Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obsługa automatycznej skrzyni DSG 7 - pytania

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Obsługa automatycznej skrzyni DSG 7 - pytania

  Cześć,

  kolejne pytanie i prosba o pomoc - wybaczcie, jestem laikiem...

  Oglądam masę materiałów o użytkowaniu automatów, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie - czy jak uruchamiam auto i ewentualnie zmieniam biegi, to:
  1. Muszę wcisnąć hamulec do końca?
  2. Czy do momentu, aż zniknie lampka kontrolna o konieczności wciśnięcia hamulca wyświetlająca się na kokpicie?

  Pozdrawiam

  PS. Pozwoliłem sobie umieścić w tytule tematu "pytania", ponieważ może inni będą mieli jakieś dodatkowe (swoje), a może i mi się coś nasunie do zapytania

 • #2
  Tu masz najważniejsze porady o użytkowaniu m.in. DSG. Zasada ogólna, to aby przełączyć bieg z D na R i odwrotnie, auto nie może się jeszcze toczyć.

  Komentarz


  • #3
   Dokładnie, każda zmiana trybu odbywa się na hamulcu i auto musi być bezwzględnie nieruchome - w przeciwnym razie nie przełączy trybu (zakładam, że w DSG jest podobnie). I to cała filozofia na dobrą sprawę.
   Hamulec normalnie naciskasz (nie ma znaczenia z jaką siłą - byleby auto było skutecznie zahamowane), wybierasz bieg, puszczasz hamulec i but
   Ponadto nie powinno się nieustannie przestawiać trybów, np. na N lub P stojąc na światłach - tak przynajmniej jest w hydrokinetykach i pochodnych. Wyłączenie auta zawsze na P. Holowanie również wymaga ustawienia odpowiedniego trybu przekładni i są ograniczenia co do prędkości.
   Ostatnio edytowany przez Karel; [ARG:4 UNDEFINED].

   Komentarz


   • #4
    Ta skrzynia dziala jak kazda inna automatyczna z mechanicznym sposobem wyboru biegu. Tam gdzie mamy elektroniczna zmiane biegow (Mercedes, BMW) to nie mamy mechanicznej blokady postojowej w samej skrzyni i po zgaszeniu auta i otwarciu drzwi zaciaga sie sam hamulec reczny, do tego zmiana biegow nawet w trakcie jazdy nie wywola skutku bo sterownik bedzie nadal odczytywal predkosc auta.

    Przywiaz lepiej lewa noga do fotela na poczatek, jak nie jezdziles nigdy automatem
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #5
     Dzięki Panowie za odpowiedzi. Od paru tygodni siedzę na Internetach i badam sprawę . Czyli mam rozumieć, że NIE muszę wciskać hamulca do końca przy zmianie biegów?

     Komentarz


     • #6
      Dziwne pytanie. Masz hamulec nacisnąć tak żeby zatrzymać auto, a czy do końca czy nie to już raczej zależy od stanu hamulców.

      Komentarz


      • #7
       A instrukcje Pan czytał ? proponuję od tego zacząć tam wszystko klarownie napisane jak działa DSG w skodzie Dowiesz się z niej również np. tego, że można szybko zmienić z R na D bez hamulca i wciskania przycisku na drążku (przydatne przy wyjeżdżaniu z zasp). Instrukcję mozesz pobrać na oficjalnej stronie skody.
       Z rzeczy których nie ma w instrukcji dodam, że w przypadku DSG 7 dq200, która jest zautomatyzowanym manualem należy unikać "pełzania" bez gazu zwłaszcza pod górkę oraz wjeżdżania pod górę na rampę z małą prędkością ( skrzynia wtedy mieli na 2). Skrzynia wtedy pracuje na półsprzęgle i zużywają się sprzęgła. Tak samo jest z podjeżdżaniem w korku - lepiej to robić używając trybu S albo Manuala, na których przy małej prędkości jedziemy na 1 a nie na półsprzęgle ( na wyświetlaczu jest D2).
       Na światłach nie trzeba przełączać na N ( chociaż można i nic sie nie stanie) ponieważ w tej skrzyni jak stoisz i trzymasz hamulec na D to sprzęgła po chwili się rozłączają - co widać po spadku obrotów na zegarach.
       Jak parkujesz na pochyłości to po wrzuceniu P zawsze zaciągnij ręczny zanim puścisz hamulec nożny i zgasisz silnik. Oszczędzi to mechaniczną blokadę, która się zawsze włącza na P i po ponownym odpaleniu łatwiej.
       Reszta w instrukcji

       Komentarz


       • #8
        Zamieszczone przez stefdeath Zobacz wpis
        Z rzeczy których nie ma w instrukcji dodam, że w przypadku DSG 7 dq200, która jest zautomatyzowanym manualem
        Kazda skrzynia DSG to skrzynia manualna odpowiednio zutomatyzowana. To nie jest skrzynia hydrokinetyczna.
        Spritmonitor.de

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X