Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kiedy wymiana rozrzadu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kiedy wymiana rozrzadu

    Witam po jakim przebiegu się wymienia rozrząd w octavi 1.4 tsi 150km

  • #2
    220k km/6lat

    Komentarz


    • #3
      VGP poinformowało mnie, że w 1,4 TSI 140 KM rozrządu się nie wymienia. Pasek ma ponoć żywotność silnika i nie podlega okresowej wymianie.

      Komentarz


      • #4
        ok dzięki raczej bym obstawiał ze sie wymienia pasek w końcu to tworzywo sztuczne które się zużywa

        Komentarz


        • #5
          Ćwiczyłem ten temat i powiem Ci, że każde ASO ma swoją własną wersję. W zasadzie zgadzają się co do przebiegu ok 200 tys, ale mają odmienne zdania co do okresu 6 lat. Przykładowo ASO Opole "kontroluje" pasek przy każdym przeglądzie do przebiegu 200 tys bez względu na czas ale go nie wymienia, ale np. ASO Wrocław wymienia po 6 latach. Dzwoniłem jeszcze do 3 innych serwisów i wygląda na to, że chyba nie ma jednej wspólnej wytycznej.

          Komentarz


          • #6
            Ja też drążyłem ten temat i mam na piśmie z Volkswagen Group Polska, że okresowej wymiany paska się nie przewiduje.

            Komentarz


            • #7
              Przed chwilą wróciłem z przeglądu w ASO i ku mojemu zdiwiezdzi pan doradca potwierdził tezę o niewymienialnosci paska rozrządu, a jedynie jego kontroki po 6 latach, co akurat w koim przypadku wypadnie za rok. Pan twierdził także, że nie słyszał o ani jednym przypadku zerwania się takowego w 1.4 tsi.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez teps Zobacz wpis
                Przed chwilą wróciłem z przeglądu w ASO i ku mojemu zdiwiezdzi pan doradca potwierdził tezę o niewymienialnosci paska rozrządu, a jedynie jego kontroki po 6 latach, co akurat w koim przypadku wypadnie za rok. Pan twierdził także, że nie słyszał o ani jednym przypadku zerwania się takowego w 1.4 tsi.
                A w którym ASO byłeś? Ja już po prostu zgłupiałem. Każde ASO mówi co innego. Pytanie tylko, że serwisanci, którzy mówią o tym, że paska się nie wymienia, w razie czego biorą odpowiedzialność za ewentualne awarie...

                Komentarz


                • #9
                  W Centrum Poznań przy Głogowskiej.
                  Oczywiście nikt, za nic odpowiedzialności po zakończeniu gwarancji nie wezmie

                  Komentarz


                  • #10
                    Gdyby wymiana rozrządu w ASO była trochę tańsza, to myślę, że profilaktycznie wiele osób by wymieniało chociażby po tych 6 latach. Ale taka operacja u nich trochę kosztuje...

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Grad77 Zobacz wpis
                      VGP poinformowało mnie, że w 1,4 TSI 140 KM rozrządu się nie wymienia. Pasek ma ponoć żywotność silnika i nie podlega okresowej wymianie.
                      Być może żywotność silnika to wspomniane 220tys km i dlatego paska wymieniać nie trzeba

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez MariuszKoz Zobacz wpis

                        A w którym ASO byłeś? Ja już po prostu zgłupiałem. Każde ASO mówi co innego. Pytanie tylko, że serwisanci, którzy mówią o tym, że paska się nie wymienia, w razie czego biorą odpowiedzialność za ewentualne awarie...
                        biora taka sama odpowiedzialnosc jak za wymiany oleju co 30tys w trybie long life. Im akurat w to graj, cos sie sypnie to bedzie $

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X