Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcze i klocki 1.4 Tsi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tarcze i klocki 1.4 Tsi

    Cześć chciałbym poznać Wasza opinie nt tarcz i klocków do octavii 3 1.4 140KM. Jetem przed przeglądem przy 60k i zastanawiam się co wybrać czy iść w oryginał czy może zamiennik a jak tak to jaki ? Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie będę bardzo wdzięczny za opis wraz z kosztorysem i wrażeniami z użytkowania

    pozdrawiam

  • #2
    Ja zmieniłem klocki (po 40kkm) na EBC Red Stuff (ceramiczne) - plus taki że nie pylą (oryginalne klocki o zgrozo). Tarcza jest oryginalna, więc cudów nie ma. Generalnie za wymianę klocków na przód na oryginalnych częściach ASO chce ok 700?! PLN (o ile dobrze pamiętam). Przyjechałem więc ze swoimi klockami, takimi jakie chciałem. Może ceramiczne klocki hamują trochę lepiej, ale i tak zachowanie seryjnych tarcz przy szybszej autostradowej jeździe woła o pomstę do nieba, więc największym plusem zestawu ceramik + oryginalna tarcza jest małe pylenie (praktycznie w ogóle). Czekam aż tarcze się zjadą i założę coś co zwiększy efektywność hamowania.
    Moja Balbina

    Komentarz


    • #3
      Jaki masz przebieg ?

      Komentarz


      • #4
        Hamulce w ASO wychodzą bardzo drogo moim zdaniem. Jak przy przebiegu ok. 63k km wymieniłem na komplet TRW, czyli dokładnie to co montuje fabryka. I to za ułamek kwoty proponowanej przez ASO oczywiście.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez ikar94 Zobacz wpis
          Jaki masz przebieg ?
          aktualnie 51kkm
          Moja Balbina

          Komentarz


          • #6
            Tarcze pewnie są jeszcze dobre - 60 kkm to trochę mało

            Komentarz


            • #7
              Muszę je dokładnie przemierzyć, tak czy siak przy montażu samych klocków konieczne byłoby ich przetoczenie...

              Komentarz


              • #8
                Przetoczenie? A to się opyla?


                Mnie w takiej właśnie O3 skończyły się tarcze, przód (jest 22,5mm). Tył zostawiam: 9mm (więc tylko 1/3 zjechana).

                96tys.

                Kupiłem zestaw Boscha. Jestem spokojnym kierowcą (na trasie) z nerwowym stylem jazdy (city)
                To pewnie do 150tys na tym dojadę.

                Pylenie - a zobaczymy, byle nie piszczały.

                Wymiana w BoschService to 200pln za oś.
                Ostatnio edytowany przez Paju; 46249.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X