Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakup pierwszej skody 1,4 TSI - po uszkodzeniach -> ASO

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zakup pierwszej skody 1,4 TSI - po uszkodzeniach -> ASO

    Dobry wieczór miłośnicy skody!

    Dłuższy czas noszę się z zamiarem zakupu Skody Octavi/Superb. Zacząłem coraz to intensywniej grzebać w temacie i czytać na tematy związane właśnie z Octavią, a i nawet znalazłem jedną w mojej okolicy, która przypadła mi do gustu. Octavia, którą znalazłem ma wszystko czego potrzebuje, silnik 3gen. 1,4 TSI - wersja wyposażenia elegance amazing, rocznik prod 12.2013 - rej. 01.2014. Cena samochodu to 37 000 do negocjacji. Pierwszy właściciel, wszystko prowadzone w ASO - mam zamiar potwierdzić to jeszcze w wtorek na kontroli przedzakupowe, o ile nie rozmyślę się do tego czasu, bo historia uszkodzeń wyrwała mnie z butów ...
    Poprzednie moje auto było totalną wtopą, stąd teraz podczas zakupu kolejnego, zasięgam rad gdzie tylko się da - pytanie do Was forumowicze.

    Jak zapatrujecie się na samochody, które w przeszłości miały zdarzenia na drodze - których naprawy w ASO sięgały 20-30k pln ? Nie korzystałem nigdy z AC, nie miałem nowego samochodu, nigdy nawet nie miałem wypadku - nie znam realiów i cen takich napraw w ASO. Zapatruje się na to tak, że jeżeli robione w ASO i wszystko wymieniane na oryginałach, to powinno być cacy, czy źle myślę i powinienem mieć obawy ?

    Poniżej historia uszkodzeń autka :



    2017.07 - Samochód faktycznie uczestniczył w kraksie, do której doszło w korku. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległy następujące elementy: przedni zderzak, przednie reflektory, tylny zderzak oraz tylne lampy (samochód uszkodzony był zarówno z przodu, jak i tyłu).

    2014.04 - Samochód miał zderzenie z sarną, w wyniku której doszło do uszkodzenia: przedniego zderzaka, reflektoru, chłodnicy klimatyzacji oraz chłodnicy płynu chłodniczego.

    @ Auto z przebiegiem 155k
    Ostatnio edytowany przez Danielosa; 47522.

  • #2
    jeśli chodzi o uszkodzenia to nie masz się czym martwić
    Zamieszczone przez Danielosa Zobacz wpis
    których naprawy w ASO sięgały 20-30k pln
    jeśli to wersja
    Zamieszczone przez Danielosa Zobacz wpis
    elegance amazing,
    to pewnie miała ksenony a więc jedna lampa w aso kilka tys-oni tam poprostu mają chore ceny(części i robotogodziny)
    ale jeśli ma nalotu
    Zamieszczone przez Danielosa Zobacz wpis
    155k
    i przygody drogowe to cena 37tys to sporawo...
    Może daj link to coś doradzimy

    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      Hym , Az dziwne ze przy takiej kwocie nie policzyli szkody całkowitej . no ale moze troche za mało było Ja bym tam ASO do końca nie ufał ze wszystko dobrze spasowali. Zapewne szkoda była likwidowana na oryginalnych częsciach , natomiast samo wykonanie to chyba trzeba by było organoleptycznie sprawdzić .
      ASO to nie jest jednostka która perfekcyjnie wykonuje tego typu naprawy , przeciez zdarza sie ze naprawy są zlecane warsztatom poza ASO a tamci pewnie juz różnie to robią.

      Moja rada : bardzo dokładnie sprawdz ten samochód o ile w ogóle chcesz sie w to pchać . Ja bym odpuścił , no ale zrobisz jak uważasz.
      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

      Komentarz


      • #4
        dawcio - tak, to wersja z ksenonami.. właśnie domyślam się, że cena naprawy będzie podyktowana głównie nimi

        xcex - dlatego umówiłem kontrolę przed zakupową w ASO.. mam nadzieje, że powiedzą dokładnie co i jak, a może i doradzą czy warto. Chociaż mam pewne obawy, bo okazuje się, że samochód był w tymże samym salonie zakupiony, a więc zapewne również naprawiany, wiec sobie nic nie zarzucą zapewne

        Oglądałem na razie samochodzik i wydaje się sensowny - nie jestem mechanikiem, patrzyłem w miejsca gdzie był uderzony wg. właściciela i wszystko wydawało się OK. (wspomniałem wcześniej, poprzedni samochód zakupiłem kontrolując go sam, co skutkowało naprawą po 6 miesiącach, sięgającą połowy wartości tego samochodu ... ) Sprzedający też wydawał się sensowny, samochodem jeździł na własnej działalności w leasingu, a sprzedaje ponieważ kupił nową skodę ..

        Link do Oktawki: Nie znaleziono strony

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Danielosa Zobacz wpis
          dawcio - tak, to wersja z ksenonami.. właśnie domyślam się, że cena naprawy będzie podyktowana głównie nimi

          xcex - dlatego umówiłem kontrolę przed zakupową w ASO.. mam nadzieje, że powiedzą dokładnie co i jak, a może i doradzą czy warto. Chociaż mam pewne obawy, bo okazuje się, że samochód był w tymże samym salonie zakupiony, a więc zapewne również naprawiany, wiec sobie nic nie zarzucą zapewne

          Oglądałem na razie samochodzik i wydaje się sensowny - nie jestem mechanikiem, patrzyłem w miejsca gdzie był uderzony wg. właściciela i wszystko wydawało się OK. (wspomniałem wcześniej, poprzedni samochód zakupiłem kontrolując go sam, co skutkowało naprawą po 6 miesiącach, sięgającą połowy wartości tego samochodu ... ) Sprzedający też wydawał się sensowny, samochodem jeździł na własnej działalności w leasingu, a sprzedaje ponieważ kupił nową skodę ..

          Link do Oktawki: Nie znaleziono strony

          Weź kogoś niezależnego , oni sami nie przyznadzą sie do jakis swoich minusów .

          I przestrzegam przed zaufaniem do sprzedających , sprzedawców w ASO , na serio oni robia zbyt piekne oczy do tego co oferują

          nie neguje ze ten zakup to bedzie wtopa, bo moze okazać sie faktycznie spoko... ale zalecam mimo wszystko u kogos niezaleznego samochód sprawdzić
          Pamietaj ze to nie jest 5 złotych .. warto poświecić wiecej czasu





          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

          Komentarz


          • #6
            A mnie ciekawi ile innych bęcków miało to auto - napraw poza ASO ..tak tylko się zastanawiam
            Zapytaj Pana sprzedającego z czyjej winy w tym korku auto dostało w zad i dziób. Jak z winy "sprawcy" a nie sprzedającego to może tłumaczyć naprawę w ASO - jak się łupnie sarnę też można od "leśniczego" wyłuskać. I tak sobie myślę głośno..nie żeby coś..ale jak za swoje winy się płaci to nie każdy jedzie do ASO z naprawą ...czasem jedzie do "znajomego faCHóFca" bo bez kwita i taniej. A klient będzie zadowolony....
            Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko transakcji - rozważ sprawdzenie historii szkód na tym pojeździe.
            Mój czarnuch
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

            Komentarz


            • #7
              ale prawda jest też taka że ten stłuczki nie są jakieś duże(zderzaki i światła) więc auto może być ok
              Dawid
              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

              Komentarz


              • #8
                Nawet nie spojrzałbym. Za 35 kupiłem elegance bezszkodową z przebiegiem 55k z 2012 r. I ma normalne zawieszenie, jak na przyzwoity kompakt przystało, a nie z fabii.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                  ale prawda jest też taka że ten stłuczki nie są jakieś duże(zderzaki i światła) więc auto może być ok

                  Tak mówi opis , fakty mogą być zupełnie inne , jak to w naszym kraju często bywa.
                  2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                  Komentarz


                  • #10
                    Moi drodze, po przeczytaniu Waszych komentarzy, jednak rezygnuje z tego autka. Odłożyłem kasę na auto bezwypadkowe i przy tym pozostaje- takie założenie miałem po poprzednim samochodzie

                    Szukam więc dalej mojej oktawki. Z racji, że wizytę w ASO mam umówioną na wtorek, może znajdę coś sensownego, żeby ewentualnie podjechać z inną

                    Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

                    Co myślicie o powyższej ? Boli mnie tylko, że nawet nie ma podłokietynika... W ogóle znaleźć Oktawię 3 do 40k to chyba kosmos

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Danielosa Zobacz wpis
                      Boli mnie tylko, że nawet nie ma podłokietynika...
                      goło i wesoło
                      Danielosa z Krakowa jesteś?
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                        goło i wesoło
                        Danielosa z Krakowa jesteś?
                        No niestety zbyt goło chyba
                        Tak, aktualnie mieszkań w Krk

                        znalazlem kolejna oktawke - tylko cena wydaje mi się wygórowana, co sądzicie ?

                        Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Danielosa Zobacz wpis
                          Tak, aktualnie mieszkań w Krk
                          odezwij się na PW
                          Zamieszczone przez Danielosa Zobacz wpis
                          znalazlem kolejna oktawke - tylko cena wydaje mi się wygórowana, co sądzicie ?
                          wydaje się być ciekawa....hmmm elegance a więc dobrze doposażona i zawsze coś da radę urwać
                          Dawid
                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                          Komentarz


                          • #14
                            usuwam


                            jak usunąć post
                            Ostatnio edytowany przez Danielosa; 47522.

                            Komentarz


                            • #15
                              Proszę o zamknięcie tematu. Zakupiona inna Oktawka - bez historii wypadkowej

                              SKODZINA.png

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X