Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uruchomienie samochodu z niedziałającego kluczyka.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uruchomienie samochodu z niedziałającego kluczyka.

    Witam,
    W dniu dzisiejszym padł mi kluczyk(bateria?) w Octavi III FL z systemem KESSY bezkluczykowy dostęp. Na szczęście miałem blisko zapasowy. Ze względu, że często podróżuje spróbowałem potem otworzyć go tym 'padnietym' kluczykiem żeby sprawdzić co i jak. Zadzwoniłem na infolinie skody i próbując zgodnie z instrukcjami Pana z telefonu udało się mi 1) otworzyć drzwi z jednoczesnym włączeniem alarmu(od razu, według Pana z infolinii po 15s powinien wyć) 2)przykładając do miejsc w których powinien złapać i przyciskając zapłon-->brak efektu, alarm wył, samochód pokazywał 'nie rozpoznano kluczyka'. Czy to oznacza, żę jak padnie bateria to kaplica i mogę zapomnieć o otworzeniu/zapaleniu samochodu? Czy Octavia nie ma systemu informującego że czas wymienić baterie? i ostatniego pytanie, czy mogę samemu wymienić baterie, czy jechać z tym do serwisu?

  • #2
    Co prawda mam klasyczny kluczyk, ale mnie system informuje, że należy wymienić baterię w pilocie.

    Komentarz


    • #3
      otwierasz samochód kluczykiem i w ciągu kilku sekund przykładasz kluczyk do przycisku od uruchamiasz silnik klawiszem i powinno działać

      Komentarz


      • #4
        Nie przy przycisku tylko w miejscu gdzie w standardowej wersji jest stacyjka. z prawej stony osłony kolumny kierowniczej.
        Wesołych Świąt.

        Komentarz


        • #5
          Niestety nie dało się odpalić samochodu. Przykładałem we wszystkie wskazane lokalizacje Pokazywał 'nie rozpoznano kluczyka'. W serwisie już byłem. Stwierdzili, że jak bateria nagle padnie. To tak może być...

          Komentarz


          • #6
            no tak ale to lipa, to jak odpalić auto awaryjnie? tragedia. ale taką baterie można kupić prawie wszędzie

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez manfred2 Zobacz wpis
              Nie przy przycisku tylko w miejscu gdzie w standardowej wersji jest stacyjka. z prawej stony osłony kolumny kierowniczej.
              Wesołych Świąt.
              a gdzie jest przycisk? no chyba w miejscu stacyjki

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X