Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PR-UC7 -> podwozie o zwiększonej wysokości zawieszenia (??)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PR-UC7 -> podwozie o zwiększonej wysokości zawieszenia (??)

    Hej,

    W mojej O3 MY'15 kombi, 2.0TDI CR CFKC + skrzynia manual fabrycznie był m.in. nastaępujące kody PR-
    -> UC7 Suspension system in rear: Rear shock absorption, chassis with increased ride height
    -> G01 Suspension system in front: Front shock absorption
    -> 0YE Weight category rear axle: Weight range 5 installation control only, no requirement forecast
    -> L28 Weight category front axle: Suspension range 28 installation control only, no requirement forecast
    -> 0N1 Rear axle: Standard rear axle
    -> CF3 Wheels: Alloy wheels 6.5J x 16 (205/55/16V)

    Taka "konfiguracja" zawieszenia oznacza, że - ZTCW - samochód "stał" wyżej od "serii" o 1,5cm i o 3,0cm wyżej, niż RS.

    Efekt: O3 w porównaniu do byłej "standardowej" O2 (też w kombi) prowadziła się bardziej, niż fatalnie. Ja wiem, że O2 ma z tyłu multilink, a w O3 jest standardowo belka, ja wiem, że inna charakterystyka i co tam jeszcze. No ale subiektywne wrażenia moje były takie a nie inne Tylko żona była zadowolona, bo samochód był bardziej komfortowy

    W związku z tym plan był taki:
    -> Felgi 16" i opony zostają - uważam, że to jest rozsądny kompromis na PL drogi.
    -> A skoro tak, to zawitały w setupie zawieszenia sprężyny Eibach pro-kit E10-79-010-02-22, -40/-30 (przód/tył w stosunku do serii), pozwalające na maksymalne obciążenie osi (przód/tył): 1070/1150 kg. U mnie jest natomiast (przód/tył): 990/970.

    Jeżdżę z nimi już prawie 2 miesiące i:
    (A) z jednej strony morda mi się cieszy bo:
    1) między nadkole i koło głowy już nie włożysz,
    2) samochodzik ładnie wygląda, bo obniżył się o więcej, niż te -40/-30 - w końcu startowałem z UC7, czyli "tiguana" albo "scouta"
    3) dużo lepiej się prowadzi (choć i tak gorzej, niż O2 w serii).

    (B) marudzę i kręcę nosem, bo:
    1) co jakiś czas zawadzam owiewką przedniego zderzaka (tą czarną plastikową "listwą" tuż przed kołami) o jakiś próg, krawężnik i co tam jeszcze,
    2) żona zrzędzi, że samochód stracił komfort, że trzęsie jak jakiś "podskakujący ford", że wywaliłem pieniądze i że teraz to on jest "do dupy" i że nie chce dawać się "tym czymś wozić",
    3) mam bardzo stromy zjazd do garażu i zahaczam (i to jest najbardziej przemawiający kontrargument).

    No i teraz pomysł mam taki, żeby kupić seryjne sprężyny od PR-1JA Suspension system in rear: Rear shock absorption, basic design 1 pod PR-0YE Weight category rear axle: Weight range 5 installation control only, no requirement forecast. Czyli sprężyny seryjnej wysokości do mojej klasy obciążenia tylnej osi = 5Q0511121AE. Zastanawiałem się też nad PR-1JC sports design do mojej "wagi", ale są one o jeden zwój krótsze od serii, więc znowu może być problem z wjechaniem do garażu

    Natomiast nie mam pewności, jakie sprężyny dać na przód
    Z tego, co wiem, to w serii O3 kombi z CKFC i manualem wychodziły w:
    -> PR-L05 (Weight category front axle: Suspension range 05 installation control only, no requirement forecast);
    -> PR-L06 (Weight category front axle: Suspension range 06 installation control only, no requirement forecast).

    W związku z tym mam prośbę: możecie spojrzeć na swoje wlepki na prawym środkowym słupku i sprawdzić, jakie macie obciążenie osi przedniej dla Waszego PR-L05 i PR-L06? Z góry dziękuję

    BTW, jeżeli ktoś chciałby niedrogo odkupić ode mnie Eibach pro-kit E10-79-010-02-22, to będzie na sprzedanie jak tylko wymienię sprężyny na "serię".

    Pozdrawiam,

    Maciej.
    Maciej 'Gawronik' Gawroński
    [center:5414c7789e]Cappucino Octavia IIFL Combi 2010r. 2.0 TDI CFHC - moja ci ona
    Silver Fabia IIFL Hathback 2011r. 1.6 TDI CAYB - żony
    [/center:5414c7789e]

  • #2
    Hej,

    Czekając na Wasze ew. odpowiedzi ( ) sam nie próżnowałem

    Korzystając z dużej, powszechnie dostępnej bazy nr VIN (znany portal moto-ogłoszeniowy) oraz dekodera VIN ustaliłem, że:
    1. spośród dostępnych VINów O3 kombi z 2.0TDI CKFC MY'15 ~98% ma zawieszenie PR-2UA Heavy-duty/sports version: Standard design + PR-1JA Suspension system in rear: Rear shock absorption, basic design 1;
    2. spośród dostępnych VINów O3 kombi z 2.0TDI CKFC MY'15 tylko kilka ma zawieszenie PR-2UC Heavy-duty/sports version: Sports version + PR-1JC Suspension system in rear: Rear shock absorption for sports design;
    3. nie natrafiłem na żadną taką, jak moja czyli zawieszenie PR-2UF Heavy-duty/sports version: Chassis with increased ride height + PR-UC7 Suspension system in rear: Rear shock absorption, chassis with increased ride height;
    4. wg. dostępnych zdjęć egzemplarze "sports design" (PR-2UC+PR-1JC) mają jedynie nieznacznie niższy przód w stosunku do standardu, ale za to tył jest wyraźnie niższy;
    5. 99,9% "standardowych" (PR-2UA+PR-1JA) O3 kombi z 2.0TDI CKFC MY'15 z manualem ma przód PR-L05 Weight category front axle: Suspension range 05 installation control only, no requirement forecast + tył PR-0YE Weight category rear axle: Weight range 5 installation control only, no requirement forecast;
    6. 99,9% "standardowych" (PR-2UA+PR-1JA) O3 kombi z 2.0TDI CKFC MY'15 z DSG ma przód PR-L06 Weight category front axle: Suspension range 06 installation control only, no requirement forecast + tył PR-0YE Weight category rear axle: Weight range 5 installation control only, no requirement forecast;
    7. jeżeli VIN mówi, że samochód ma fabryczny hak, to z tyłu jest PR-0YF Weight category rear axle: Weight range 6 installation control only, no requirement forecast + przód zależny od skrzyni biegów;
    8. znalazłem jedną, która miała przód PR-L04 Weight category front axle: Suspension range 04 installation control only, no requirement forecast + tył PR-0YD Weight category rear axle: Weight range 4 installation control only, no requirement forecast -> jakowyś odmieniec, cy cuś
    9. powyższe ustalenia stosować się też zapewne będą do MY'13-'14 z 2.0TDI CKFC i ew. do MY'15+ z 2.0TDI CRMB.

    Sumując: zamówiłem sprężyny przód 5Q0411105GK pod PR-L05 + tył 5Q0511121AE pod PR-0YE.

    Może mój research komuś jeszcze się przyda

    Pozdrawiam,
    Maciej.
    Maciej 'Gawronik' Gawroński
    [center:5414c7789e]Cappucino Octavia IIFL Combi 2010r. 2.0 TDI CFHC - moja ci ona
    Silver Fabia IIFL Hathback 2011r. 1.6 TDI CAYB - żony
    [/center:5414c7789e]

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Gawronik Zobacz wpis
      Efekt: O3 w porównaniu do byłej "standardowej" O2 (też w kombi) prowadziła się bardziej, niż fatalnie. Ja wiem, że O2 ma z tyłu multilink, a w O3 jest standardowo belka, ja wiem, że inna charakterystyka i co tam jeszcze. No ale subiektywne wrażenia moje były takie a nie inne Tylko żona była zadowolona, bo samochód był bardziej komfortowy

      Nie wiem jak w O3, ale w O2 miedzy zawieszeniem na bezdroza a zwyklym roznica byla taka, ze to zwykle bujalo i moze bylo komfortowe, a to z pakietu bylo duzo sztywniejszej i mniej komfortowe gdy ktos wymagal od tego zawieszenia takiego komfortu.

      A co do Eibach pro-kit to wg. mnie auto prowadzi sie lepiej, ale komfort jest tez inny

      W Twoim przypadku jak auto ma wygladac lepiej, to ja bym poszedl sprezyny z RS-a Z tym ze sama sprezyna, to niestety nie wszystko, duzo jednak zalezy od pracy amortyzatora.
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X