Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Octavia jakie dodatki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nowa Octavia jakie dodatki

    Witam na forum pierwszy post
    Jestem na etapie kupna nowej octavii, wybór to 1.5tsi z dsg wersja ambition lub style
    Na pewno klima automatyczna, tempomat, czujniki przód/tył z MANOEUVRE ASSIST, SmartLink+

    No właśnie i teraz pytanie do Was...?
    W co doposażyliście samochód i nie używacie (zbednę) a czego żałujecie, że nie macie?

    Po prostu nie bardzo wiem na co jest wartego uwagi
    Samochód na 10 lub więcej lat i nie chciałbym za kilka lat żałować z drugiej strony nie chcę przeznaczyć więcej niż 100kpln

  • #2
    Ja żałuję, że nie wziąłem mocniejszego silnika Poza tym przydałby się aktywny tempomat, kolorowy maxidot i pakiet ambiente (bo fajnie wygląda ). Dodatkowo wziąłbym kamerę cofania, mimo że jest MA, który już mi ze 2 razy d*pe uratował, bo wyhamował przed przeszkodą, której w lusterkach nie było widać. I przydałby się też Line Assist.
    Wycieraczka z tyłu, słabo wizualnie, ale robi swoją robotę. Automatycznie przyciemniane lusterka boczne - wziąłem, ale rzadko jeżdżę po zmroku, więc nie do końca się przydają. HHC - bardzo przydatne, ale można to zakodować, a za kasę lepiej kolorowy maxidot.

    Komentarz


    • #3
      Czyli wniosek taki, że najlepiej wszystko, oprócz przyzwoitego zawieszenia. ;-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
        Czyli wniosek taki, że najlepiej wszystko, oprócz przyzwoitego zawieszenia. ;-)
        Z silnikiem mocniejszym niż 1.5 TSI dostajemy również wielowachacz - zapomniałem dodać

        Komentarz


        • #5
          Na pytanie jakie dodatki, chyba tylko sam możesz sobie odpowiedzieć z rzeczy, które opisał mikelt ja nie wziąłem chyba nic. Mam Wersjię Style i dobrałem muzykę Canton, ten wzmacniacz sygnału GSM ze smartlink, podgrzewaną przednią szybę, 4 lata gwarancji i serwisu, podgrzewaną kierownicę i pakiet amazing. Jeżeli chodzi o zawieszenie to robotę robi DCC - nie mam, a by się przydał. No i podstawa to jasna tapicerka.

          Co do silnika, to jeżeli nie potrzebujesz zawrotnych osiągów to spokojnie 1,5 starczy. Jak jesteś emerytem, to spalanie będziesz miał ok 5-6 l.
          Krzyki krzepną w zastygłej perle, gdy on powstaje z bolesnego uśpienia...

          Komentarz


          • #6
            a więc zaczynając od początku jeśli konfigurujesz sam zobacz że można bez dopłaty wybrać inne alusy np:
            -alcatras
            HHC dokodujesz później
            -top led tył mam polecam
            cornery można dokodować później
            jeśli nie wersja styl to będzie brakować świateł full led
            -Elektrycznie sterowane, podgrzewane i składane lusterka zewnętrzne z podświetleniem LED wokół drzwi(mam i sobie chwale za 300zł)
            -kolorowy maxi dot jest ładny
            -Podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby(za 100zł,nie mam i żałuje....)
            -sunset(mam,ale za tą kasę lepiej chyba osobno samemu przyciemnić mocniej)
            -nie widzę teraz w konfiguratorze podświetlanych nóg(może ślepy jestem)-ale warte za 100zł
            pomyśl o panoramie robi robotę....
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez siwyyy77 Zobacz wpis
              Jestem na etapie kupna nowej octavii, wybór to 1.5tsi z dsg wersja ambition lub style
              zacznij od 2.0 1.5 ma wadę fabryczną. I jak koledzy napisali 1.5 też chyba ma belkę z tyłu ...TFUUUU
              Skoro celujesz w 1.5 to rocznik 2019 z placu? Jeśli tak to szukanie gotowej konfiguracji jaka by nie była może być trudna. Chyba, że czekasz na homologacje 1.5 aż wejdzie do cenników z MY2020
              Jak masz dzieci - NAIWAŻNIEJSZE - tył foteli obity "skajem" chyba 100zł to kosztuje a błoto z bucików ścierasz nawet ręką Daj znać na jaki rocznik polujesz to chętnie napisze swoje subiektywne zdanie po roku Kurowania 1.4TSI amition z pakietem i jakimiś bzdetami


              Ostatnio edytowany przez Musamp; 46603.
              Mój czarnuch
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                zacznij od 2.0 1.5 ma wadę fabryczną. I jak koledzy napisali 1.5 też chyba ma belkę z tyłu ...TFUUUU
                Skoro celujesz w 1.5 to rocznik 2019 z placu? Jeśli tak to szukanie gotowej konfiguracji jaka by nie była może być trudna. Chyba, że czekasz na homologacje 1.5 aż wejdzie do cenników z MY2020
                Jak masz dzieci - NAIWAŻNIEJSZE - tył foteli obity "skajem" chyba 100zł to kosztuje a błoto z bucików ścierasz nawet ręką Daj znać na jaki rocznik polujesz to chętnie napisze swoje subiektywne zdanie po roku Kurowania 1.4TSI amition z pakietem i jakimiś bzdetami
                Dziecko najmłodsze już prawie 10 lat więc już nie kopie siedzeń.
                Co do wyboru, to chyba obecnie 2.0 ma byc tylko z 4*4 mowa o samochodach do produkcji. Czyli zostaje co już wyprodukowane.
                A sam się jeszcze zastanawiam nad formą zakupu... Szukać gotowca w salonach i innych dilerach czy robić pod siebie i czekać ponad 2 miechy tyle powiedzieli w salonie.
                Nie mam mega ciśnienia na już i nawet się zastanawiam poczekać na koniec roku na wyprzedaż rocznika, samochodem planuje jeździć ponad 10 lat więc utrata wartości jest sprawą drugorzędną.

                Duże upusty idzie wyrwać na przełomie roku... Jak to było do tej pory?
                Jakie były Wasze sposoby na jak najlepszą cenę? bo chyba każdy o nią walczył

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez KOWAL ziom Zobacz wpis
                  Na pytanie jakie dodatki, chyba tylko sam możesz sobie odpowiedzieć
                  Oczywiście że to mój wybór... Ale warto spytać posiadaczy czy coś zdaje egzamin

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez siwyyy77 Zobacz wpis
                    A sam się jeszcze zastanawiam nad formą zakupu... Szukać gotowca w salonach i innych dilerach czy robić pod siebie i czekać ponad 2 miechy tyle powiedzieli w salonie.
                    Gotowe są z 1.5 - konfigurator do produkcji raczej ...jeszcze...nie masz szans. Jak wczoraj patrzyłem i pytałem to 1.5 nie ma w ofercie ...choć...da się odszukać np u sąsiadów z Czech.
                    Mój czarnuch
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez siwyyy77 Zobacz wpis
                      Oczywiście że to mój wybór... Ale warto spytać posiadaczy czy coś zdaje egzamin
                      To Canton zdaje egzamin na 100% Wersją z DCC też jeździłem i jest warto jeżeli masz sportowe zacięcie.
                      Krzyki krzepną w zastygłej perle, gdy on powstaje z bolesnego uśpienia...

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                        1.5 ma wadę fabryczną.
                        tak z ciekawości jaka to Wada?
                        Krzyki krzepną w zastygłej perle, gdy on powstaje z bolesnego uśpienia...

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez KOWAL ziom Zobacz wpis
                          tak z ciekawości jaka to Wada?
                          Kiedyś trafiłem na to
                          1.5 TSI Evo engine issues: Which models are affected? | Honest John
                          i info na forach o kangurowaniu i gaśmnięciu
                          Mój czarnuch
                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                          Komentarz


                          • #14
                            Mój czarnuch
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                            Komentarz


                            • #15
                              Ogrzewanie przedniej szyby, dach panoramiczny (super sprawa), automatyczne swiatla LED, fotel kierowcy elektryczny z pamięcią, DCC, elektryczna klapa bagaznika (jesli kombi), COLUMBUS, aktywny tempomat jak najbardziej, czujniki zmierzchu, deszczu.

                              żałuję że nie mam kamery cofania, ale mam nardzieję że za 2 tyg juz będzie. I Virtual Cockpit
                              Moja Balbina

                              Komentarz


                              • #16
                                Mocniejszy silnik - mam 2.0 TSI 190KM i ciągłego banana na twarzy. Jeżeli dużo jeździsz to diesel. Z zawieszeniem wielowachaczowym lepszy komfort jazdy (dla mnie odczuwalny).
                                Światła ledowe przód muszą być! Nigdy więcej "zwykłych". Różnica w nocy kolosalna.
                                Fotele Active - dużo lepsze trzymanie, większa wygoda.
                                DSG - nigdy więcej manuala (wcześniej twierdziłem, że automat to zbędny gadżet)
                                Aktywny tempomat - super wynalazek. Polecam
                                Automatycznie ściemniające się lusterka - super sprawa jeżeli często jeździsz po zmroku.
                                Okno dachowe - fajny gadżet ale można bez niego żyć (mam i korzystam ale czy zamówiłbym ponownie? Chyba wolałbym wymienić na coś innego)
                                Wycieraczka tylnej szyby musi być.
                                Hak - zamówiłem po raz pierwszy i nie żałuję. Jeżeli masz działkę, lub wozisz rowery to super sprawa.
                                Koniecznie inne alusy 17 cali to takie minimum.
                                OIII 1.2 TSI 105 KM

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ten 2.0TSI to jest zupelnie inna generacja niz te znane do tej pory. To nie jest glupi pomysl, niestety w zwiazku z tym ze ma DSG i 4x4 jest drogi. Ale.. jak ktos pojezdzic 4x4 ktore ma te 200KM+ zwlaszcza jak jest mokro to juz nie chce jezdzic oska Do tego to DSG ma 7 biegow, jest w wersji mokrej jak stare juz 6 biegowe DSG i nie slychac zeby byly z nimi problemy.
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam wszystkich,
                                    Proszę was o opinię, dzisiaj miałem zamówić w salonie nową octavke 4 z silnikiem 1.5 tsi 150km z manualem. Wizytę w salonie odłożyłem na jutro ze względu na temat dot. kangurowania. Nie wiedziałem wcześniej o tej przypadłości i trochę się przeraziłem. Wydając ponad 100 000zl za samochód którym planuje się jeździć 7 - 8 lat to sporo i nikomu nie zależałoby na wadliwym sprzęcie. Wiecie może czy usterka została skutecznie wyeliminowana? Piszą w artykułach że niby serwis wgrywał aktualizacje oprogramowania i problem miał byc rozwiązany ale na forum piszą również że ta aktualizacja nei wszystkim pomogła. Proszę was o zdanie bo czasu mam mało. Najpóźniej w sobotę muszę jechać do salonu. Przypadłość o której mowa dotyczy głównie wersji z manualna skrzynia biegow.
                                    PS nie chce dsg

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Gdzieś czytałem, że ta aktualizacja potrafi uporać się z kangurem, ale za to sprawia, że silnik więcej pali:/ 1.5 to już chyba nie to samo co "stare, dobre" 1.4 EA 211 - ten silnik naprawdę im wyszedł i pewnie dlatego trzeba było go "ulepszyć".

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez teps Zobacz wpis
                                        Gdzieś czytałem, że ta aktualizacja potrafi uporać się z kangurem, ale za to sprawia, że silnik więcej pali:/ 1.5 to już chyba nie to samo co "stare, dobre" 1.4 EA 211 - ten silnik naprawdę im wyszedł i pewnie dlatego trzeba było go "ulepszyć".
                                        nic nie miałem aktualizowane ponieważ mam 3FL RM2020 produkcja sierpień 2019, kangura nie ma, podwyższonego spalania też nie ma. Natomiast ci którzy aktualizowali starsze wersje aut mówią że na zimnym silniku podbija obroty do 1000 obr/min ale to trwa góra 1 minutę a potem już się normalizują. Ja to mam od nowości, efekt jest taki ze jak ruszasz zimnym to praktycznie gazu nie dodajesz bo auto samo sie rozpedza. Czy to dobre czy nie, to chyba lepsze niż kangur. Przeszkadza co najwyżej wtedy gdy na zimnym ruszasz i za chwile stajesz czyli wyrzucasz podczas jazdy na luz. Normalnie czyli po rozgrzaniu puszczając gaz obroty spadają i wciskasz sprzegło, teraz na zimnym puszczasz gaz a komputer utrzymuje je w okolicy 1000 obr/min wiec wciskajac sprzegło czuć że auto ma ochotę jechać dalej - jest takie pojedyncze szarpniecie. Ale powiem szczerze że coraz mniej zwracam na to uwagę, jeżdżę też innymi nowymi autami i lepiej nie jest. Ekologia i ekonomia zabija motoryzacje. Jakie to będzie miało przełożenie na zużycie sprzegła czas pokaże.

                                        Co do podwyższonych obrotów to i tak jest nieźle, bo moje poprzednie auto w podobnych warunkach atmosferycznych podbijało obroty jeszcze bardziej i na dłużej tylko tam nie miałem tyle Nm pod maską dlatego nie było to aż tak odczuwalne

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X