Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia III FL pierwszy przegląd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Octavia III FL pierwszy przegląd

    Cześć Wszystkim,

    orientujecie się może, jak wypada pierwszy przegląd - po 1000km, 1500km? Czy coś oprócz oleju jest robione? Jaki mniej-więcej koszt?

    Pozdrawiam serdecznie!

  • #2
    A jest taki przegląd? Czy pierwszy po 2 latach lub 30.000 km? Po 1.000 -1.500 km niektórzy sami wymieniają olej, żeby zlać pierwsze popłuczyny. Tak do 2.000 km max. Ale nie wszyscy.

    Tu masz oficjalne info ze strony Skody. Są dwa rodzaje okresów przeglądowych:

    QI6 Przeglądy

    W tym wariancie Twój okres przeglądów jest stały: pierwszy wykonujesz do 30 tys. km lub do 2 lat, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok. Wymiana oleju następuje natomiast zmiennie: min. co 15 tys. km lub 1 rok, max. co 30 tys. km lub 2 lata.

    QI4 Przeglądy

    W tym wariancie Twój okres przeglądów jest stały: pierwszy wykonujesz do 30 tys. km lub do 2 lat, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok. Wymiana oleju następuje co 15 tys. km lub 1 rok.

    Przeglądy
    Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Dziwne... W Suzuki pierwszy przegląd był po 1000km i z wymianą oleju. Jak na moje oko pierwsza wymiana po 15000km to masakra.

      Dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Ja (i niektórzy) trzymają się terminów przeglądów zgodnie z wytycznymi. Ale olej wymieniam (wymieniamy - chociaż niektórzy) wg. swoich starych przyzwyczajeń - 15.000 km / 1 rok. I pierwsza wymiana po dotarciu (do 2.000 - 2.500 km). Niektórzy się z tego śmieją, ale ja nie.

        Też pozdrawiam. masz już Octavkę? Jak tak, to się pochwal w showroomie.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          To znaczy wiesz, dla mnie po pierwszym tysiącu to sprawa mega ważna, bo - jak pisałeś - wypłuka się opiłki. Nie ma bata, żeby w nowym silniku, nawet docieranym w fabryce, jeszcze się nie pojawiły. Michu z M4K robił test nawet i też mu wyszło, że po spuszczeniu oleju po iluś tam tysiącach, opiłek było od groma. Planuję zrobić pierwszą wymianę oleju po 1000, następną przy osiągnięciu łącznie około 7500-8000.

          Nie mam Octavii na razie

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X