w moim zasięgu. Tam i z powrotem.
                      A przy prędkości przy której usypiasz ,można by uzyskać jakieś 3,5 litra ON/100 km.
                      Nie jest to jakiś super wynik, bo dla Oktawi z silnikiem 1.6 tdi producent zapewnia spalanie w trasie 3.8 litra ON/100 km.
                      Więc tez spokojnie można zejść w dalekiej trasie poniżej 4 litry ON/100 km.
                      tylko ten zbiornik mały

                      Komentarz


                      • #12
                        miałem 1.6TDI i zapomnij o 3,8 najlmniej 4,2,ale to męczarnia
                        Kacper69 ja też się pytam po co????Zalać bak paliwa za granicą chyba nie majątek
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • #13
                          mi meganka 1,5dci paliła 6-8 litrów z tankowania (dostawałem raporty z floty)
                          a na autostradzie podchodziło pod 8-9
                          Powered by R-Performance

                          Komentarz


                          • #14
                            ja znałem człowieka w firmie, co mu megi "paliła" 12 litrów ON.
                            Dzięki niej jeździły pewno jeszcze ze dwa auta w rodzinie.
                            Już nie pracuje.Nowemu kierowcy pali poniżej 5 litrów.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X