Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spalanie

    Witam panowie i panie mam pytanie odnośnie spalania w waszych skodach z silnikiem 1,5-150 KM. Czytam to i ówdzie na Forum że Spala ten silnik około 5 l ja nie potrafię zejść poniżej ośmiu przyczym zaznaczę naprawdę staram się jeździć dosłownie muskając pedał gazu. Jak to u was wygląda czy to tylko takie gadanie czy faktycznie moja Skoda pali sporo więcej . przykładowo jadąc na autostradzie z prędkością 140 km/h na tempomacie potrafi pokazywać mi średnio czasem około 7 l co o tym sadzicie będę Wdzięczny za wszelkie uwagi . Pozdrawiam


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • #2
    Myślę, że wszystko z twoim autem OK. A internety to inny świat.

    Przy 140 km/h u mnie jest 9, a auto mi spala od 5 do 10 litrów. Czyli średnio 7,5. A jedzie znacznie gorzej.

    Komentarz


    • #3
      Wprawdzie pytasz o silnik 1,5, ale mogę powiedzieć, że ostatnio osiągnąłem 4,7 na trasie 112 km w tym 40 km to autostrada z prędkością do max. 130. Na pokładzie 3 osoby dorosłe.

      Komentarz


      • #4
        Średnie spalanie jest liczone na ileś km, będziesz stał w korku its spali więcej bo nie pokonujesz km. Zatankuj do pełna, wyzeruj licznik i przejdź 100km i zatankuj znowu do pelna zobaczysz ile faktycznie pali i porownasz sobie z kompem

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
          Zatankuj do pełna, wyzeruj licznik i przejdź 100km i zatankuj znowu do pelna zobaczysz ile faktycznie pali i porownasz sobie z kompem
          to też nie do końca ma odzwierciedlenie co do rzeczywistości. Czasem wleje się więcej bo inaczej paliwo się "spieni" tudzież odpowietrzy/zapowietrzy układ.
          Ja kiedyś po 70 km wlałem 11 litrów a z kompa miałem 6.
          Chyba, że lejemy do pierwszego odbicia pistoletu.

          Mój ojciec ma 1,5 150 km i nie zszedł nigdy poniżej 6, ja jadąc jego autem nie zszedłem poniżej 8.
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            Dzieki wielkie wszystkim za odpowiedzi, widzę ze chyba jest ok przyzwyczajony jestem do diesla

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Kasztelan Zobacz wpis
              Wprawdzie pytasz o silnik 1,5, ale mogę powiedzieć, że ostatnio osiągnąłem 4,7 na trasie 112 km w tym 40 km to autostrada z prędkością do max. 130. Na pokładzie 3 osoby dorosłe.
              W innym wątku zamieściłeś zdjęcie z takim wynikiem spalania. Tylko tam jest także informacja o średniej prędkości 63 km/ h. Wtedy spalanie rzeczywiście będzie niewielkie. Oczywiście wiele zależy od traktowania pedału gazu :-). Ale jak będziesz miał okazję, to sprawdź spalanie np. przy średniej prędkości 100 km/h i wtedy już nie będzie 4,7 l

              Komentarz


              • #8
                Mój rekord póki co to 4,5l/100km, przy jeździe baaardzo delikatnej na odcinku 60km. Na ogół przy dojazdach do pracy 20km średnio 6-8 litrów w zależności czy jadę 120 czy 160km/h.

                Komentarz


                • #9
                  Żebym uzyskał powyżej 8l/100km w mieście musiałbym chyba na każdych światłach drzeć do kolejnych na pełnym gwizdku, nawet w silniku po sofcie. Raczej masz ciężką nogę albo kotwicę ciagniesz. W trasie zgadzam się, 7l przy tempomatowych 140km/h na kapciach 225/45r17, na 205/55r16 miałem 6,5l.
                  180km / 300Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Blaise Zobacz wpis
                    Żebym uzyskał powyżej 8l/100km w mieście musiałbym chyba na każdych światłach drzeć do kolejnych na pełnym gwizdku, nawet w silniku po sofcie.
                    Ja chipa nie mam (jeszcze), ale mam podobne odczucia, średnie mam 6.9 z prawie 20 kkm. Max 8.5 (to nie było miasto), minimum 5.8 (też nie miasto). 5l/100km pewnie jest do osiągniecią przy emeryckiej jeździe, ba na trasie 100km komp mi pokazał kiedyś średnią 4.2.
                    Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

                    Komentarz


                    • #11
                      Wg kompa 5.8l z 3000km, ale to jest w pewnym sensie trasa, bo stricto po miescie to nie jest. Podbeskidzie i trasa z wiochy w gorach do Bielska i powrot, po drodze przebijanie sie przez zakorkowany Zywiec.
                      Oczywiste jest tez to, ze realnie trzeba doliczyc 0.5l.
                      Rekord to na 22km - 3.7l, sztuczka jest taka, ze to w sumie w dol z wysokosci 575m na 312m....;], ale srodek dnia auto za autem i sie wlecze czlowiek po emerycku. Jak jest rano i pusto to nigdy nie probowalem bo nie mam nerwow do takiej jazdy.

                      Komentarz


                      • #12
                        Chciałbym takie 1.4 w budzie mk2! Moje, niestety, ma długodystansową średnią 7.5l/100 km. :-(

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X