Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana filtra oleju a osłona silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wymiana filtra oleju a osłona silnika

    czy u Was podczas wymiany filtra oleju (w moim przypadku 1.4 TSI) demontują plastikową osłonę silnika?
    u mnie mechanik do wykręcenia filtra oleju tylko ją odgina i zauważyłem że resztki oleju z filtra za każdym razem w sporej ilości spływają na tę osłonę,
    coś tam próbuje później wycierać ale mam wrażenie że po kilku takich wymianach filtra zrobi się na osłonie od strony silnika niezły olejowy syf, więc może lepiej każdorazowo ściągać osłonę? (ciekawe tylko jak będzie z wytrzymałością zatrzasków po kilku demontażach?) wie ktoś jaka jest praktyka w ASO?

  • #2
    widzę że osłona jest przykręcana więc nie chce mu się po prostu odkręcać

    Komentarz


    • #3
      marmal321 jeśli mojemu mechanikowi szkoda by było czasu na odkręcenie kilku wkrętów, to więcej bym do niego nie pojechał.

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        Gość ma podejscie do pracy...

        Komentarz


        • #5
          U mnie jest pełna osłona (pakiet na bezdroża) i nie spotkałem się, żeby ktokolwiek nie zdejmował jej przy zmianie filtra.
          Co prawda przy takiej osłonie chyba inaczej się nie da, ale jak tylko mogę to zajrzę po auto i obejrzę przy okazji i dokonuję inspekcji wzrokowej dołu silnika, skrzyni i innych elementów.
          Kilka razy odkryłem pewne nieprawidłowości, które zgłaszałem w ASO i były usuwane.
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X