Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zasilanie kamerki po usb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zasilanie kamerki po usb

    Witam czy jest możliwość zasilenia rejestratora kamerki po wejściu USB kolo Auxa

  • #2
    Dobra temat do zamknięcia da sie tylko trzeba założyć kordonik na wtyczkę USB dokladnie to Make a USB Cable 'power Only' : 6 Steps - Instructables

    Komentarz


    • #3
      Zamontowałem ostatnio kamerkę samochodową i myślałem nad tym gdzie ją wpiąć do zasilania. Ostatecznie została podpięta do gniazda USB. I teraz włącza się po odryglowaniu drzwi z pilota i ich otworzeniu, a wyłącza się 30 sekund po zaryglowaniu drzwi z pilota. Miałem podłączyć pod bezpieczniki za pomocą bypassów, ale nie używam gniazda USB a to rozwiązanie jest ok. moja kamerka miała wtyczkę USB wpinana dodatkowo do końcówki pod zapalniczkę

      Komentarz


      • #4
        Witam, również będę łączył kamerkę w O3. Jednak mam pytanie odnośnie demontażu "tapicerki" słupka przedniej szyby. O ile w O2 była zaślepka AIRBAG a pod nią śruba, to w O3 nie ma czegoś takiego. W jaki sposób mogę zdemontować tą tapicerkę żeby jej nie uszkodzić.

        Komentarz


        • #5
          Maskownica ma takie metalowe klipsy rozporowe wchodzące w otwory montażowe w słupku. Wyszukaj sobie obraz części, np. 5E0867233.
          Klipsy są 2: jeden u góry i drugi w połowie wysokości.
          Maskownicę należy odginać od słupka, najlepiej od strony szyby i zaczynając od góry. Niewdzięczna czynność i niestety jest ryzyko delikatnego wygięcia wzdłużnego osłony, co spowoduje przebarwienie (jasna linia).

          Komentarz


          • #6
            A nie dasz rady wcisnąć przewodu pod słupek bez jego demontażu?
            Mi się udało ale w O2
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              nie trzeba demontować słupka, po prosty go odchylasz i wkładasz kabel od samej góry do dołu i nie ma nawet śladu

              Komentarz


              • #8
                Link kabelek super cienki i idealnie się mieści w słupek bez demontowania

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Misio4321 Zobacz wpis
                  kabelek super cienki
                  Ten akurat super cienki nie jest, zwykły przewód
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    no raczej nie bo mam taki zamontowany to wiem co mowie

                    Komentarz


                    • #11
                      Kupiłem przetwornice USB i zamontowałem na wiązce lampki oświetlenia - zasilanie tylko jak jest otwarte auto..
                      Kabel USB wyciągnięty na przednia szybu w okolicach lusterka

                      Komentarz


                      • #12
                        mez2008 możesz podać link do tej przetwornicy co zamontowałeś i jakąś fotkę z montażu.
                        kriss78mlody

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam kamerke Viofo A119S z seryjnym kablem. Bez zadnych problemow wlozylem go w podsufitke, potem boczny slupek a nastepnie listwe dolna drzwi. Jedyne gdzie go widac to na przejsciu podsufitka- slupek.

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja mam schowany kabel i zasilanie po usb

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja będę się wpinał niedługo pod bezpieczniki, bo kupiłem Viofo Hardwire Kit - będę miał monitoring na parkingu, to dam znać jak to zamontowałem.

                              Komentarz


                              • #16
                                To jak chcesz miec monitoring, czyli jak rozumiem zasilanie non stop, to dlaczego nie dasz pod zapalniczke?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Bo ten Viofo Hardwire Kit ma taki bajer, że informuje kamerę o wyłączonym zapłonie dzięki czemu może ona przejść w tryb parkingowy (czujnik wstrząsów i/lub czujnik ruchu) zużywając dużo mniej prądu. Dodatkowo może odłączyć kamerę od zasilania jeśli napięcie akumulatora spadnie poniżej zadanego napięcia. Podłączą się to trzema przewodami: masą, plusem z aku i plusem po zapłonie. Chce to mieć z prostej przyczyny: mieszkańcy mojego osiedla to mendy i poprzedni samochód mam cały w cętkach bo co chwilę obrywam drzwiami albo czyimś zderzakiem - oczywiście nikt się nie przyznaje...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    To widze, ze Twoje Viofo to wyzsza liga.
                                    Temat oklepania znam.
                                    Jak parkowalem pomiedzy samochodami to do 2 tygodni mialem oklepane kazd drzwi - autentycznie.
                                    Jak zaparkowalem za samochodem to ten przy cofaniu zrobil mi piekna pajeczyne na zderzaku.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X