Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia III FL pierwszy przegląd

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Skoda Octavia III FL pierwszy przegląd

  Cześć Wszystkim,

  orientujecie się może, jak wypada pierwszy przegląd - po 1000km, 1500km? Czy coś oprócz oleju jest robione? Jaki mniej-więcej koszt?

  Pozdrawiam serdecznie!

 • #2
  A jest taki przegląd? Czy pierwszy po 2 latach lub 30.000 km? Po 1.000 -1.500 km niektórzy sami wymieniają olej, żeby zlać pierwsze popłuczyny. Tak do 2.000 km max. Ale nie wszyscy.

  Tu masz oficjalne info ze strony Skody. Są dwa rodzaje okresów przeglądowych:

  QI6 Przeglądy

  W tym wariancie Twój okres przeglądów jest stały: pierwszy wykonujesz do 30 tys. km lub do 2 lat, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok. Wymiana oleju następuje natomiast zmiennie: min. co 15 tys. km lub 1 rok, max. co 30 tys. km lub 2 lata.

  QI4 Przeglądy

  W tym wariancie Twój okres przeglądów jest stały: pierwszy wykonujesz do 30 tys. km lub do 2 lat, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok. Wymiana oleju następuje co 15 tys. km lub 1 rok.

  Przeglądy
  Ostatnio edytowany przez ruwado; [ARG:4 UNDEFINED].
  pozdrawiam
  Darek

  _______________________________________
  "SZARA" - OCTAVIA III
  "SREBRNA" - CITIGO

  Komentarz


  • #3
   Dziwne... W Suzuki pierwszy przegląd był po 1000km i z wymianą oleju. Jak na moje oko pierwsza wymiana po 15000km to masakra.

   Dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

   Komentarz


   • #4
    Ja (i niektórzy) trzymają się terminów przeglądów zgodnie z wytycznymi. Ale olej wymieniam (wymieniamy - chociaż niektórzy) wg. swoich starych przyzwyczajeń - 15.000 km / 1 rok. I pierwsza wymiana po dotarciu (do 2.000 - 2.500 km). Niektórzy się z tego śmieją, ale ja nie.

    Też pozdrawiam. masz już Octavkę? Jak tak, to się pochwal w showroomie.
    pozdrawiam
    Darek

    _______________________________________
    "SZARA" - OCTAVIA III
    "SREBRNA" - CITIGO

    Komentarz


    • #5
     To znaczy wiesz, dla mnie po pierwszym tysiącu to sprawa mega ważna, bo - jak pisałeś - wypłuka się opiłki. Nie ma bata, żeby w nowym silniku, nawet docieranym w fabryce, jeszcze się nie pojawiły. Michu z M4K robił test nawet i też mu wyszło, że po spuszczeniu oleju po iluś tam tysiącach, opiłek było od groma. Planuję zrobić pierwszą wymianę oleju po 1000, następną przy osiągnięciu łącznie około 7500-8000.

     Nie mam Octavii na razie

     Komentarz

     Pracuję...
     X