Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wypalanie filtra DPF

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wypalanie filtra DPF

    Witam

    Mam pytanie jak często wypala się Wam filtr DPF przy silniku 1.6 TDI 105 KM? U mnie jest to co około 250 km. Czy to nie za często? Dziennie samochód robi ok. 70 km (dojazd do pracy i powrót). Jazda głównie po drodze bez korków. Prędkość około 80-90 km/h.

  • #2
    80-90km/h na 5 biegu to ile obrotow ?? Mniej niz 1800 jak dobrze pamietam, a wiec sterownik w trakcie jazdy nie bardzo ma jak wypalic, wiec wypala w innych warunkach.

    Do tego zawsze warto sprawdzic stan czujnika roznicy cisnienien oraz stan zapelnienia.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Marcin79 Zobacz wpis
      Witam

      Mam pytanie jak często wypala się Wam filtr DPF przy silniku 1.6 TDI 105 KM? U mnie jest to co około 250 km. Czy to nie za często? Dziennie samochód robi ok. 70 km (dojazd do pracy i powrót). Jazda głównie po drodze bez korków. Prędkość około 80-90 km/h.
      a soft po Dieselgate update? 9979 = po update, 9973 i niższe - na 100% przed eko"poprawkami"
      Po update z okazji afery spalinowej sporo ludzi pisze o częstym wypalaniu, zapewne wysoki odczytywany poziom zapełnienia filtra DPF też skłania sterownik do częstszych regeneracji

      osobiście na sofcie 9979 i przy ~90% zapełnienia filtra DPF miałem wypalania co 180~200 w mieście co ~300 w trasie

      Komentarz


      • #4
        Właśnie czujnik niedawno został wymieniony bo wyskakiwał na nim jakiś błąd. Wymieniony na oryginalny vw nie zamiennik. Co do softu to nie mam pojecia jaki jest. Nigdy nie bylem wzywany do serwisu w związku z aferą dieselgate.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X